کد خبر: ۱۴۱۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۶

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد، در جریان سفر رئیس جمهور و هیأت همراه برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هیچگونه تماس و ارتباطی با مقامات رسمی آمریکا صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد، در جریان سفر رئیس جمهور و هیأت همراه برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هیچگونه تماس و ارتباطی با مقامات رسمی آمریکا صورت نگرفته است.

 رامین مهمان پرست یکشنبه شب در مصاحبه با شبکه العالم، اظهار داشت: به هیچ وجه ارتباط، ملاقات و گفت و گویی با مقامات رسمی آمریکایی وجود نداشته، و چارچوب سیاست خارجی کشور ما کاملا مشخص است.

مهمان پرست افزود: در جمهوری اسلامی ایران همه تصمیمات در بحث های اصلی سیاست خارجی با هماهنگی مسئولان ارشد کشور و تحت نظر مقام معظم رهبری دنبال خواهد شد.

مهمان پرست گفت: در این خصوص (رابطه با آمریکا) هیچ اقدامی، نه صورت گرفته و نه صورت خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امورخارجه ادامه داد: در افکار عمومی و در بحث دیپلماسی عمومی سعی شده تا از کشور ما چهره غیر صلح طلب و فاقد منطق قوی ترسیم شود.

وی افزود: فضایی را ایجاد کردند که نگذارند افکار ما به سمع مردم آمریکا و کشورهای غربی برسد.

مهمان پرست ادامه داد: سفرهای رئیس جمهور برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، فضا وفرصت مناسبی را ایجاد می کند که با رسانه های گروهی، نخبه های فکری، دانشگاهیان و رهبران ادیان مختلف در این کشور بتوانیم از نزدیک ارتباط داشته باشیم، و دیدگاه هایمان را به صورت شفاف به اطلاع آنها برسانیم.

مهمان پرست تأکید کرد: وقتی در این دیدارها منطق و دیدگاه هایمان را کاملا تشریح می کنیم، می بینیم که همه آنها می گویند که از سیاست، طرز فکر، و ایده های ما حمایت می کنند؛ این امر مشخص می کند که به مردم آمریکا و کشورهای غربی مطالبی غیر واقعی، به هدف ایجاد ذهنیت منفی از کشور ما منتقل شده است.

مهمان پرست خاطرنشان کرد: آمریکاییها به خاطر دشمنی های فراوانی که در طول تاریخ علیه ملت ما انجام دادند، زمینه ای برای اینکه بحثی بخواهد با آنها به وجود بیاید تا اکنون ایجاد نشده است؛ مگر انکه آنها بخواهند اشتباهات گذشته خود را بپذیرند، از ملت ما عذرخواهی کرده و سعی کنند شرایطی را به وجود بیاورند که حقوق ملت ما به رسمیت شناخته شود؛ اینها نکاتی است که همه مسئولان از جمله ریاست جمهوری بر آن تأکید داشتند.

رامین مهمان پرست با اشاره به حمایت غرب از اقدامات گروهک تروریستی منافقین، تأکید کرد: ما بارها تأکید کردیم که کشورهای غربی برخورد دوگانه دارند، و نسبت به موضوع تروریسم هیچوقت وارد مبارزه و مقابله نشدند؛ بلکه از آن بعنوان پدیده ای برای دسترسی به اهداف خودشان استفاده می کنند.

مهمان پرست با اشاره به سابقه سیاه گروهک تروریستی منافقین گفت: گروهک منافقین سابقه تروریستی طولانی دارد؛ این گروهک قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دست به ترور اتباع آمریکایی در ایران زده بود، و در طول پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 16 هزار نفر از مسئولین و مردم ایران را ترور کرد.

مهمان پرست تأکید کرد: یکی دیگر از سوابق ننگین این گروهک تروریستی این بود که در عراق به کمک صدام علیه ملت ما وارد جنگ شد؛ عناصر این گروهک همچنین جنایات بسیاری را علیه مردم عراق انجام دادند، و فعالیتهای آنها با حمایت کشورهای غربی دنبال می شد.

پیشتازی اروپا در حمایت از تروریسم

وی افزود: کشورهای اروپایی زودتر از آمریکا این گروه را ازلیست گروه های تروریستی خودشان خارج کرده بودند.

مهمان پرست ادامه داد: آمریکا ادعا می کرد که همچنان با این گروهک بعنوان یک مجموعه تروریستی برخورد می کند، ولی متأسفانه امسال دیدیم که مسئولان این کشور پرده را کنار زدند و به صورت علنی از این گروهک تروریستی حمایت کردند.

مهمان پرست اظهار داشت: این اقدامات کمکی به احیای وضعیت نامناسب گروهک‌های تروریستی نخواهد کرد، بلکه چهره مسئولان آمریکا و کشورهای غربی را نزد افکار عمومی در دنیا مخدوش می کند.

مهمان پرست با اشاره به نفرت مردم عراق از منافقین، ادامه داد: عناصر گروهک تروریستی منافقین در ایامی که در پادگان اشرف بودند فعالیتهای تروریستی خودشان را دنبال می کردند، و پرونده های زیادی در داخل عراق علیه آنها وجود دارد و محاکم قضایی و مسئولان سیاسی دولت عراق در حال پیگیری این پرونده ها هستند.

همکاری منافقین در ترور دانشمندان ایرانی

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: آنها هیچگاه از فعالیتهای تروریستی خودشان دست برنداشته اند، بلکه نحوه اقدامات تروریستی آنها تغییر کرده است؛  آخرین اقدامات تروریستی که آنها مداخله داشتند، ترور دانشمندان هسته ای ما با همکاری عناصر امنیتی رژیم صهیونیستی بود.

مهمان پرست در خصوص ادعای مسئولان آمریکا مبنی بر حذف منافقین از لیست تروریستها به دلیل خروج از پادگان اشرف و انتقال به محل موقت برای خروج از عراق، گفت: ترک پادگان اشرف نمی تواند این گروهک تروریستی را از ماهیت خودش جدا کند؛ این شرط و استدلال کاملا غیر منطقی است و حتی از سوی ملت آمریکا پذیرفتنی نیست.. ملت عراق آنها را از این پادگان اخراج کرده است.

تحلیل غلط مسئولان آمریکا از ایران

مهمان پرست در خصوص فشارهای غرب به رهبری ایالات متحده آمریکا علیه ایران گفت: مجموعه این فشارها به این خاطر صورت می گیرد که ملت ما دست از اصول خود و استقلال بردارد؛ ولی آنها تحلیل غلطی دارند و فکر می کنند که مجموعه اقدامات آنها تا انتخابات سال آینده ریاست جمهوری در تهران می تواند نوعی نارضایتی در مردم ما ایجاد کند؛ آنها می خواهند از همه ابزار خود برای سخت کردن شرایط اقتصادی در داخل استفاده کنند، تا مردم را به اعتراض بکشانند؛ آنها فکر می کنند که با این ترفندها ملت ما دست از پشتیبانی از نظام برمی دارد.

مهمان پرست تأکید کرد: آنها تاکنون ظلم زیادی در حق مردم ما انجام داده اند ولی نتیجه ای نگرفته اند؛ زیرا ملتی که برای استقلال خودش با مشکلات مبارزه می کند، به هیچ وجه با فشارهای اقتصادی یا با پناه دادن غرب به یک گروهک تروریستی  که به هیچ وجه جایگاه و تأثیری در بین مردم کشور ندارد، دست از مسیر خودش بر نمی دارد.

گروهک منافقین مرده است

مهمان پرست با اشاره به تحلیل کارشناسان سیاسی غربی و ایرانی در داخل و خارج، گفت: همه کارشناسان پدیده گروهک تروریستی منافقین را پدیده ای مرده اعلام کرده اند؛ همه می دانند آنها نه جایگاهی در بین مردم ما در داخل کشور دارند، و نه حتی در بین ایرانیان خارج از کشور، و نه افکار عمومی دنیای غرب.

وی ادامه داد: همگان منافقین را با سوابق تروریستی‌شان می شناسند، و می دانند که حمایت غرب از این تشکیلات نمی تواند تأثیری در معادلات سیاسی داشته باشد، به ویژه در ارتباط با کشور ما.

مهمان پرست تأکید کرد: اخراج عناصر گروهک منافقین از عراق و نفرتی که دولت و مردم عراق مانند مردم کشورمان در رابطه با این گروهک داشتند، تقریبا نقطه پایانی بود بر فعالیت یک گروهک شوم تروریستی.
برچسب ها: مهمانپرست امریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: