کد خبر: ۲۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۲۷

در ميان شهدا، مجروحان و گروگان‌هاي واقعه تاسوكي عده‌اي از رزمندگان دوران دفاع ‌مقدس و خانواده‌هاي ايثار‌گران نيز حضور داشتند.

مدير ‌توليد موسسه بوستان كتاب قم گفت: خاطراتي از يك گروگان واقعه تروريستي تاسوكي در كتابي با نام «تاسوكي» به‌ زودي منتشر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي گلزار شهداي اديمي، حجت‌‌الاسلام ‌و‌المسلمبن عبدالهادي اشرفي اظهار داشت: اين كتاب خاطرات يكي از گروگان‌هاي واقعه گروگانگيري منطقه تاسوكي است كه سه سال قبل رخ داد و به قلم رضا لكزايي از سوي موسسه بوستان كتاب قم به زودي منتشر خواهد شد.

وي افزود: در شامگاه 25 اسفند ماه سال 84 در 90 كيلومتري زابل در ريگ‌زاري به نام تاسوكي كه ارتفاع آن از سطح دريا 475 متر و آب و هواي آن گرم و خشك است، واقعه تروريستي دلخراشي رخ داد كه در آن 22 نفر از مسافران عبوري توسط عده اي از اشرار به شهادت رسيدند.

وي با اشاره به مطالب موجود در اين اثر گفت: تروريست‌ها كه لباس نيروي انتظامي بر تن داشتند و ايست بازرسي ساختگي برقرار كرده بودند، 7 نفر را مجروح و هفت نفر ديگر را گروگان گرفتند كه شش نفر از آن‌ها به تدريج و طي 200 روز آزاد شدند.

وي تصريح كرد: اين نوشتار، وقايع رخ داده را از زبان يكي از افرادي كه گروگان گرفته‌ شده بود، نقل مي‌كند.
وي بيان كرد: چاپ اول كتاب تاسوكي در هزار و 500 نسخه و 328 صفحه قطع رقعي و جلد شوميز به زودي راهي بازار كتاب مي‌شود.

در ميان شهدا، مجروحان و گروگان‌هاي واقعه تاسوكي عده‌اي از رزمندگان دوران دفاع ‌مقدس و خانواده‌هاي ايثار‌گران نيز حضور داشتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: