کد خبر: ۲۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۸

پس از انجام تحقيقات و بازجويي‌هاي لازم، متهم كه در برابر شواهد و قراين به دست آمده چاره‌اي جز اعتراف نداشت، عنوان كرد كه با دستگاه‌هايي كه در اختيار داشتم چك مربوط به يكي از بانك‌ها را جعل كرده و با همدستي دو نفر ديگر با ارائه آن به بازاريان مقادير زيادي كالا خريداري مي‌كرديم و يا اين كه خود چك را به كلاهبرداران مي‌فروختيم.

افرادي كه در سطح استان آذربايجان غربي مبادرت به جعل چك و كلاهبرداري مي‌كردند، با تلاش و پيگيري كارآگاهان پليس آگاهي اين استان دستگير شدند. اين افراد با جعل چك‌هاي بانكي و ارائه آن به شهروندان و تجار آنان را فريب داده و از آنان كلاهبرداري مي‌كردند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ عظيمي ـ رييس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي ـ در بيان جزييات اين خبر، گفت: چندي پيش با افزايش وقوع كلاهبرداري و جعل چك در سطح اين استان و شكايت چند تن از تجار و بازاريان از فردي كه با ارائه چك‌هاي جعلي ميليون‌ها تومان از آنان كلاهبرداري كرده بود، اكيپي زبده از كارآگاهان پليس آگاهي اين استان دست به كار شده و توانستند با استفاده از اطلاعات مردمي، ترسيم تصاوير فرضي و تلاش شبانه‌روزي مخفيگاه يكي از متهمان به نام «الف ـ ق» را در شهرستان سلماس شناسايي و او را دستگير كنند.

وي افزود: پس از انجام تحقيقات و بازجويي‌هاي لازم، متهم كه در برابر شواهد و قراين به دست آمده چاره‌اي جز اعتراف نداشت، عنوان كرد كه با دستگاه‌هايي كه در اختيار داشتم چك مربوط به يكي از بانك‌ها را جعل كرده و با همدستي دو نفر ديگر با ارائه آن به بازاريان مقادير زيادي كالا خريداري مي‌كرديم و يا اين كه خود چك را به كلاهبرداران مي‌فروختيم.

به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، سرهنگ عظيمي عنوان كرد: پس از شناسايي و دستگيري دو نفر از همدستانش آنان، ده‌ها دستگاه وسايل برقي شامل تلويزيون، يخچال، رايانه‌، مقادير قابل توجهي لوازم آرايشي و ده‌ها دسته چك جعلي كشف و ضبط شد. اين پرونده‌ همچنان در دست بررسي است و تلاش كارآگاهان براي شناسايي مالباختگان ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: