کد خبر: ۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۸۷ - ۲۰:۳۹

چون موضوع این خودسوزی مغرضانه و به زیان کشور جلوه داده شده بود ، من عمدا با این شبکه صحبت کردم تا بگویم قضایا آن طور که آنها ادعا می کنند نیست .

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی ضمن تشریح جزئیات اقدامات خود و دو نماینده دیگر در پیگیری حل مشکلات فرد خودسوز تاکید کردکه در نامه های به جامانده از این فرد خطاب به نمایندگان نیز علی رغم جوسازی های رسانه های بیگانه هیچ اشاره ای به موضوع جانبازی نشده است.

اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، درباره فردی که دو روز پیش خود را مقابل مجلس اقدام به خود سوزی کرد، توضیح داد: این فرد به نام محمدرضا کلاورزانی مقدم در آذر ماه سال جاری درنامه ای به 30 نماینده تهران در مجلس و همچنین رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه و دادستانی به تشریح مشکلات زندگی خود پرداخته بود که نسخه ای از آن نیز به دست من رسید و با پیگیری امکان ملاقات فراهم شد .

وی ادامه داد: در ملاقاتی نیم ساعته با وی در 23 آذرماه مشکلات وی را بررسی و برای حل آن اقدام کردم .

به گفته این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، کلاورزانی که علاوه بر مشکلات مالی، مشکلات روحی و روانی نیز داشته است، پیش از این در دوره مجلس هفتم نیز به نمایندگان مراجعه کرده و با دریافت حدود یک میلیون تومان، علاوه بر تسویه بدهی خود موفق به رهن یک محل اقامت برای خود و یکی از فرزندانش در خیابان مصطفی خمینی تهران شده است .

کوثری همچنین با بیان اینکه دو فرزند دیگر این فرد پیشتر به بهزیستی سپرده شده بود، توضیح داد که به جز وی حمیدرضا کاتوزیان و حسین فدایی دیگر نمایندگان تهران نیز در7 دی ماه و 5 بهمن ماه سال جاری در ملاقات این شهروند با آنان در نامه های جداگانه وی را به بهزیستی معرفی کرده بودند .

کوثری از پیگیری مشکل توسط بهزیستی ابراز بی اطلاعی کرد .

وی همچنین با انتقاد از رسانه هایی که فرد یاد شده را جانباز معرفی و موجبات سوءاستفاده سیاسی بیگانگان را از ماجرا فراهم کرده بودند اعلام کرد که در متن نامه ای که این فرد به نمایندگان نوشته بود هیچ اشاره ای به جانبازی نشده بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی به جوسازی رسانه های خارجی بر اساس اشتباه رسانه های داخلی اشاره کرد و یاد آور شد که برای رفع این شائبه، شب گذشته در تماس شبکه خبری بی بی سی فارسی با وی، برتکذیب جانباز بودن فرد یادشده تاکید کرده است.

کوثری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر دلیل انجام این مصاحبه علی رغم اعلام ممنوعیت گفتگو با شبکه های فارسی زبان خارج از کشور به ویژه بی بی سی فارسی از سوی مقامات وزارتخانه های اطلاعات و ارشاد اسلامی گفت : چون موضوع این خودسوزی مغرضانه و به زیان کشور جلوه داده شده بود ، من عمدا با این شبکه صحبت کردم تا بگویم قضایا آن طور که آنها ادعا می کنند نیست .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۵ - ۱۳۸۷/۱۱/۳۰
0
0
من فقط حیرون اظهارات رئیس مجلس اصولگراومعتقد به تمامی اصول اسلامی وانسانی هستم که چگونه این بنده خدارامعتاد اعلام کردندواقعا"ازاینکه آبروی انسانی بهمراه خانواده اش ریخته میشود...