کد خبر: ۲۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۰:۴۶

پيتر ون‌لون، وزير امنيت عمومي كانادا كه در ماه مارس با جانت ناپوليتانو، رييس امنيت داخلي داخلي آمريكا ملاقات داشته، گفت كه پس از اظهارات وزير امنيت داخلي آمريكا مشاورانش با دفتر وي تماس گرفته‌اند.

دولت كانادا با انتقاد از وزير امنيت داخلي آمريكا گفت كه اظهارات وي مبني بر اينكه عاملان حملات 11سپتامبر از مرزهاي كانادا وارد آمريكا شده‌اند،‌اشتباه كرده است.

به گزارش ايسنا، پيتر ون‌لون، وزير امنيت عمومي كانادا كه در ماه مارس با جانت ناپوليتانو، رييس امنيت داخلي داخلي آمريكا ملاقات داشته، گفت كه پس از اظهارات وزير امنيت داخلي آمريكا مشاورانش با دفتر وي تماس گرفته‌اند.

ون‌لون به خبرنگاران گفت: به ناپوليتانو در ملاقات ماه مارس كاملا تفهيم شد كه هيچ يك از تروريست‌ها از مرز كانادا وارد آمريكا نشده‌اند.

وي افزود: ما در تماس با دفتر وي تاكيد كرديم كه به اطلاعات خود از اين مساله بيفزايد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، ناپوليتانو با اظهارات اخير خود مبني بر اتخاذ تدابير شديد امنيتي در مرزهاي كانادا و آمريكا نگراني‌هايي را در كانادا و در ميان تاجران و بازرگانان به وجود آورده است. آنان بيم آن دارند تا اين تدابير مانع از واردات و صادرات محصولات حياتي شود.

وي به شبكه سي.بي.اس گفت: برخي از تروريست‌ها از مرز كانادا وارد آمريكا شده‌اند.

در پاسخ به اين سوال كه آيا منظور وي از تروريست‌ها شامل عاملان حادثه 11 سپتامبر نيز مي‌شود، گفت:‌ نه تنها آنان، بلكه شامل ساير تروريست‌ها هم مي‌شود.

ون‌لون اظهار داشت: ناپوليتانو در مورد احمد رسام، متولد الجزاير صحبت كرده كه در دسامبر 1999 و هنگام عبور توسط يك خودروي بمب‌گذاري شده از مرز كانادا - آمريكا بازداشت شده است.

رسام در سال 2005 به اتهام تلاش براي انفجار بمب در فرودگاه لس آنجلس در تاريخ 31 دسامبر 1999 به 22 سال زندان محكوم شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: