کد خبر: ۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۳:۲۷
دیلم نیوز:

***شنيده ها حاكي است چند تن سيب زميني كه در اداره بهزيستي لاهيجان جهت توزيع بين محرومان و مستمندان دپو بود به دليل عدم توزيع آن كاملا از بين رفته است وگفته مي شود بوي تعفن آن سبب اعتراض برخي همسايگان اين اداره گشته ودرنهايت با يك دستگاه لودر و ماشين هاي كاميون بدون هرگونه سرو صدايي در محل جمع آوري زباله لاهيجان دفن شده است.

***شنيده ها حاكي است در جريان سفر روز جمعه استاندار گيلان به املش ،دانش آموزان دبيرستان مرحوم حقاني اين شهر از ساعت 5/8 صبح به مدرسه جهت افتتاح و استقبال استاندارفراخوان شده بودند كه در نهايت اين دبيرستان ساعت 5 عصر افتتاح شد و گفته مي شود دانش آموزان تا اين ساعت بدون نهار حاضر بوده اند كه باعث اعتراض برخي دانش آموزان در لحظه افتتاح گرديده است و خبرها حاكي است استاندار به سرپرست فرمانداري اين شهرستان دستور داده است كه از دانش آموزان با يك وعده غذاي كامل پذيرايي نمايد.

***شنيده ها حاكي است مسئوليت ستاد انتخاباتي خاتمي در گيلان بر عهده حجت الا سلام محمد حسين نياء گذاشته شده است وقرار است وي هفته آينده به گيلان سفر كرده واين ستاد را در مركز استان و شهرستانها راه اندازي كند. گفتني است حجت الا سلام حسين نياءاز مشاوران نزديك خاتمي و نماينده دوره اول مردم رودسر و املش در مجلس ودبير هيات عالي گزينش كشور در دولت اصلاحات بوده است.

***شنيده ها حاكي است حزب موتلفه اسلامي گيلان كه دور جديد فعاليت خود را با دبيري حاج حسن كربلايي در گيلان آغاز كرده است بمنظور گرامي داشت سي امين سالگرد پيروزي انقلاب مراسمي از سوي حزب موتلفه ساعت 7 عصر روز 22 بهمن در رشت با حضور برخي از شخصيتهاي سياسي ونيروهاي ارزشي و اصولگراي گيلان از جمله آقازاده و كوچكي نژاد نمايندگان رشت در مجلس برگزار نموده است وگفته مي شود در اين نشست كربلايي رسما از كانديداتوري احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري حمايت كرده است وخبرها حاكي است آقازاده نماينده رشت و حجت الا سلام شفيعي نماينده اسبق مردم فومن و شفت در مجلس نيز در اين مراسم طي سخناني از عملكرد احمدي نژاد حمايت كرده اند.

***شنيده ها حاكي است اخيرا اعضاي يكي از تشكلهاي كشاورزي گيلان در تهران با دكتر كلانتري وزير سابق كشاورزي ودبيركل خانه كشاورز جلسه داشته اند و گفته مي شود در اين نشت كلانتري گفته در انتخابات رياست جمهوري از سر ناچاري از خاتمي حمايت خواهيم كرد ولي اگر مير حسين موسوي وارد عرصه انتخابات شود با كمال ميل از وي حمايت مي كنيم وگفته در دوره اصلاحات تندروها ي اين جريان حتي حاضر به تحويل گرفتن ما نبودند وآلان دست نيازبه سوي ما دراز مي كنند.

***شنيده ها حاكي است در راهپيمايي يوم ا...22 بهمن درشهرستان املش به دليل برخي ناهماهنگي ها نارضايتي هايي به وجود آمده است و گفته مي شود طبق سنت هرساله مسير راهپيمايي از جلوي مسجد باب الحوائج تا گلزار شهدا بود كه امسال اين محل به جلوي مسجد اعظم تغيير يافت وساعت راهپيماي نيز 10 صبح اعلام شده بود كه 40/9 دقيقه صبح شروع شد ودر حاليكه مسئولان حضور نداشتند و دستگاه صوتي نيز آماده نبوده و تقريبا در وسط راه مسئولان به جمع راهپيمايان رسيدند و دستگاه صوتي نيز در ادامه راه به جمع تظاهر كنندگان ملحق شد وخبرها حاكي است قطعنامه پاياني راهپيمايي يوم ا... 22 بهمن در املش قرائت نشد و پايان راهپيمايي عده اي از شهروندان به اين ناهماهنگي ها در مراسم راهپيمايي امسال به امام جمعه املش اعتراض كرده اند ووي قول رسيدگي اين مسئله را داده است.

***شنيده ها حاكي است امام جمعه املش هفته گذشته پيرامون مسايل و مشكلات كشاورزي استان گيلان وخصوصا شهرستان املش با وزير جهاد كشاورزي ديدار داشته است و گفته مي شود امام جمعه املش در اين ديدار خواستار ساماندهي هرچه سريعتر بحث چاي و افزايش قيمت برگ سبز چاي ،پرداخت غرامت به كشاورزان آسيب ديده ناشي از برف و خشكسالي و افزايش اعتبارات بخش كشاورزي شهرستان املش گرديده است و خبرها حاكي است وزير جهاد كشاورزي اعتبار 600 ميليون توماني بخش جبران خشكسالي املش را به دو برابر افزايش داده است.

***شنيده ها حاكي است محمد زالفی از اعضاي بنياد باران گيلان در نشست فعالان سیاسی لاهیجان گفته است: تجربه نشان داده که قدرتمداران، رانت خواران و مفاسد حتی روبروی 20 میلیون رای و به عبارت دیگر در برابر اراده ملت ایستادند و برای حفظ منافع خود مقابله کردند وافزوده :به نظر من این ساده‌انگاری است که بگوییم در سال 76 رای دادیم ولی هیچ نشد من فکر می کنم هدف ما آنقدر ارزشمند است که منافع رانت خواران، مفاسد را تهدید می کند و آنهایی که دموکراسی را نابود کننده همه چیز خود می دانند، نمی خواهند و نمی گذارند عدالت و اراده ملت حاکم شود .

***شنيده ها حاكي است دور جدید نشریه گیلکان منتشر شد وگفته مي شود این نشریه در ارزیابی کلی خود با عنوان «چرا خاتمی؟» به بررسی دیدگاه های مختلف در خصوص اعلام حضور سید محمد خاتمی پرداخته است.

***شنيده ها حاكي است فرماندار جديد رشت در جلسه شوراي اين شهرستان گفته است: وضعيت عمران و آباداني رشت در شان مردم اين شهر نيست وافزوده :با توجه به اينكه رشت دومين شهرستان پر تراكم استان است ولي از نظر تخصيص اعتبارات و وضعيت عمراني مورد توجه قرار نگرفته است.

***شنيده ها حاكي است روز جمعه مورخ 18/11/87 اعضاي ستاد انتخاباتي دكتر قاليباف مجددا در لنگرود جلسه برگزار نموده اند وگفته مي شود در اين نشست مجددا برحضور دكتر قاليباف در انتخابات دهم تاكيد كرده اند وهرگونه شايعه را در خصوص كناره گيري وي به نفع احمدي نژاد را رد كرده اند.

***شنيده ها حاكي است اعضاي حزب مشاركت و طيف نزديك به ملي مذهبي ها عصر روز سه شنبه مورخ 22/11/87 در كلاچاي به دعوت يكي از كانديداهاي رد صلاحيت شده مجلس حدود 30 نفر در منزل وي گرد هم آمده اند و گفته مي شود در اين نشست تقوائيان تاكيد كرده حال كه خاتمي رسما اعلام كرده كانديداي انتخابات است بايد همه آستين ها را بالابزنيم ونيروها را جمع كنيم و شروع به فعاليت كنيم گفته مي شود در اين نشست چند تن از حاضران در خصوص كناره گيري خاتمي به نفع ميرحسين ويا اعلام كانديداتوري ميرحسين در آينده سوال كرده اند كه تقوائيان پاسخ شفافي نداده واعلام نموده ما يك كلام مي گوييم خاتمي و كاري به ساير كانديداها نداريم وقطعا همه آنها به نفع خاتمي كناره گيري خواهند كرد تقوائيان تاكيد كرده امروز نه در داخل كشور بلكه اجماع جهاني نيز بر روي خاتمي است و تمام مفسران جهاني و بين المللي نيز از حضور خاتمي استقبال كرده اند و ما هم اكنون نگراني از راي آوري خاتمي نداريم بلكه نگرانيم كه خاتمي پس از انتخاب چگونه با يد اين همه خرابي دولت نهم و مشكلات اقتصادي به وجود آمده را جمع كند و همچنين در خصوص سفر خاتمي به گيلان نيز با حاضران هماهنگي داشته است وخبرها حاكي است بيشتر شركت كنندگان چهره هاي ناشناس و غريبه بوده اند كه از برخي شهرهاي گيلان دعوت گرديده بودند.

***شنيده ها حاكي است يك دستگاه پل عابر پياده كه در منطقه نوخاله صومعه‌سرا، دردست ساخت بود در حين كار فرو ريخت و معاون راهداري اداره كل راه و ترابري گيلان در اين خصوص گفته: اين پل عابر پياده با سازه‌اي متفاوت نسبت به ساير پل‌هاي عابر پياده و به منظور تردد عابران، به صورت موازي در كنار پل عبوري براي خودروها درحال ساخت بود كه اما پس از نصب سازه فلزي، در هنگام بتون ريزي در عرشه پل، اين پل تخريب شد .

***شنيده ها حاكي است حجت‌الاسلام اشكوري گفته : در حال حاضر نزديك به 30 بقعه قلابي در گيلان شناسايي شده كه مقدمات برچيده شدن آنها فراهم شده است وافزوده: تمام بقعه‌هايي كه پس از انقلاب تأسيس شده و تاريخ و پيشينه خاصي ندارند، برچيده مي‌شوند.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان در‌باره درخت‌هاي مقدس‌نما هم گفت: بيش از 40 درخت مقدس‌نما در گيلان شناسايي شده و تا‌كنون دو درخت با اخذ مجوز از منابع طبيعي استان قطع شده است ساير درخت‌ها نيز پس از صدور مجوز از منابع طبيعي قطع مي‌شوند.

***شنيده ها حاكي است در يكي از بقاع متبركه در لنگرود كه گفته مي‌شد تصويري از كاروان اسيران كربلا بر روي ديوار آن در حال حركت بوده است مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان اين مسئله را خرافه محض تلقي كرده و افزوده : با مكاتبه با فرمانداري لنگرود موضوع را پيگيري كرديم و حتي عده‌اي نيز در اين زمينه دستگير شدند، اما از آنجا كه در اين مكان امامزاده‌اي واقعي وجود دارد، وجوه جمع‌آوري شده از مردم به حساب مخصوصي منتقل شد تا براي توسعه اين امامزاده هزينه شود.

***شنيده ها حاكي است نماينده رودسر و املش در جلسه شوراي اداري رودسر از روند اجرايي كارخانه كمپوست در رودسرمعترض بوده وگفته اين پروژه چهار سالي است كه نيمه تمام رها شده واگر تا به امروز سكوت كرده ام سكوتم را خواهم شكست واز وزير كشور در صحن علني مجلس سوال خواهم كرد وبايد مشخص شود اعتبار مربوط به بازيافت زباله گيلان به كجا رفته است وضمن آنكه از ديوان محاسبات مجلس نيز گزارش خواهم خواست گفته مي شود عباسي همچنين نسبت به از بين رفتن برخي آسفالت جاده ها نيز اعتراض كرده وافزوده:آسفالت بعضي از جاده ها هنوز قيچي نزده و افتتاح نشده از بين رفته و بايد مسئولان مربوطه در اين خصوص دقت بيشتري نمايند.

***شنيده ها حاكي است رئيس بنياد باران گيلان اخيرا در جمع اعضاي ستادانتخاباتي ملي جوانان خاتمي در رشت گفته وقتي انتخابات آزاد باشد مردم شركت مي كنند ووقتي آزاد نيست وسه هزار نفردر انتخابات مجلس هفتم رد صلاحيت مي شوند مردم هم نمي آيند ونتيجه هماني مي شود كه مي بينيم. رمضانپورافزوده:آيا واقعا فلسفه شوراي نگهبان همين بوده است ،من اطلاع دقيق دارم كه به راي هر نفر از آقايان نماينده شهرستان رشت 10 هزار راي ناقابل اضافه كرده اند تا حضور مردم در انتخابات بيشتر اعلام شودو گفته مي شود با توجه به زير سوال بردن علني سلامت برگزاري انتخابات مجلس و توهين آشكار به مسئولين اجرايي تاكنون هيچ يك از دست اندكاران برگزاري انتخابات پاسخي به سخنان اين كانديداي رد صلاحيت شده مجالس هفتم و هشتم نداده اند كه جا دارد تا مسئولان مربوطه خصوصا معاونت سياسي و امنيتي استانداري گيلان ضمن ارائه پاسخ مناسب از طريق مراجع قضايي نيز پيگيرموضوع باشند.

***شنيده ها حاكي است يكي از رزمندگان دفاع مقدس در يادمان شلمچه و در سوگ عاشوراي غزه در گلزار شهداي رشت گفته: يك بار اشتباه كرديم و مملكت را به دست دوم خردادي‌ها داديم كه آنها مي‌خواستند كشور را به رايگان بفروشند، اما نيروهاي حزب‌الله ديگر اجازه نمي‌دهند دوباره اين عناصر سر كار بيايند.

سعيد قاسمي در ادامه سخنان خود جريان‌هاي موسوم به چپ و راست را بازي‌ سياسي عنوان كرد و افزود: در اين زمينه ما را بازي دادند و نيروهاي ارزشي از درون فرو ريختند.

*** شنيده ها حاكي است استاندار در جلسه توديع و معارفه فرماندار رشت گفته : نه موضوع توديع ناراحت‌كننده بوده و نه معارفه خوشحال كننده است، بلكه آنچه سبب خوشحالي مي‌شود، اينكه انسان وظيفه خود را به نحو مطلوب به انجام برساند و وقتي اين وظيفه را به كسي را مي‌سپارد، اين وظيفه حساس مي‌شود.

وي افزوده : انسان‌هايي ساخته شده‌اند كه مي‌توانند مقدرات مردم را در دست بگيرند و كساني نيز مي‌توانند براي مردم كار كنند كه اشتياق زيادي به گرفتن مسئوليت ندارند كه در اين جلسه سيد ولي‌الله عظمتي به عنوان فرماندار رشت معرفي و از تلاش‌هاي علي‌اكبر پراوزان فرماندار قبلي قدرداني شد.

***شنيده ها حاكي است يك منبع آگاه از مردم خواسته با توجه به افزوده شدن برخي مواد غيرخوراكي وآلوده به چاي كله مورچه اي ،جدا از خريد و مصرف آن خودداري كنند .اين منبع آگاه افزوده :با استناد به مشاهدات خود در يكي از كشورهاي همسايه شرقي ايران برخي افراد سودجوخارجي در آن طرف مرزها با مخلوط كردن براده چوب براي افزايش كمي چاي و اضافه كردن خون كشتارگاه ها براي رنگي شدن فرآورده ومقداري اسانس آن را به ايران ارسال مي كنند.

***شنيده ها حاكي است اختلاف عميقي بين قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي كشور وفرمانده يگان حفاظت ميراث فرهنگي كشور رخ داده است وباتوجه به اينكه فرمانده يگان حفاظت ميراث فرهنگي كشوراز سوي فرمانده ناجا منصوب شده قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي در نامه اي به كليه استانها اعلام نموده وي هيچ مسئوليتي در يگان حفاظت ندارد وبراساس كدام مجوز نيروهاي يگان حفاظت را جذب نموده است؟ وگفته مي شود بخاطرارسال اين نامه هم اكنون نيروهاي يگان حفاظت ميراث فرهنگي در استان گيلان بلاتكليف هستند وبا شك وترديد به ادامه كار مشغولند.

***شنيده ها حاكي است اخيرا تعدادي از كارخانه داران چاي دربخش رحيم آباد با عباسي نماينده رودسر و املش جلسه برگزار كرده اند و در اين جلسه عباسي گفته من زندگي ام را به خاطر چاي گذاشتم ولي در مقابل به من sms مي دهند و مي گويند قرار بود كفن بپوشي چرا نمي پوشي در حاليكه من تلاش كرده ام ومقصر نيستم وگفته مي شود يكي از كارخانه داران در جواب وي گفته تو هر چه قدم برداشتي براي برگ سبز چاي بود وبراي كارخانه داران قدمي برنداشتي و عباسي دوباره در جواب گفته كشاورزان به من احترام مي گذارند و مي آيند دست من را مي بوسند ولي برخي كارخانه داران ميليوني پول خرج مي كردند وبر عليه من تبليغ مي كردند وخبرها حاكي است دوباره برخي كارخانه داران به وي گفته اند شما هم اكنون نماينده همه مردم هستيد و تقسيم بندي موافق و مخالف معني ندارد كه ظاهرا عباسي نيز از گفته خود پشيمان شده است.

***شنيده ها حاكي است رمضاني فرماندار سابق آستانه اشرفيه بزودي بعنوان مديركل يكي از ادارات كل استان انتخاب ومعرفي خواهد شد.

***شنيده ها حاكي است يكي از دبيرستان هاي غير انتفاعي شرق گيلان اقدام به فروش مدرك تحصيلي بصورت آشكارا مي كند وگفته مي شود يكي از سياست هاي آين دبيرستان ثبت نام از دانش آموزان در رشته بزرگسالان است و جواب كليه سوالات را در پشت پرده كادر آموزشي به دانش آموزان تحويل مي دهند و بيش از 99 در صد از ثبت نام شوندگان نيز نمره قبولي دريافت مي كنند و نكته حائز اهميت اينكه بيشتر مراجعه كنندگان اين دبيرستان از سرتاسر استان و بعضا از استانهاي همجوار مي باشند و كاركنان دولت كه حتي سواد خواندن و نوشتن ندارند بيشترين مراجعه كنندگان هستند وفقط به دنبال دريافت مدرك ديپلم در يكي از رشته هاي كارو دانش هستند و خبرها حاكي است هر دانش آموزان در طول مدت ثبت نام بيش از يك ميليون تومان پرداخت مي كند اما بصورت تضميني موفق به در يافت مدرك تحصيلي آنهم با نمره بالاي 15 مي شود كه حتي مي توانند در دانشگاههانيز در رشته هاي كارداني ثبت نام نمايند .

***شنيده ها حاكي است حبيب ا... عسكر اولادي عصر چهارشنبه 23/11/87 با اصولگرايان گيلان در محل حزب موتلفه جلسه داشته است و در اين جلسه گفته: اجماع عمومي اصولگرايان به سمت احمدي‌نژاد بوده و موضع اصولگرايان در انتخابات دهم، رقابت با اصلاح‌طلبان است و افزوده : در حال حاضر احمدي‌نژاد در بين مردم محبوب است اما بايد به برخي دغدغه‌هاي مراجع تقليد، دانشگاهيان و... پاسخ دهد.

حسن كربلايي دبير حزب موتلفه گيلان نيز در اين نشست گفته است: اكثر گروه‌ها و طيف‌هاي اصولگرايان گيلان بر حمايت از احمدي‌نژاد در دوره دهم رياست جمهوري آمادگي دارند و در اين زمينه نشست‌هايي را نيز آغاز كرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: