کد خبر: ۱۳۸۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۵

رييس پليس آگاهي استان كردستان از دستگيري افرادي خبر داد كه به بهانه نرفتن به سربازي سفارشي كارت پايان خدمات جعلي مي‌خريدند.

سرهنگ علي احمدي‌ تبار در تشريح اين خبر گفت: در پي وصول يك فقره پرونده به همراه متهمي به نام «فرخ» به اتهام جعل كارت پايان خدمت از سوي پليس راهنمايي و راهنمايي فرماندهي انتظامي كردستان، مراتب به صورت ويژه در دستور كار اداره مبارزه با جعل كلاهبرداري پليس آگاهي كردستان قرار گرفت.
 
وي با بيان اينكه كارآگاهان در بازجويي از «فرخ» دريافتند كه وي به علت نرفتن به خدمت سربازي پس از ارائه مدارك و پرداخت شش ميليون تومان وجه نقد به شخصي به نام «امير» كارت پايان خدمت جعلي دريافت كرده است، گفت: در ادامه رسيدگي به اين تحقيقات، «امير» شناسايي و دستگير شد.
 
رييس پليس آگاهي كردستان با بيان اينكه «امير» نيز در تحقيقات به بزه انتسابي معترف شد، گفت: وي در اظهارات خود عنوان كرد كه دو فقره كارت پايان‌خدمت جعلي براي خود و «فرخ» در ازاي پرداخت هشت ميليون تومان وجه نقد از فردي به نام «مصطفي» خريداري كرده است.
 
احمدي‌‌تبار با بيان اينكه با راهنمايي‌‌هاي متهم «مصطفي» نيز در اقدام غافلگيرانه دستگير شد، گفت: اين متهم در مراحل اوليه سعي در كتمان واقعيت داشت، اما در بازجويي‌ها و ارائه اسناد و مدارك مستدل، اين فرد به بزه خود معترف و عنوان كرد كه به عنوان واسطه و رابط متقاضيان و فردي به نام «فرهاد» كه ساكن استان كرمانشاه است، فعاليت مي‌كرده است.
 
وي افزود: متهم در بازجويي‌هاي خود عنوان كرد كه افراد متقاضي را شناسايي و از آنان مدارك و پول را دريافت مي‌كرده و به «فرهاد» تحويل مي‌داده است كه «فرهاد» نيز پس از آماده‌كردن كارت‌ها با شماره‌ تلفني آنان را در كرمانشاه تحويل صاحبانشان داده است و در اين راستا نيز مبلغي را به عنوان حق دلال به من تحويل مي‌داد.
 
رييس پليس آگاهي كردستان با بيان اينكه شش متهم به هويت‌هاي «سعدي»، «عطا»، «اميد» و «امير» شناسايي و دستگير شدند، گفت: از آنان تعداد شش فقره كارت پايان خدمت جعلي به همراه پنج فقره گذرنامه كه با كارت‌هاي جعلي اخذ شده بود، كشف و ضبط شد و همچنين با دستور مرجع قضايي نسبت به ابطال گذرنامه‌ها از سوي اداره گذرنامه اقدام شد.
 
احمدي‌‌تبار در پايان افزود: متهمان به همراه پرونده متشكله در اختيار دادسرا قرار گرفتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: