کد خبر: ۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۶:۳۸

دبيركل سابق حزب موتلفه در ادامه سخنانش خطاب به جوانان اصلاح‌طلب، تصريح كرد: شما عزيزان بايد انصاف را رعايت كنيد؛ الان حداقل بعضي اصلاح‌طلبان در استانداري‌ها و معاونت‌هاي وزارتخانه‌ها هستند، در زمان دوم خرداد حتي مديران آموزش و پرورش همه كه مخالف آقاي خاتمي بودند حذف شدند.

دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري اظهار داشت: در جريان تحصن برخي نمايندگان، بهزاد نبوي گفته بود مي‌خواهم حرفهايي بزنم كه داخلي‌ها آن را منتشر نمي‌كنند؛ من خاطرم هست كه در جلسه‌‌اي كه در منزل يكي از دوستان، به ايشان گفتم چرا مي‌خواهيد حرفي بزنيد كه باب ميل ضدانقلاب است؟ گفتم نظام با لگدزدن شما لطمه نمي‌بيند.

به گزارش فارس، چندي پيش گروهي از جوانان احزاب اصلاح‌طلب با حبيب‌الله عسگراولادي عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي و دبيركل سابق اين حزب ديداري داشتند كه براي اولين بار مشروح سخنان عسگراولادي در اين ديدار، در نشريه ذكر و نسخه اينترنتي آن نيز در فضاي مجازي منتشر شده است.
در اين ديدار تعدادي از جوانان اصلاح‌طلب از جمله شهاب‌الدين طباطبايي رئيس شاخه جوانان حزب مشاركت، اميرحسين مهدوي عضو شوراي مركزي سازمان مجاهدين انقلاب، داود روشني عضو شاخه جوانان حزب مشاركت، سعيد نورمحمدي رئيس گروه مناطق شاخه جوانان مشاركت و عطاء تهران چي عضو ادوار مجلس دانش‌آموزي حضور داشتند كه علاوه بر استماع سخنان حبيب‌الله عسگراولادي، سوالاتي را از وي مطرح كرده و از دبيركل سابق حزب موتلفه پاسخ شنيدند.
حبيب‌الله عسگراولادي دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري در بخشي از سخنان خود در اين ديدار، پس از ارائه توضيحاتي درباره ايجاد و نحوه فعاليت احزاب خاطراتي در اين زمينه گفت: ما در آستانه انتخابات ويژه اي هستيم؛ در اين ميان احزاب بايد به هوش باشند كه تنها نامزد خود را حمايت كنند و در نفي ديگران كار نكنند؛ فعاليتشان در جهت اثبات كانديداي خود باشد نه تخريب و نفي رقيب. احزاب بايد به گونه‌اي رقابت كنند كه اگر رقيب انتخاب شد بتوانند پس از آن رفاقت كنند.
وي افزود: بنده خاطرم هست كه ما در موتلفه در انتخابات دوم خرداد 76، خوب با آقاي خاتمي رقابت داشتيم. تا لحظات آخر هم رقابت كرديم ولي ما تلاش كرديم كه در نفي ايشان كار نكنيم. به محض اينكه نتايج با علام حدود نصف آراء مشخص شد موتلفه اولين تشكيلاتي بود كه به ايشان تبريك گفت.
عسگراولادي تصريح كرد: يادم هست 3يا4 روز بعد از انتخاب آقاي خاتمي، از دفتر ايشان با بنده تماس گرفتند و بعد هم گوشي به آقاي خاتمي دادند و با هم سلام و احوالپرسي كرديم و به ايشان گفتم كه ما كتبي تبريك گفتيم، اما دوست داشتم شفاهي هم تبريك بگويم كه خدا را شكر اين اتفاق افتاد؛ ايشان هم گفت ياد آن دوران مجلس و دولت و جلسات و برخوردهاي با صفا افتادم به همين خاطر مي خواهم با يكديگر گفت و گويي داشته باشيم. تا آخر 8 سال رياست جمهوري جناب آقاي خاتمي اين ارتباط دو جانبه ما با هم برقرار بود.
وي ادامه داد: من يك بار به ايشان گفتم كه من اگر در قيامت شما را ببينم سرافرازم چرا كه همه آن چيزهايي كه مي‌خواستم به شما بگويم به صورت خصوصي گفتم، هرچند گاهي كلامم تلخ بود. آقاي خاتمي هم تشكر كرد و گفت به نظر شما تلخ بود ولي واقعيت بود، به همين خاطر از شما ناراحت نيستم.
دبيركل سابق حزب موتلفه با بيان اينكه نبايد ضد يكديگر عمل كنيم، اظهار داشت: رقابت حق جويانه اين است كه نبايد رقيب را باطل و خود را حق مطلق بدانيم. بايد بگوييم كه هركدام بخشي از حق را داريم. مردم هستند كه با راي خود به افراد اجازه خدمت مي دهند. عرصه انتخابات را نبايد به صورت حق و باطل تصوير كنيم، اصلا حق و باطل در اين عرصه نيست، اين رقابت است.
وي افزود: خاطرتان هست كه در همان انتخابات 76 وقتي آقاي ناطق نوري راي نياورد، عده‌اي آن را شكست قلمداد مي كردند، بعد رهبري آمدند و فرمودند اين پيروزي است، چرا كه كثرت شركت‌كنندگان در انتخابات براي انقلاب بود. اينطور نبود كه مثلا ناطق يا خاتمي حق و باطل بودند. تنها كسي در اين ميان تنشي در ذهن ندارد رهبري انقلاب است. هركس كه راي بياورد ايشان تبريك مي‌گويد و از منتخب مردم استقبال مي كند.
عسگراولادي در ادمه اين ديدار به سوالات تعدادي از جوانان اصلاح‌طلب پاسخ داد و گفت: از اين كه نسل جوان ما بدون رودربايستي و بصورت معقول و منطقي از دستگاه‌ها و قوا انتقاد مي‌كنند، خوشحال هستم؛ البته بنده وكيل مدافع سران قوا نيستم ولي نقدي كه به اين صحبت‌هاي شما دارم اين است كه روحيه‌تان روحيه ياس و نااميدي است و من با اين روحيه مخالفم. ما شرايطي بدتر از اين شرايط شما را هم داشته‌ايم، اما هيچگاه از ياس حرف نزديم.
وي خطاب به جوانان اصلاح‌طلب ادامه داد: الان آقاي خاتمي آمده و بين مردم هم مطرح است، آقاي كروبي كه از اصولگرايان هم صريحتر است حرفهايش را مي‌زند، چرا مي‌گوييد كه داريد حذف مي‌شويد؟ من رودربايستي با هيچ كس ندارم.
دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري تصريح كرد: يادم هست وقتي آقاي خاتمي در سال 76 راي آورد، دكتر محمدرضا خاتمي چند روز بعد مصاحبه اي كرد و گفت شما كه راي نياورده‌ايد حرف نزنيد؛ اين باعث شد كه من باب مكاتبه و نامه‌نگاري با ايشان را گشودم، شما برويد اين نامه ها را بخوانيد، آنجا گفتم و هنوز معتقدم كه اگر مردم بفهمند كه به آنها دروغ گفته شده، حرفشان را برمي‌گردانند؛ يا در جريان تحصن برخي نمايندگان، بهزاد نبوي گفته بود مي‌خواهم حرفهايي بزنم كه داخلي‌ها آن را منتشر نمي‌كنند؛ من خاطرم هست در جلسه‌‌اي كه در منزل يكي از دوستان ، به ايشان گفتم چرا مي‌خواهيد حرفي بزنيد كه باب ميل ضد انقلاب است؟ گفتم نظام با لگدزدن شما لطمه نمي‌بيند و اين به ضرر خودتان است.
وي در پاسخ به سوالي درباره بي‌توجهي برخي گروه ها و افراد به سخنان رهبري، اظهار داشت: در برخي موارد اينطور است و مگر اين اتفاق در زمان آقاي هاشمي و خاتمي نمي‌افتاد؟ آقا، زماني آمدند بحث تهاجم فرهنگي را مطرح كردند، بعد شبيخون فرهنگي را فرمودند، همين اتفاق افتاد. يا در زمان آقاي خاتمي كه مهاجراني بحث تساهل و تسامح را مطرح كرد كه اتفاق‌هاي بدي در عرصه فرهنگ افتاد.
عسگراولادي افزود: شما بايد عادلانه قضاوت كنيد، قبول دارم كه دولت نهم شعارهاي اسلامي را كه مي‌دهد مواردي هم هست كه خودشان به آن عمل نمي‌كنند، بسياري از ادعاها هم هست كه عمل نمي‌شود، اما اين، زمان خاتمي و ميرحسين و ديگران هم بود. شما اينها را توجه كنيد.
وي با تاكيد مجدد بر اينكه نبايد مايوس بود، تصريح كرد: الان نسل جوان فعال است و من قبول ندارم كه همه نااميدند؛ راجع به نظام نبايد براساس ذهنيت و در اتاق دربسته قضاوت كرد، اگر مي‌فرماييد كه تركيه را برخي الگو مي‌دانند، علت آن است كه استكبار از آنها نمي‌ترسد ولي از جمهوري اسلامي نگراني دارد چون اسلام ما براي جهان حرف دارد.
اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: اين را هم قبول دارم كه در نظام هركس در جايگاه خود بايد به وظايفش عمل كند. شعارها و بحثهايي كه رهبري مطرح مي‌كنند در موارد دولتي، رئيس‌جمهور كه با قوانين بين‌الملل سر و كار دارد بر طبق وظايفش و در حيطه مسغوليت اجرايي بايد موضع بگيرد؛ من بسياري از اين نقدهايي كه شما داريد را براي جناب آقاي احمدي‌نژاد نوشته‌ام، موتلفه هم نوشته و گفته است، اما دقت كنيد كه خاطرم هست زماني رفته بوديم نزد امام و از ميرحسين موسوي انتقاد مي‌كرديم اما امام فرمودند كه " اينها دولت جمهوري اسلامي هستند، نبايد تضعيف بشوند ".
عسگراولادي اظهار داشت: الان هم رهبري نظام نمي‌خواهند دولت تضعيف بشود و روحيه بي‌انصافي حاكم بشود؛ ما نبايد دولت نهم و رئيس‌جمهور را تخريب كنيم. بلكه بايد خصوصي تذكرات لازم داده شود.
وي با بيان اينكه در رابطه با كشور و ملت و نظام و دولت وقتي صحبت مي كنيم بايد تعصب خود را كنترل كنيم، افزود: من چند روز قبل از 2 خرداد 76 با آقاي مرعشي در هواپيما بوديم، به ايشان گفتم شما كه از نظر اقتصادي راست‌ترين هستيد يا بهزاد نبوي كه چپ‌ترين است، چطور ائتلاف كرديد؟ گفتم وقتي فرمان شما راست مي‌زند چطور مي‌خواهيد آقاي خاتمي را در خلباني هواپيما بنشانيد؟ مرعشي گفت: وحدت ما براي نيامدن افرادي است، گفتم يعني آقاي ناطق نوري را مي‌گوييد؟ واقعا اينگونه مي‌شود كشور را اداره كرد؟

دبيركل سابق حزب موتلفه در ادامه سخنانش خطاب به جوانان اصلاح‌طلب، تصريح كرد: شما عزيزان بايد انصاف را رعايت كنيد؛ الان حداقل بعضي اصلاح‌طلبان در استانداري‌ها و معاونت‌هاي وزارتخانه‌ها هستند، در زمان دوم خرداد حتي مديران آموزش و پرورش همه كه مخالف آقاي خاتمي بودند حذف شدند.
عسگراولادي خاطرنشان كرد: الان هم انتقاداتي به دولت وارد است و من حرفهاي شما را قبول دارم، منتها نااميدي شما نسل جوان را نمي‌پسندم و قبول ندارم؛ در جريان ماجراي حضرت يعقوب و فرزندان ايشان در جايي به فرزندان خود مي فرمايند كه از مدد خدا مايوس نشويد، شما نبايد مايوس بشويد. بلكه بايد با انصاف حركت كنيد و فعال باشيد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: