کد خبر: ۲۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۹:۵۶

البرادعي: ايشان(حضرت آيت الله خامنه‌اي) برنامه‌ هسته‌اي ايران را با تمام جزئيات آن دنبال مي‌كنند و با تعابير استراتژيك بر اساس شرايط درازمدت [در اين زمينه] سخن مي‌گويند.

مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي با اشاره به سفر خود به ايران و ديدار با مقام معظم رهبري گفت كه در اين سفر كاملا تحت تاثير شخصيت ايشان قرار گرفته است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، محمدالبرادعي مديركل آژانس انرژي اتمي با اشاره به سفر خود به ايران و ديدار با مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به تمجيد از شخصيت ايشان پرداخت و تاكيد كرد كه كاملا تحت تأثير شخصيت ايشان قرار گرفته است.

البرادعي ادامه داد كه به اين نتيجه رسيده است كه ايشان(حضرت آيت الله خامنه‌اي) برنامه‌ هسته‌اي ايران را با تمام جزئيات آن دنبال مي‌كنند و با تعابير استراتژيك بر اساس شرايط درازمدت [در اين زمينه] سخن مي‌گويند.

البرادعي با اشاره به برنامه هسته‌اي ايران تاكيد كرد كه به راهبرد كنوني در درخواست پيش‌شرط براي توقف غني‌سازي اورانيوم قبل از مذاكرات با تهران اعتقاد ندارد.

وي در اين باره افزود: مي‌توان راه‌هاي متفاوتي را در اين زمينه برگزيد، بايد به ايران تضمين‌هايي در زمينه‌هاي امنيتي و همچنين مشوق‌هايي در اين زمينه اعطا كرد.

البرادعي با اشاره به اينكه ايران مي‌تواند در راستاي پيمان منع گسترش [سلاح‌هاي هسته‌اي] باقي بماند گفت كه به اعتقاد وي زمان براي گفت‌وگو با ايران به سر نيامده است.

وي به انتخاب باراك اوباما به رياست‌جمهوري آمريكا اشاره كرد و گفت كه عزم وي براي گفت‌وگو‌هاي مستقيم با ايران و بعضي از اشاره‌هاي مثبت از سوي ايران به ايجاد فضاي جديدي منجر شده است.
البرادعي با شركت در كنفرانسي كه با همكاري آكادمي ديپلماسي بين‌المللي و روزنامه "اينترنشنال هرالد تريبون " برگزار شده بود، گفت: به اعتقاد من ايراني‌ها مي‌خواهند به دانش و تكنولوژي دست يابند، اما مطمئن نيستم كه آنها بخواهند در مسير ساخت سلاح هسته‌اي نيز گام بردارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: