کد خبر: ۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۵

لاریجانی در پاسخ به سئوالی دیگر در خصوص احتمال حضورش در عرصه انتخابات آتی ریاست جمهوری کشورمان، یادآور شد: در حال حاضر افراد مختلفی در صحنه انتخابات حضور دارند؛ اما در کل هنوز فضای انتخابات فضای شفافی نیست و باید کمی حوصله کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر افراد مختلفی در صحنه انتخابات حضور دارند؛ اما
در کل هنوز فضای انتخابات فضای شفافی نیست و باید کمی حوصله کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در دیدار تعدادی از خبرنگاران خارجی که اخیرا به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تهران سفر کرده اند، اظهار داشت: آنچه به دلیل کارم متوجه شده‌ام، این است که گاه با عینکی خاص به انقلاب نگریسته شده و انجام اینگونه سفر‌ها کمک می‌کند تا نمایندگان کشور‌های مختلف ارتباطی ملموس با واقعیات‌ موجود برقرار کرده و خالی از فضا سازی‌ های تبلیغاتی مسیر انقلاب را بیابند.

وی افزود: انقلاب اسلامی به عنوان یک پدیده نو دارای ابعاد گسترده‌ای است و سیاست‌های اولیه آمریکا انکار این پدیده مهم بود، اما این مشکلی را حل نمی‌کرد، لذا به نظر می‌رسد عاقلانه ‌ترین روش این است که این پدیده به درستی شناخته شود و حضور شما می‌تواند به این مسیر کمک کند و نمایندگان مجلس در ایران می‌توانند در این خصوص به شما توضیح بدهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در این نشست در پاسخ به سئوالی در خصوص مسئله گفتگوی ایران و آمریکا ادامه داد: آن چه در این زمینه مهم است، تغییر رفتار‌هاست و ما امروز نیازمند سخنرانی ‌های جذاب نیستیم بلکه نیازمند درک درست هستیم و اینکه چه عواملی باعث بروز بحرانها در منطقه شده است.

لاریجانی همچنین گفت: واقعیت این است که آمریکایی ها به ایران ستم کرده اند و طی چند دهه گذشته یک کودتا علیه ایران انجام دادند که این کار باعث شده ایران را برای 50 سال زیر سلطه یک دیکتاتور ببرند؛ به هر حال ما هزینه ‌های زیادی برای اینکه این دیکتاتوری از ایران خارج شود پرداخته ایم و همه آن نیز برعهده آمریکایی ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخورداری کشورمان از فن آوری صلح آمیز هسته ای تصریح کرد: پذیرش حق ایران در برخورداری از انرژی هسته‌ای نیاز به تائید یک کشور دیگر ندارد و کشور‌ها در چارچوب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت می‌کنند و کشوری هم که بخواهد از این مسئله ممانعت کند، باید در این خصوص توضیح بدهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره مسائل داخلی مجلس اظهار داشت: بنای ما بر این است که در مجلس آرای مختلف جریان داشته باشند و بر این اساس اکثریت هر تصمیمی بگیرد، مبنای قانون گذاری خواهد بود.

لاریجانی در پاسخ به سئوالی دیگر در خصوص احتمال حضورش در عرصه انتخابات آتی ریاست جمهوری کشورمان، یادآور شد: در حال حاضر افراد مختلفی در صحنه انتخابات حضور دارند؛ اما در کل هنوز فضای انتخابات فضای شفافی نیست و باید کمی حوصله کرد.

وی در ادامه این نشست تاکید کرد: دورنمای حرکت ایران از نظر دموکراسی و حقوق بشر دورنمایی آراسته‌ است و پیشرفت‌ های علمی ما نیز به واقع ستایش برانگیز است؛ امروز ایران یک قدرت تاثیر‌گذار و نجیب در منطقه است؛ ما به دنبال امپراطوری نیستیم اما درپی کمک به کشورها برای ایجاد دموکراسی هستیم، البته نه ازنوع آمریکایی!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: