کد خبر: ۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۳:۲۵

فتاح، جذب نخبگان را در وزارت نيرو سياستي درست دانست و تصريح کرد: نخبگان بايد با عملکرد خود بر درستي اين سياست صحه گذاشته و مبلغي براي جذب نخبگان ديگر شوند.

وزير نيرو بر لزوم تقويت فرهنگ نخبگي و رويکرد استفاده از عقل جمعي به جاي تصميم گيري هاي فردي در اين وزارتخانه تاکيد کرد.

به گزارش روز يکشنبه خبرنگار اقتصادي ايرنا، "سيدپرويز فتاح" در دومين همايش نخبگان جذب شده در صنعت آب و برق کشور، وزارت نيرو را يک دستگاه پيشرو در امر استفاده از نخبگان دانست و افزود: فرهنگ نخبگي در اين وزارتخانه ريشه دارد.

فتاح با اشاره به جذب 300 نخبه صنعت آب و برق کشور در وزارت نيرو در 1/5 سال گذشته، هدف از جذب اين افراد را توسعه و ارتقاي سازماني اين وزارتخانه عنوان کرد و گفت: وزارت نيرو
به عنوان يک وزارتخانه فني و کاملا اقتصادي بايد رويکرد، ساختار و فناوري خود را با جذب افراد نخبه تغيير دهد.

وزير نيرو، رويکرد تقويت فرهنگ نخبگي و تيزهوشي را در همگام شدن با سرعت تحولات جهاني موثر خواند و اظهار داشت: اگرچه سامانه اداري کشور با مشکلاتي همراه است اما براي مسلط شدن بر مشکلات، بايد وراي محدوديت هاي موجود حرکت کرد.

فتاح با بيان آنکه با وجود مشکلات موجود، کارهاي بزرگي در کشور و ازجمله وزارت نيرو صورت گرفته است، افزود: وضعيت موجود نبايد براي ما راضي کننده باشد بلکه بايد براي رسيدن به سطح بالاتري از پيشرفت هم در عرصه آب و برق و هم در عرصه آب و فاضلاب تلاش کنيم.

به گفته وزير نيرو، نخبگان در اين خصوص وظيفه بزرگتري برعهده دارند و مسئول و تعيين کننده هستند.

فتاح، جذب نخبگان را در وزارت نيرو سياستي درست دانست و تصريح کرد: نخبگان بايد با عملکرد خود بر درستي اين سياست صحه گذاشته و مبلغي براي جذب نخبگان ديگر شوند.

وزير نيرو همچنين مقاومت سامانه اداري در مقابل جذب افراد نخبه را امري طبيعي خواند و گفت: اين وزارتخانه هزينه و تاوان اين امر را پذيرفته و جذب نخبگان را در آينده ادامه مي دهد.

فتاح اظهار داشت: دولت نهم نيز بر لزوم حمايت از جوانان و نخبگان تاکيد دارد و نتيجه اين اعتماد خود را با پرتاب ماهواره اميد و قرار گرفتن آن در مدار پس از 2/5 سال گرفته است.

در اين همايش، شش نفر از نخبگان وزارت نيرو مسايل و مشکلات خود را مطرح و خواستار رفع محدوديت هاي موجود شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: