کد خبر: ۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۲

فاکس نیوز، شبکه خبری پنتاگون نیز از سخنان احمدی نژاد به این مضمون یاد کرد که رئیس جمهوری اسلامی ایران" تاول اسرائیل را ترکاند".

درپی هتاکی سازماندهی شده و حقیرانه برخی حامیان صهیونیسم علیه رئیس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس دوربان 2، رسانه های غربی این مسئله را عامل محبوبیت بیشتر وی در خاورمیانه دانسته و از سخنان وی تحت عنوان ترکاندن تاول رژیم اسرائیل یاد کردند.

به گزارش مهر، بازتاب های رسانه ای در انتقاد از توهین به رئیس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس ژنو از سوی غربی ها هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری روسی زبان ریانووستی در گزارشی درباره سخنان احمدی نژاد علیه صهیونیسم و معرفی آن به عنوان ریشه نژادپرستی در جهان آورد: حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس ژنو به خودی خود حامیان صهیونیسم را نگران و عصبانی کرده بود تا سخنانش خشم آنها را به خروج و اعتراض بکشاند.

آسوشیتدپرس نیز ضمن اشاره به خشم حامیان غربی صهیونیسم از سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران، وی را اولین مقام دولتی اعلام کرد که در آستانه سالروز هولوکاست، صهیونیسم را در یک کنفرانس بین المللی زیرسئوال برد.

این رسانه غربی، با اشاره به این موضوع که سخنرانی احمدی نژاد به عنوان یک رئیس دولت در کنفرانس دوربان 2، یک کنفرانس قانونی بوده و نباید مورد اعتراض قرار می گرفته نوشت: احمدی نژاد از محبوبترین شخصیت های خاورمیانه است و این محبوبیت را بخاطر مخالفت با صهیونیسم بدست آورده است.

فاکس نیوز، شبکه خبری پنتاگون نیز از سخنان احمدی نژاد به این مضمون یاد کرد که رئیس جمهوری اسلامی ایران" تاول اسرائیل را ترکاند".

این رسانه آمریکایی در عین حال، بیانیه ضدصهیونیستی کنفرانس دوربان 2 را مورد حمایت کشورهای اسلامی دانست و آورد: نمایندگان کشورهای اسلامی حاضر در کنفرانس ضدنژادپرستی معتقدند غرب درباره مسلمانان، اعراب و آفریقایی تبارها تبعیض روا می دارد و تحریم کنفرانس دوربان 2 را مصداق تبعیض دانستند.

فاکس نیوز همچنین به توهین کاریکاتوریست های دانمارکی به پیامبر اسلام نیز اشاره کرد و نوشت: مسلمانان معتقدند غرب از آزادی بیان علیه آنها استفاده ابزاری می کند.

ای بی سی، یک رسانه آمریکایی نیز با اعلام ناخرسندی صهیونیست ها و حامیان آنها از سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران علیه صهیونیسم، امروز را برای صهیونیست ها سخت و تلخ دانست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: