کد خبر: ۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۴

مرگ براي ما با توجه به اعتقاداتمان در قفس باز شدن است و براي اين انقلاب اگر كشور نياز به كشته شدن داشته باشد، بايد با افتخار كشته شويم.

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: مرگ براي ما با توجه به اعتقاداتمان در قفس باز شدن است و براي اين انقلاب اگر كشور نياز به كشته شدن داشته باشد، بايد با افتخار كشته شويم.

به گزارش فارس آيت‌الله ابوالقاسم خزعلي ظهر امروز در جمع دانشگاهيان دانشگاه آزاد گناباد گفت: بدون اغراق تنها جلسه‌اي كه روحم در آن باز است، جلسه با استادان و دانشجويان است، چون دردها را مي‌فهمند و به چه بايد كردها آشنا هستند.

وي با بيان اينكه كسي كه از خدا مي‌ترسد، انساني جهان‌شناس است، افزود: الان كه كشور داراي موشك قاره‌پيما و اين همه علم است، براي من بهترين افتخار است چرا كه در زمان شاه گفته مي‌شد ايران نمي‌تواند يك ظرف گلي هم بسازد، در حالي‌ كه امروز به انرژي هسته‌اي، موشك قاره‌پيما، ماهواره اميد و امثال اين موفقيت‌ها دست مي‌يابد.

عضو پيشين شوراي نگهبان بيان داشت: انبيا براي توحيد، نبوت و معاد آمده‌اند اما هدف اول‌شان براي بيدار كردن فطرت انسان‌ها بوده است چرا كه معلول بدون علت پيدا نمي‌شود و اين جهان با سراسر نظمي كه دارد، ناظمي دارد.

وي با اشاره به اينكه ايمان خوب فطرت را مي‌جوشاند، گفت: از انديشه و اراده چيزي بهتر نداريم و زندگي با رفاه اما بدون فكر و انديشه به درد نمي‌خورد.

خزعلي افزود: اگر عقل به كار آمد، انسان انسان مي‌شود، اما در اين ميان شهوت هم داريم و اين فكر و عقل و انديشه است كه امثال فردوسي را درست كرد، به طوري‌ كه 60 هزار بيت او را امروز با 30 زبان ترجمه كرده‌اند.

وي با اشاره به اينكه شنيده‌ام كه دانشگاهيان در اين منطقه خوب كار مي‌كنند، خطاب به آنها گفت: دانشگاهيان بايد بدانند كه مسئولند و بايد براي جامعه كار كنند و شما استادان و فرزانگان حس مسئوليت را در خود بيابيد.

وي تصريح كرد: مرگ براي ما با توجه به اعتقاداتمان در قفس باز شدن است و براي اين انقلاب اگر كشور نياز به كشته شدن داشته باشد، بايد با افتخار كشته شويم.

خزعلي با استقبال از نقادي خاطرنشان كرد: شبهه بايد بيايد كه فكر به كار افتد، چرا كه سري كه در آن شبهه نيست، كدوست.

وي ياد‌آور شد: شما استادان و دانشگاهيان مركز اصلاحيد، همانطور كه مي‌توانيد مركز افساد باشيد؛ حوزه علميه نيز هم مركز اصلاح مي‌تواند باشد و هم مركز ‌فساد، اگر نسل جوان را درست تربيت كنيم مطهري و بهلول گنابادي نتيجه آن مي‌شود و اگر بد تربيت كنيم نيروهاي خائن و بي‌دين از آن حاصل خواهد شد.

عضو خبرگان رهبري در پايان تاكيد كرد: دانشگاه اگر اشخاص را درست بپرورد، جامعه پيشرفت مي‌كند و امروز با آمدن انقلاب ايمان آمد، مسئوليت هم آمد تا براي اسلام كار كنيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: