کد خبر: ۱۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۲۶
عباسپور در گفتگو با «شفاف» بررسی کرد:

وزارت نفت با وجود بودجه کلانی که از محل فروش ذخایر نفتی کشور به دست می آورد هیچ نظارتی بر روند تولید سوخت داخلی و یا میزان وارداتی آن مطابق با استانداردهای جهانی ندارد. افکار عمومی جامعه از کشمکش ها و بحث هایی که در حال حاضر میان دستگاه های اجرایی کشور وجود دارد،دلزده شده اند.

رییس کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:مشکلات اصلی کلان شهر تهران به دلیل بی مسوولیتی وزارت خانه های نفت،صنایع و معادن و سازمان محیط زیست است.

علی عباسپور در گفت و گو با «شفاف» با عنوان این مطلب که عدم هماهنگی دستگاه های اجرایی مشکل اصلی کلان شهر تهران است،گفت: شهرداری و دولت باید به اتفاق نظری برای حل معضلات این کلان شهر دست پیدا کنند این در حالی است که تاکنون هیچ یک از این دستگاهها در تعامل با دیگری از یک رویه منطقی پیروی نکرده است.

وی افزود: سازمان محیط زیست و وزارت صنایع و معادن عمده ترین دستگاه هایی هستند که با عدم ایفای وظایف قانونی خود به افزایش مشکلات شهر تهران دامن زده اند.

عباسپور اظهار داشت: عدم نظارت صحیح و موثر بر روند افزایشی آلاینده های هوا از سوی سازمان محیط زیست و تولید خودروهای غیراستاندارد و نا مناسب از جانب شرکت های بزرگ خودروسازی سبب بروز مشکلاتی در تهران شده است.

وی متذکر شد: حتی وزارت نفت نیز با وجود بودجه کلانی که از محل فروش ذخایر نفتی کشور به دست می آورد هیچ نظارتی بر روند تولید سوخت داخلی و یا میزان وارداتی آن مطابق با استانداردهای جهانی ندارد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اتهاماتی که دستگاه های اجرایی در سال های اخیر متوجه یکدیگر کرده اند،گفت:این دستگاه ها باید بحث های سازنده ای که منجر به رفع مشکلات مردم شود را جایگزین روند انتقادی و تخریبی نقدهای خود کنند چراکه افکار عمومی جامعه از کشمکش ها و بحث هایی که در حال حاضر میان دستگاه های اجرایی کشور وجود دارد،دلزده شده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: