کد خبر: ۱۷۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۰:۳۲
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
فارس: يك مقام سابق قضايي عضويت خود در شبكه فساد اقتصادي و دستگيري‌اش را كه از سوي يكي از نمايندگان تهران مطرح شده بود، تكذيب كرد.

الياس محمودي رئيس سابق حفاظت اطلاعات قوه قضاييه و مجتمع قضايي مبارزه با مفاسد اقتصادي در واكنش به اظهارات الياس نادران نماينده تهران كه اعلام كرد وي به دليل ارتباط با يك شبكه فساد تحت تعقيب قرار گرفته كذب محض دانست و توضيحاتي در اين زمينه ارائه كرد.
اين مقام سابق قضايي اظهار داشت: ايران وطن من و خاكش كفن من است و من سرباز نظام جمهوري اسلامي و دعاگو و فرمانبردار مقام معظم رهبري و دوستدار همه خدمتگزاران ملت هستم و صيانت از جمهوري اسلامي آرزوي من است.
محمودي افزود: بنده به همه آحاد ملت و صاحب ‌منصبان و خادمان كشور و نظام بالاخص وكلاي ملت و وكيل منتخب خودمان آقاي نادران احترام مي‌گذارم اما اظهارات ايشان در خصوص بنده خلاف ماده 188 آيين‌ دادسري و وظيفه نمايندگي در صيانت از آبروي يك مسلم خادم است.
وي اضافه كرد: آنچه درباره دستگيري بنده و يا تحت تعقيب‌ قرار گرفتنم به دليل ارتباط با خانه‌اي در فاطمي بيان شده صحت ندارد و بنده مسعودي و ابدالي را نمي‌شناسم و با آنكه دوره‌اي با آقاي رحيمي در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي همكاري داشتم اما 3 سال است توفيق زيارت اين برادر عزيز را نداشتم.
رئيس سابق مجتمع قضايي مبارزه با مفاسد اقتصادي كه اكنون به وكالت و مشاوره حقوقي و تدريس حقوق در دانشگاه مشغول است وكالت پرونده مربوط به ابدالي و مسعودي كه به اتهام فساد اقتصادي دستگير شدند را نيز رد كرد.
محمودي گفت: بنده براي دفاع از مظلومان در هر جا و هر زمان آماده‌ام و براساس تكليف و اعتقاد در جهت دفع ظلم و حمايت از حق به وظيفه خود عمل مي‌كنم اما وكيل آقايان مسعودي و ابدالي نبوده‌ام.
وي اضافه كرد:‌ از آقاي نادران به عنوان وكيل مدني و نماينده خود در خانه ملت گلايه دارم كه به جاي صيانت از آبروي موكلان خود كه من هم يكي از آنها هستم به عزت و آبروي افراد تاخت و تاز مي‌كند.
رئيس سابق حفاظت اطلاعات قوه قضاييه گفت: بنده در رژيم گذشته به جهت صيانت از آرمان‌هاي امام و ارزشهاي انقلاب بازداشت شدم و در طول 30 سال حكومت جمهوري اسلامي به دليل حضور در سنگرهاي مختلف نظام با خانواده خود قطع رابطه عاطفي داشته‌ام و اما هرگز از سوي دستگاه قضايي نظام اسلامي بازداشت نشده، تحت تعقيب قرار نگرفته و مؤاخذه نشده‌ام.
محمودي با بيان اينكه رسالت رسانه اين است كه در مقام دعوا و دفاع حرف طرفين مجرا را بشنود، افزود: پس از ماجراي فرار شهرام جزايري كه من او را به عنوان يك جرثومه فساد كشف كرده و تحت تعقيب قرار دادم گفته شد بنده با حكم دادستان انتظامي از مسئوليت قضايي تعليق شده‌ام اما اين موضوع دورغ بود.
وي اضافه كرد: نبايد به گونه‌اي عمل شود كه آبروي افراد ريخته شود و خانواده فردي كه محب ولايت و دوستدار نظام و كشور است سرافكنده شود.
«الياس نادران برادر عزيز و هم‌نام من است ولي از او مي‌خواهم كه توجه داشته باشد ماده 188 آيين‌ دادرسي كه يادگار ارزشمند مجلس هفتم است حتي به محاكم قضايي اجازه نمي‌دهد قبل از قطعي شدن احكام نام افراد را مطرح كند.»
رئيس سابق مجتمع قضايي مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينكه آفت قضا تأخير و تعجيل است، اظهار داشت: قضاوت زودهنگام و ديرهنگام هر دو زيانبار است و بهترين امور ميانه‌روي است و حتي اگر فردي بازداشت يا محاكمه شود نبايد و نمي‌توان قبل از صدور حكم قطعي او را در جامعه مطرح كرد.
محمودي افزود: رهبر معظم انقلاب در هفتم تيرماه 1386 در ديدار مسئولان قضايي براساس آموزه‌هاي اسلامي بر امنيت حيثيتي مردم و نخبگان و فرهيختگان جامعه تأكيد فرمودند و بيانات ايشان براي مدعيان ولايت‌مداري و قانون‌مداري حجت است.
وي اضافه كرد: مردم‌سالاري ديني يعني قانون‌مداري و قانون‌محوري و قانون مي‌گويد حتي اگر فردي متهم بود و يا به جرمي دستگير شد نمي‌توان قبل از اثبات جرم و صدور حكم قطعي درباره او مدعي شد.
دادستان دادگاههاي انقلاب ارتش جمهوري اسلامي در دهه 60 اظهار داشت: بنده مولود ايام مبارزه‌ام و افتخار مي‌كنم در طول سي‌سال گذشته همواره در عرصه مبارزه با منافقين و مفسدان بودم و مولود دهه‌هاي خوش‌نشيني هفتاد و هشتاد نيستم.
محمودي افزود: من 16 سال عضو هيئت رسيدگي به تخلفات نيروي انتظامي بودم و 10 سال در دستگاه قضايي در مقام دادستان و رئيس حفاظت اطلاعات قوه قضاييه و رئيس مجمع قضايي مبارزه با مفاسد اقتصادي خدمت كردم و بسياري از بزرگان كشور همچون سردار نقدي شاهد و ناظر فعاليت‌ها و تلاش‌هايم بودند.
وي اضافه كرد: اگر در اجراي منشور فرمان 8 ماده‌اي رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادي جنجال و حماسه‌اي در اين عرصه بوده شايد نامي از بنده در گوشه‌اي از اين حماسه‌ها نوشته شده باشد.
اين مقام سابق قضايي اظهار داشت: نمي‌توان براساس هر شايعه دهان را باز كرد و هر حرفي را بر زبان راند و انسان‌ها را متهم و با آبروي آنها بازي كرد و از وكلا انتظار مي‌رود مدافع حقوق موكلان خود باشند نه آنكه آنها را تخطئه كنند.
محمودي افزود: آقاي نادران مدعي‌العموم نيست و نبايد جايگاه خود را فراموش كند و قانون اساسي جمهوري اسلامي به عنوان مظهر اراده ملت در بسياري موارد به ويژه در اصل نهم بر صيانت از آبروي مردم و پرهيز از دستخوش اميال و اغراض قرار دادن آن تأكيد دارد.
رئيس سابق حفاظت اطلاعات قوه قضاييه اظهار داشت: تأسف‌بار است در حالي كه سلطنت‌طلبان و اپوزيسيون خارج‌نشين مرا مورد هجمه قرار مي‌دهند و فرد معلوم‌الحالي چون نوري‌زاده تحت عنوان «خنده‌ها و گريه‌ها» مرا دژخيم نظام و قاتل مي‌خواند در داخل نيز بي‌رحمانه مورد بي‌مهري و ستم دوستان قرار گيرم.
محمودي افزود: آيت‌الله هاشمي شاهرودي يكبار گفته بود گاهي برخوردي كه با نيروهاي خودي در كشور ما مي‌شود با اپوزيسيون و مخالفان در برخي كشورها نمي‌شود و امروز مي‌بينم با آنكه بنده به نام نامي حضرت ولي‌عصر (عج)‌ از نيروهاي خودي هستم مورد هجمه قرار گرفتم.
وي در پايان با تأكيد بر اينكه به هيچ حزب و گروهي جز حزب‌الله وابستگي ندارد و از هيچكس جز رهبر معظم انقلاب فرمانبردار نيست اعلام آمادگي كرد اموال و دارايي‌هاي وي مورد بررسي قرار گيرد تا مشخص شود به عنوان يك خدمتگزار نظام در طول 30 سال گذشته با مدرك دكتراي حقوق از دانشگاه معتبر از چه ميزان سرمايه بهره‌مند است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: