کد خبر: ۲۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۱۴

احمدی‌ن‍ژاد در این جلسه از موضع "نصیحت" نکاتی را به حاضران در جلسه گوشزد کرده است.

جبهه پیروان خط امام و رهبری در حالی جمعه شب به دیدار احمدی‌نژاد رفت که تقریباً همان نکاتی را سایر اصولگرایان طی ماه‌های اخیر از او شنیده بودند، شنید.

به گزارش رجانیوز، در این دیدار چند ساعته که در محل دفتر رئیس‌جمهور برگزار شد، احمدی‌نژاد نه تنها از حاضران تقاضای مستقیمی برای حمایت از خود در انتخابات آینده نکرد، بلکه به آنها توصیه کرد هرگونه رفتار سیاسی خود را بر مبنای شناخت وظیفه و تکلیف‌گرایی انجام دهند.

در جریان این دیدار که برخی رسانه‌ها آن را اولین نشست انتخاباتی احزاب اصولگرا با احمدی‌ن‍ژاد خوانده‌اند، تشکل‌های 14گانه اصولگرا دغدغه‌های خود را با رئیس‌جمهور در میان گذاشتند.

اگرچه بسیاری از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها از آنچه دراین جلسه گذشته، خبر کاملی جز برخی شنیده‌ها درخصوص سخنان عسگراولادی را منتشر نکردند، اما احمدی‌ن‍ژاد در این جلسه از موضع "نصیحت" نکاتی را به حاضران در جلسه گوشزد کرده است.

این گزارش حاکی است احمدی‌نژاد در سخنان خود با بیان این‌که از دیدگاه دینی، یک اصولگرای حقیقی در هر برهه زمانی موظف به شناخت وظیفه و عمل به آن است، گفته است در این عرصه "تلاش برای شناخت وظیفه خود" و "عمل به هر آنچه وظیفه است"، در دستور کار قرار دهند.

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه "فعل سیاسی" تنها بر مبنای تکلیف‌گرایی می‌تواند موجب سرافرازی مؤمن شود، تأکید کرده است که وی نیز در "شناخت وظیفه خود" و عمل به آن، مانند انتخابات ریاست جمهوری نهم، حمایت یا عدم حمایت تشکل‌های سیاسی را مبنای عمل قرار نخواهد داد.

رئیس‌جمهور در عین حال از اظهار لطف برخی نمایندگان تشکلهای 14 گانه در اعلام حمایت قاطعانه از وی تشکر کرده است.

این سخنان احمدی نژاد در حالی بیان می شود که طی هفته‌های گذشته برخی احزاب اصولگرا در قبال حمایت از احمدی نژاد در انتخابات آتی تاکتیک "سکوت" و "تهدید رسانه‌ای به حمایت از کاندیدای سایه" را در پیش گرفته بودند.

سران تشکل‌های مذکور در حالی این موضع‌گیری سیاسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند که سایر تشکلهای اصولگرا و حتی بدنه تشکیلاتی این احزاب، بر حمایت بی‌قید و شرط از احمدی‌نژاد در انتخابات پیش‌رو تأکید کرده‌اند.

تحلیلگران سیاسی معتقدند از آنجا که موفقیت سالهای اخیر دولت در عرصه های دیپلماسی و فناوری توانسته رضایت نسبی عمومی را به سوی مدیریت دولت نهم جلب کند و همچنین از سوی دیگر قطعی شدن حضور خاتمی در انتخابات، هزینه ورود دیگر کاندیداها از سوی اصولگرایان را بالا برده است، اغلب اصولگرایان حمایت از احمدی‌نژاد را مصوب خواهند کرد و اتخاذ سیاست "سکوت" و حتی ادعای "معرفی کاندیدای سایه" از سوی برخی از آنان، تاکتیکی برای حداکثر کردن منافع حزبی در دولت آینده احمدی‌نژاد است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: