کد خبر: ۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۵:۴۸

معاون اجرايي رئيس جمهور حركت در خط انقلاب و امام و رهبري را اعتقاد دولت توصيف كرد و افزود: در راستاي خدمت به مردم، آباداني كشور توجه به طبقات محروم و فرودست با تمام سنگ‌اندازي‌هاي دشمنان قسم خورده و مرعوبين داخلي، دستاوردهاي بزرگي از جمله همگرايي و اعتماد ملي حاصل شده است.

معاون اجرايي رئيس‌جمهور در آستانه سفر دوم هيئت دولت به استان يزد، چكيده‌اي از آمار دستاوردهاي دولت در يزد در عرصه‌هايي همچون برق‌رساني، آب آشاميدني، گازرساني، ساخت بزرگراه‌ها، راه‌آهن، فرهنگ، ارتباطات خدمات، رفاهي، ورزش و كشاورزي را تشريح كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، علي سعيدلو معاون رئيس‌جمهور در امور اجرايي در آستانه سفر دولت به استان يزد تصريح كرد: مردم در مناطق مختلف و حتي روستاهاي دور دست شاهد خدمت رساني دولت در عرصه‌هاي مختلف هستند و اين تحركت و پويايي را لمس كرده در قدرداني از نظام مقدس جمهوري اسلامي بارها وفاداري خود را ابراز كرده اند.

سعيدلو با اشاره به دستاوردهاي مهم دولت نهم در عرصه هاي مختلف تاكيد كرد: يكي از دستاوردهاي دولت نهم شكستن دور باطل و حلقه مديريت و رفاقت گذشتگان بود، طيفي با انحصار و چنبره بر مسندهاي اجرايي كشور اجازه تغييرات بنيادي را نمي دادند، رئيس جمهور محبوب با اين باور كه بايد عرصه براي خدمتگزاري فراهم شود اين سد را شكست و براي برون رفت از نظام بسته انديشه و اداره قوه مجريه فضا را براي حضور مديران نخبه و جوان فراهم كرد.

وي افزود: عده اي به ناصواب باور كرده بودند كه شايسته ترين هستند و اجازه كادر سازي و پرورش و شكوفايي در مديريت را نمي دادند، اما دكتر احمدي نژاد با اين دستاورد خون تازه اي در شريان هاي حياتي قوه مجريه تزريق كرد.

معاون اجرايي رئيس جمهور ياد آور شد: توسعه و ترقي متوازن كشور در توزيع متناسب امكانات و فرصت‌ها است كه اين شيوه حكومت داري در دولت نهم احياء شده و عده اي به خاطر از بين رفتن منافع باندي خط تخريب را ادامه داده و سنگ اندازي مي كنند.

سعيدلو تصريح كرد: خدمتگزاري توام با حفظ كرامت شهروندان بستر سازي براي اجراي عدالت توجه يكسان به لايه هاي مختلف اجتماعي، توزيع عادلانه منابع در استانها ارتباط بي واسطه با مردم، رشد و پيشرفت متوازن مناطق مختلف از اهداف سفره اي استاني است و دولت با تصويب و اجراي هزاران پروژه به اين اهداف نزديك شده است.

معاون اجرايي رئيس جمهور ياد آور شد: توسعه و ترقي متوازن كشور در توزيع متناسب امكانات و فرصت ها است كه اين شيوه حكومت داري در دولت نهم احيا شده و عده اي به خاطر از بين رفتن منافع باندي، خط تخريب را ادامه داده، سنگ اندازي مي كنند.

سعيدلو با تبيين اقدامات و فعاليت‌هاي دولت اسلامي در بخش هاي مختلف خاطر نشان كرد: اقدامات دولت در اين سه سال و نيم در مقايسه با گذشته بسيار درخشان بوده و به طوري كه زمان اجراي پروژه‌هاي زير بنايي از قبيل احداث پالايشگاه و سد به نصف كاهش يافته است.

وي گفت: كار عمراني در سه سال و نيم در مقايسه با مدت مشابه دولت هاي گذشته 2,5 برابر افزايش يافته و در همين مدت صدها پروژه نيمه كاره رها شده كه موجب وارد آمدن خسارت به بيت المال و منافع ملي شده بود اتمام و به بهره برداري رسيده است.

معاون اجرايي رئيس جمهور حركت در خط انقلاب و امام و رهبري را اعتقاد دولت توصيف كرد و افزود: در راستاي خدمت به مردم، آباداني كشور توجه به طبقات محروم و فرودست با تمام سنگ‌اندازي‌هاي دشمنان قسم خورده و مرعوبين داخلي، دستاوردهاي بزرگي از جمله همگرايي و اعتماد ملي حاصل شده است.

وي گفت: براي نمونه دولت با استفاده از ظرفيت هاي كشور از ابتداي فعاليت تا كنون 12 هزار و 217 مگاوات بر ظرفيت شبكه سراسري برق افزوده است. اين در حالي است كه متوسط رشد سالانه برق سالانه 7 درصد بوده است و ميزان در سه سال نخست فعاليت دولت نهم به 11 درصد رسيده است.
سعيدلو اضافه كرد: دولت در بخش خدمات رساني زير بنايي به روستاها ركورد جديد به دست آورده و بيش از 90 درصد روستاها حدود سه هزار روستا در دولت نهم از نعمت گاز بهره مند شده اند- ظرفيت توليد سيمان در ابتداي فعاليت دولت نهم 36 ميليون تن بوده و امروز به بالاي 60 ميليون تن افزايش يافته است.

معاون رئيس جمهور در امور اجرايي با اشاره به دستاوردهاي علمي و پژوهشي در دولت نهم ياد آور شد اختراعات سه سال اخير حدود سه برابر اختراعات گذشته بوده و هم اكنون سهم خوبي از توليد علم جهان را داريم.

سعيدلو در ادامه با اشاره به سفر هيات دولت به يزد گفت: در دور اول سفر 313 مصوبه و توافق به تصويب رسيد كه بيش از 90 درصد مصوبات اجرايي شده و با خدمات گسترده دولت در استان شاخص هاي توسعه، پيشرفت خوبي داشته است، براي مثال در بخش صنعت برق تعداد روستاهاي داراي برق تا سال 84 يك هزار و 196 بوده كه اين ميزان در حال حاضري به يك هزار و 231 روستا افزايش يافته، همچنين توليد برق استان تا سال 84، 1516 ميليون كيلووات ساعت بوده كه با نرخ 64,5 درصد افزايش به 2786 ميليون كيلووات رسيده است. تعداد روستاهاي برخوردار از آب آشاميدني تا سال 84 از 552 روستا به 640 روستا افزايش يافته و بيش از 94 درصد روستاهاي بالاي 20 خانوار استان تحت پوشش قرار گرفته است.

تعداد شهرهاي برخوردار از گاز امسال به 14 شهر رسيده و تعداد روستاهاي برخوردار از گاز از 17 روستا در سال 84 به 26 روستا افزايش يافته است.

وي افزود: طول بزرگراه هاي استان در سال 84 از 293 كيلومتر به 323 كيلومتر رسيده و طول راههاي اصلي استان با افزايش 65 كيلومتر از سال 84 به 680 كيلومتر رسيده است. طول كل خطوط موجود راه آهن در سال 84 برابر 734 كيلومتر بود كه با احداث 110 كيلومتر به 844 كيلومتر افزايش يافته است. در بخش بهداشت و درمان از سال 84 تاكنون تعداد 110 پروژه‌ شروع شده و تاكنن 22 پروژه آن به بهره برداري رسيده و مابقي در دست اجرا است. همچنين سرانه ورزشي استان در سال 84 برابر 22,5 سانتي متر مربع بوده كه با احداث و تكميل دهها پروژه سرانه ورزي به 50.5 سانتي متر مربع، بيش از 100 درصد افزايش را نشان مي دهد.

معاون رئيس جمهور تصريح كرد: بررسي شاخص ها در بخش هاي فرهنگ، ارتباطات خدمات، رفاهي، كشاورزي و ... نشان دهنده خيزش مطلوب در استان است.

سعيدلو اضافه كرد: در دور دوم سفر به استان ضمن پيگيري روند اجرايي شدن پروژه ها ديدار با مردم، تشكيل كار گروه هاي تخصصي، مصوبات خوبي براي پيشرفت و توسعه استان تصويب و اجرايي خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: