کد خبر: ۱۰۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۲:۲۵

گالری مکعب با همکاری جامعه هنر ایران و مالزی برای نخستین بار کوچک‌ترین پرتره جهان را در کوالالامپور پایتخت مالزی به نمایش خواهد گذاشت.

 مهر: اصغر یعقوبی مدیرگالری مکعب گفت: این پرتره متعلق به تصویر پادشاه فعلی مالزی سلطان عبدالحلیم معظم شاه می‌باشد.

وی که خود یکی از هنرمندان تجسمی کشورمان می‌باشد، افزود: پرتره پادشاه مالزی توسط استاد محمد هادی ابوالقاسمی به تصویر کشیده شده است و درتاریخ شنبه ۲۴ مارس مطابق ۵ فروردین ساعت ۳ بعدازظهر به همراه کارگاه اموزشی در گالری مکعب رونمایی خواهد شد.
 
وی گفت: این پرتره در ابعاد یک در یک و نیم سانت می‌باشد و بیش از ۶ ماه طول کشیده است و قطعاتی از طلا و نقره در قاب اطراف ان بکار رفته است.
 
یعقوبی که سابقه مدیریت یکی از بهترین آموزشگاه‌های هنرهای تجسمی شیراز را دارد، گفت: درمراسم افتتاحیه این پوتره «تون حاج رمزی ابو یزید» قائم مقام مدیربخش گردشگری وزارت توریسم مالزی به همراه تنی چند از مقامات، اساتید هنر و هنرمندان مالایی نیز حضور خواهند داشت.
 
وی در پایان گفت: گالری مکعب از همه علاقه مندان و هنر دوستان مقیم مالزی برای حضور در این مراسم دعوت بعمل می‌اورد و علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این مراسم روز ۵ فروردین ماه به خیابان امپنگ، خیابان ماماندا ۹ شماره B-۶۳ مراجعه نمایند.

سلطان عبدالحلیم معظم شاه که تصویر پرتره ان رونمایی می‌شود تنها پادشاه مالزی است که برای بار دوم بر تخت سلطنت این کشور تکیه می‌زند. وی پیش از این در فاصله سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۵ نیز پادشاه مالزی بوده است.

عبدالحلیم چهاردهمین پادشاه مالزی محسوب می‌شود و مسن‌ترین فردی است که به مقام پادشاهی این کشور نایل شده است.
پیش از وی سلطان میزان زین‌العابدین پادشاه مالزی بود که ۴۹ سال سن داشت و یکی از جوان‌ترین پادشاهان مالزی بود.
برچسب ها: پرتره ، مالزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: