کد خبر: ۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۵:۳۵

به دنبال خودسوزی روز گذشته یک فرد در مقابل مجلس شورای اسلامی، امروز تعداد زیادی کپسول آتش نشانی در مقابل درب شمالی مجلس نصب شد.پس از آن که این فرد خود را به آتش کشید ، عابران و نیز یک راننده اتوبوس به کمک او شتافتند.

عصرایران- نماینده مجلس شورای اسلامی که پیش از خودسوزی یکی از مراجعان به مجلس با او دیدار کرده بود در گفت و گو با خبرنگار عصرایران ، توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

اسماعیل کوثری اظهار داشت: در تاریخ 25/9/87 ایشان به دفتر من مراجعه کردند و بنده هم از طریق دفتر هماهنگ کردم او را ببینم و نامشان هم در لیست مراجعه کنندگان به دفتر دیده می شود.

وی تاکید کرد: این فرد مشکلات مالی و روحی و روانی داشت و در دیداری که با او داشتم نامه اش را پیگیری کردم و به او مقداری کمک شد و قرار بود دوباره برای بررسی مراجعه کند که آن حادثه رخ داد.

نماینده تهران در مجلس هشتم با رد موارد مطرح شده درباره جانباز بودن این فرد گفت: در نامه ای که خود او برای پیگیری مسائلش نوشته ، اصلاً نگفته که جانباز هستم.

در مقابل خانواده داغدار او چه جوابی داریم؟

در همین حال یک نماینده دیگر مجلس با انتقاد از موضع گیری های امروز رئیس مجلس مبنی بر اینکه فردی که دیروز خود را در مقابل مجلس به آتش کشید "جانباز نبوده"، "معتاد بوده" و "مشکلات روحی روانی داشته"، تصریح کرد: : رییس مجلس نباید اینگونه با حیثیت افراد از تریبون مجلس استفاده کند. یک فردی به خانه ملت پناه آورده و ما کاری برای او نکرده ایم یا نتوانسته ایم بکنیم، خود را به آتش کشیده و دیگر دلیلی ندارد بگوییم چون جانباز نبوده خونش باید هدر برود و در مقابل خانواده داغدار او چه جوابی داریم؟

محمد دهقان در جمع خبرنگاران تاکید کرد: چه جانباز بوده چه نبوده، این فرد یک انسان بوده که مشکلاتی داشته و اگر مدیران اجرایی به وظایف خود درباره او عمل می کردند کار به اینجا نمی کشید؛ این درست نیست که صورت مساله را پاک کنیم و بگوییم این فرد جانباز نبوده و این اظهارات، هم خلاف قانون اساسی و هم خلاف شأن مجلس است.

وی در پایان گفت: اگر این فرد معتاد بوده باید برای درمان آن کاری می کردند و اگر مشکل روحی و روانی داشته در خیابان چه می کرده؟ باید در مراکز مختلف مورد رسیدگی قرار می گرفت.

نصب کپسول های اطفای حریق

به دنبال خودسوزی روز گذشته یک فرد در مقابل مجلس شورای اسلامی، امروز تعداد زیادی کپسول آتش نشانی در مقابل درب شمالی مجلس نصب شد.

فردی که روز گذشته در مقابل مجلس خود را به آتش کشید به دلیل نبودن تجهیزات اطفاء حریق، ساعت 13 روز گذشته درگذشت.
پس از آن که این فرد خود را به آتش کشید ، عابران و نیز یک راننده اتوبوس به کمک او شتافتند و آتش را خاموش کردند.
برخی از شاهدان عینی نیز اعلام کردند که فرد مورد نظر روز گذشته به همراه پسر 16 ساله خود در مقابل مجلس حاضر شده و با تدارک بنزین خود را به آتش کشیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: