کد خبر: ۱۱۶۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۳

آقای رفسنجانی روز سه شنبه هفته جاری طی سخنرانی در افتتاحیه همایش "تحولات خاورمیانه و آینده نظم منطقه ای"گفت:«امروز یک صفحه‌ فیس‌بوک که برای مردم هزینه‌ای هم ندارد، کار چندین شبکه تلویزیونی و رادیویی را می‌کند و میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد

رویداد :آقای رفسنجانی روز سه شنبه هفته جاری طی سخنرانی در افتتاحیه همایش "تحولات خاورمیانه و آینده نظم منطقه ای"گفت:«امروز یک صفحه‌ فیس‌بوک که برای مردم هزینه‌ای هم ندارد، کار چندین شبکه تلویزیونی و رادیویی را می‌کند و میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد یا ویدیوهایی که با موبایل تهیه می‌شود در دنیا بازتاب پیدا می‌کند که این امری مبارک برای دنیاست.»و ضمنا تاکید کرد که فیس بوک و رسانه هایی ازین دست "امری مبارک برای دنیا" هستند.

وی در ادامه این اظهار نظر تامل برانگیز گفت: «گرچه برخی خوششان نمی‌آ‌ید اما اگر به سعادت بشریت فکر کنیم و علیه ظلم و ستم و بیداد و ستم‌گری حرکت کنیم شاهد خواهیم بود که اگر این رسانه‌ها وجود نداشته باشند خطرناک خواهد بود.»
او در ادامه با بیان‌ این‌که «دیگر نمی‌توان جلوی اطلاعات را گرفت»، گفت: «اگر بخواهیم جلوی یک چیزی گرفته شود 10 تای دیگر سبز می‌شود و وقتی مردم راه اطلاعات را پیدا کردند نمی‌شود آن‌ها را متوقف کرد.»

گفتنی است فیس بوک عامل اصلی یک سوم از کل طلاق های کشور انگلیس و بسیاری از ناهنجاری ها در کشورهای اسلامی می باشد که ضمن برخورداری از ظرفیت بسیار بالا برای اثر گذاری بر تحولات منطقه ای میتواند بعنوان اصلی ترین رکن انهدام اجتماعی در شبکه ها و رسانه های مجازی بین المللی شناخته شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱
yousef
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۲
2
1
سلام.
ایکاش فقط اطلاع رسانی می کردید. با دو جمله ای که در آخر خبرتان قرار می دهید، موضع گیری و نظر خودتان را هم بیان می کنید. در حالی که نیازی به این کار نیست. مردم خودشان می توانند خبر را تحلیل کنند و قضاوت کنند.
به نظر من آقای هاشمی حرف درستی زده است. البته نکته ای که شما هم گفته اید درست است. و هر دوی اینها در کنار هم قابل جمع اند. هر چیزی مزایا و معایبی دارد. بعضی چیزها تا فرهنگش راه بیافتد ممکن است خسارت هایی داشته باشد. تازه اول راه است. ترسوها و نادان ها هستند که جلوی هر گونه تغییر و تحول را می گیرند.
آزاد انديش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
2
0
با سلام من هم با نظر
آقاي يوسف موافقم سايت شفاف معمولا از اين كارها زياد ميكنه در آخر خبرها اونا رو تحليل ميكنه حالا اين شگرد خبري هست يا نيست من نميدونم به هر حال شفاف را دوست دارم
ناشناس
RUSSIAN FEDERATION
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
2
2
چاقوی آشپزخانه هم عامل بسیاری از فتل‌هاست!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۴
1
2
به نظر من فیس بوک حقیقتا پدیده نامیمونی است . چراکه در خدمت سیاستهای آمریکا و قدرتهای غربی است . بدون شک این یکی از بهترین ابزارهای سلطه بر فرهنگها و ابزاری برای جهت دهی به افکار ملل جهان است .
بنا بر این بنده علی رغم احترام زیادی که برای آقای هاشمی قائل هستم ، در این مورد نگران خدشه بر فرهنگ اسلامی و ایرانی کشورم هستم . البته تاخت و تاز شبکه های ماهواره ای بر فرهنگ و باورهای مذهبی مردم ایران ، دست کمی از شبکه های اجتماعی و بخصصوص فیس بوک ندارد و بلکه موثرتر آنها بوده است .