کد خبر: ۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۴۶

حسيني آملي اضافه كرد: روحانيون مانند سد محكمي هستند كه از آب زلال پر شده‌اند و ناپاكي و ناشايستگي در آنها ديده نمي‌شود.

استاد برجسته حوزه علميه قم گفت: روحانيان مانند سد محكمي هستند كه از آب زلال پر شده‌، ناپاكي و ناشايستگي در آنها ديده نمي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس آيت‌الله حسين حسيني آملي عصر سه‌شنبه در مراسم سوگواري ابا‌عبدالله ‌الحسين در شهر آبپخش اظهار داشت: براي عبور با سلامت از روي پل صراط بايد به ائمه اطهار (ع) متوسل شويم چرا كه ائمه اطهار (ع) و علماي دين به جايي متصل هستند كه نه تنها خود نمي‌سوزند كه ديگران را نيز از آتش نجات مي‌دهند.

استاد حوزه علميه افزود: علماي دين خودشان به درياي حق متصل هستند و براي هدايت ديگران به سمت اين نهر زلال همه زندگي خود را صرف مي‌كنند.

وي ادامه داد: روحانيون و علماي ديني در برخورد با ناملايمات، هر چه ميزان اين ناملايمات و نامهرباني‌ها بيشتر باشد، تصميمشان براي هدايت جامعه بيشتر مي‌شود.

حسيني آملي اضافه كرد: روحانيون مانند سد محكمي هستند كه از آب زلال پر شده‌اند و ناپاكي و ناشايستگي در آنها ديده نمي‌شود.

وي در ادامه اظهار داشت: مردم در مقابل دستورات ديني دو گروه هستند، يك گروه در محضر علما گوش شنوا دارند و در صدد تحصيل علوم الهي و عمل به دستورات آنها هستند و مانند بيماري هستند كه در مواجهه با پزشك، دستورات وي را مو به مو اجرا مي‌كنند و به پزشك خود ايمان كامل دارند و گروه ديگر مانند مگسي هستند كه به ظاهر در حال پروازند ولي با هر باد و نسيمي به سمتي كشيده مي‌شوند و از خود هيچ اختيار و اراده‌اي ندارند.

استاد حوزه علميه قم افزود: دنيا مانند بازاري است كه عده‌اي در اين بازار سود مي‌كنند و عده‌اي نيز ضرر مي‌كنند.

وي ضمن دعوت به پرهيز از گناهان و تقواي الهي تصريح كرد: جوانان ما بايد حضرت ابا‌عبدالله الحسين را الگوي خود قرار بدهند و مانند ايشان، آزادانه زندگي كرده و به اعتقادات خود وفادار باشند تا در دنيا و آخرت رستگار باشند.

در اين مراسم با شكوه كه با حضور پرشور مردم آبپخش و شهرهاي اطراف برگزار شد، ياد و خاطره دو تن از عالمان برجسته آبپخش به نام‌هاي مرحوم آيت‌الله سيد جواد مهدوي و مرحوم حاج حسين رضائي گرامي داشته شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: