کد خبر: ۱۳۴۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۳

جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي ناجا با اشاره به اينكه بهره‌بري از سيستم پيامك در حال حاضر در طرح تعويض كارت‌هاي قديمي معافيت در حال اجراست، گفت: استفاده از اين سيستم براي ساير امور مشمولان منجر به كاهش مراجعات حضوري غير ضروري آنان خواهد شد.

 سردار ابراهيم كريمي با بيان‌ اينكه درگذشته مراجعات به سازمان وظيفه‌عمومي به قدري بود كه توان پاسخ‌دهي به آنان را نداشتيم، گفت: اما با تفويض اختيارات و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم و اقدامات صورت گرفته از جمله سامانه‌هاي پيامك، تلفن گويا و غيره توانسته‌ايم تا روند مراجعات به سازمان را كنترل كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه اتفاق جديدي كه در سازمان رخ داد منجر به كاهش مراجعات و ارائه خدمات بهتر شد، گفت:بهره‌وري از سيستم پيامك كه براي ارسال آخرين وضعيت فرد در خصوص امور وظيفه عمومي كه در حال حاضر به صورت آزمايشي براي طرح تعويض كارت‌هاي معافيت به اجرا در آمده از جمله اين موارد بود.

كريمي گفت : در سيستم پيامك،‌ فرد پس از مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +۱۰) و به محض ثبت اطلاعات مربوط به كارت معافيت در اين دفاتر ،به صورت اتوماتيك پيامكي تحت عنوان باركد پستي و تاريخ‌هاي صدوركارت و تحويل آن به پست براي متقاضي ارسال خواهد شد كه اين امر منجر به كاهش مراجعات حضوري به سازمان شده است.

جانشين سازمان وظيفه عمومي با اشاره به استفاده از اين سامانه براي ساير امور اين سازمان گفت: در نيمه اول امسال اين پروژه را تكميل كرده و براي ساير موارد مانند صدور كارت پايان‌خدمت نيز از سامانه پيامك استفاده خواهد شد.

صدور حدود يك ميليون كارت هوشمندمعافيت

كريمي با اشاره به طرح تعويض كارت‌هاي قديمي معافيت با كارت هوشمند از صدور حدود يك ميليون كارت هوشمند خبرداد و گفت: پيش از اجراي اين طرح در سازمان حدود ۱۵ الي ۲۰ ميليون اطلاعات با وضعيت خدمتي نامشخص وجود داشت كه به تبع آن آمار صحيحي از تعداد غائبان نيز نداشتيم اما با اجراي اين طرح، اطلاعات سازمان از وضعيت خدمتي افراد در سيستم وظيفه عمومي كامل‌تر شده است.

وي با اشاره به بكارگيري سيستم سنجش اصالت كارت‌ها اظهارداشت: از مزاياي ديگر اجراي طرح تعويض كارت‌هاي قديمي معافيت و پايان خدمت با كارت‌هاي هوشمند، امكان بهره‌بري از سيستم اصالت كارت‌ها از سوي بانك‌ها، پليس امنيت، راهنمايي و رانندگي و غيره و در نتيجه اجراي بهتر ماده ۱۰ قانون وظيفه عمومي (محروميت‌هاي مشمولان غايب) است كه در نهايت منجر به كاهش تعداد غايبان نيز خواهد شد.

جانشين رييس سازمان وظيفه عمومي از ثبت ۴۰۰ هزار معافيت تحصيلي براي دانشجويان در سال گذشته خبرداد و افزود: در سال گذشته براي كليه دانشجويان جديدالورود از طريق دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس +۱۰) معافيت اوليه تحصيلي صادر شد و با اقدامات صورت گرفته از ۱۵ مرداد ماه امسال براي تمام دانش‌آموزاني كه به سن ۱۸ سال تمام مي‌رسند، معافيت تحصيلي صادر خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: