کد خبر: ۱۸۹۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶

بايرمونيخ پس از شكستن چند ركورد بي نظير و گذشتن از سد تيم هايي مانند بارسلونا و يوونتوس امشب مي تواند به نخستين تيم بوندس ليگا تبديل شود كه در كسب جام هت تريك مي كند.

اين تيم كه پيش از اين قهرماني بوندس ليگا و ليگ قهرمانان اروپا را بدست آورده است امشب در فينال جام حذفي آلمان به ميدان مي رود.
 
حريف بايرمونيخي كه امسال با 25 امتياز اختلاف با تيم دوم قهرمان شد اشتوتگارتي است كه در نيمه بالايي جدول هم قرار نگرفت. اين مسابقه در استاديوم المپيك برلين آخرين مسابقه يوپ هاينكس 68 ساله قبل از دادن جايگاهش به پپ گوارديولا در فصل آينده است. گوارديولايي كه كار سختي را در فصل آينده خواهد داشت.
 
وي اظهارات آناتولي تيموشچوك اوكرايني هافبك باير مبني بر اينكه وي 99 درصد مربي رئال مادريد شد را رد كرده است. هاينكس گفت: اين اظهار نظر را ديدم و نمي دانم او از كجا اين حرف را زده است. من از قبل هم گفته ام فردا اگر حال خوشي داشتم در مورد آينده ام صحبت خواهم كرد در غيراينصورت تكليف آينده من در هفته نخست ژوئن مشخص خواهد شد.
 
آمار اما عملكرد درخشان هاينكس و تيمش در اين فصل را تأييد مي كنند و آنها را برترين شانس پيروزي در بازي امشب نشان مي دهند. بايرن با كسب ركورد 91 امتياز از 34 بازي و تنها يك شكست قهرمان بوندس ليگا شد.
 
آنها 6 هفته قبل از پايان رقابت ها به قهرماني رسيدند كه بي سابقه بود و همچنين 25 اختلاف امتياز با بورسيا دورتموند نيز ركورد ديگري بود.
 
آنها همچنين در تعداد پيروزي ها (29)؛ تعداد پيروزي هاي خارج از خانه (13)، كمترين گل خورده (18) و بهترين تفاضل گل (80) ركورد زدند.
 
در ليگ قهرمانان آنها از 13 بازي خود 10 پيروزي به دست آوردند و تنها 2 بار باختند. آنها به ترتيب در يك چهارم نهايي و نيمه نهايي در مجموع يوونتوس را 4-0 و بارسلونا را 7-0 شكست دادند و در فينال هم برابر دورتموند 2-1 به پيروزي رسيدند.
 
اما عملكرد آنها در جام حذفي آلمان هم خيره كننده است. 5 پيروزي از 5 بازي 17 گل زده و تنها 1 گل خورده كه در اين راه بورسيا دورتموند فاتح جام حذفي و بوندس ليگاي فصل گذشته آلمان را نيز شكست دادند.
 
در طرف ديگر اشتوتگارت در بوندس ليگا با 43 امتياز در رده 12 قرار گرفت. آنها در نيم فصل دوم تنها 18 امتياز بدست آوردند و در جام حذفي هم تنها برابر يك حريف بوندس ليگايي قرار گرفتند.
 
شايد به همين دليل كارل هاينس رومنيگه گفت: اين تيم در حال حاضر وارد كتاب ركوردها شده است. نامش در تاريخ ثبت شده است اما آنها مي توانند خود را جادوانه كنند. حتي موفقترين تيم تاريخ بايرمونيخ نيز كه نسلي مانند فرانس بكن باور، گرد مولرو سپ مير را در دهه 1970 در اختيار داشت هيچگاه اينچنين بيرحمانه نبرده بود.
 
وي افزود: اما تنها اشتباهي كه مي توانيم در اين لحظه مرتكب شويم اين است كه فكر كنيم اشتوتگارت راحت ترين حريف هفته هاي اخير ما است.
 
بايرمونيخ در صورت پيروزي در ديدار امشب هفتمين تيم اروپايي است كه پس از اينترميلان (2010)، بارسلونا (2009)، منچستريونايتد (1999)، آيندهوون (1988)، آژاكس (1972) و سلتيك (1967) در يك فصل هت تريك مي كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: