کد خبر: ۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۱۶

اين كارشناس مسائل سياسي نهادينه كردن مقاومت در غزه را يكي از اقدامات حزب‌الله عنوان كرد و افزود: امروز جريان حمايت از مقاومت فلسطين از طريق حزب‌الله صورت مي‌گيرد

يك كارشناس مسائل سياسي با بيان اينكه مصر و حزب‌الله از گذشته با يكديگر اختلاف داشتند، دليل اين موضوع را همراهي مصر با رژيم صهيونيستي عنوان كرد.

به گزارش فارس، حسين علايي، با بيان اينكه مصر در جريان سازش در سرزمين‌هاي فلسطيني از تشكيلات خودگردان فلسطين حمايت مي‌كرد، گفت: در مقطعي كه حماس، نوار غزه را به دست گرفت همواره مصر يكي از مخالفان گروه‌هاي مقاومت بود و در محاصره رژيم اشغالگر قدس در نوار غزه، اين مصر بود كه بيشترين همكاري را با اين رژيم انجام داد.

اين كارشناس مسائل سياسي نهادينه كردن مقاومت در غزه را يكي از اقدامات حزب‌الله عنوان كرد و افزود: امروز جريان حمايت از مقاومت فلسطين از طريق حزب‌الله صورت مي‌گيرد

علايي با بيان اينكه روش و رفتار دولت مصر در مخالفت با حزب‌الله لبنان مشكلات داخلي براي سران دولت مصر بوجود آورده است، گفت: شخصيت محبوب سيدحسن نصرالله و حمايت حزب‌الله لبنان از مردم فلسطين موجب شد كه دولت مصر به دنبال تخريب حزب‌الله ‌باشد.

وي در ادامه افزود: حزب‌الله يك سازمان مقاومت و سازماندهي شده عليه رژيم صهيونيستي است اما دولت مصر آنها را متهم به عمليات تروريستي مي‌كند و اعضاي آن را در مصر دستگير مي‌كند.

اين كارشناس مسائل سياسي با اشاره به نگراني دولت مصر از تغيير شرايط در خاورميانه و روي كار آمدن دولت جديد آمريكا، اظهار داشت: اوباما در اولين سفر به خاورميانه كشور تركيه را انتخاب كرد و از مجلس تركيه پيام خود را به جهان اسلام داد، اين در شرايطي است كه دولت آمريكا مصر و عربستان را در موضوع خاورميانه و جهان اسلام ناديده گرفته است.

علايي يكي ديگر از دلايل تخريب حزب‌الله از سوي مصر را انتخابات آينده لبنان و محبوبيت حزب‌الله در آن كشور دانست و تصريح كرد: ايران بزرگترين حامي حزب‌الله است و مصر با طرح اين مسئله كه ايران بزرگ‌ترين حامي حزب‌الله است مي‌خواهد مقاومت و قدرت حزب‌الله را به غير عرب منتصب كند و با جلوه دادن وابستگي حزب‌الله به يك كشور قدرتمند غيرعربي، نشان دهد كه اختلاف اصلي با ايران است تا نفوذ حزب‌الله در جهان اسلام را كمرنگ كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: