کد خبر: ۲۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۲:۵۴

زماني‌كه علي دايي را از سمت خود كنار گذاشتند گفتم كه بايد اجازه مي‌داديم او به كارش ادامه دهد اما در هر صورت براي مسايل و حاشيه‌هايي كه اكنون به وجود آمده معتقدم رييس فدراسيون فوتبال و مراجع قضايي بايد اين حاشيه‌ها را از فوتبال ايران دور كنند.

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: كم‌تجربگي عامل عدم موفقيت استقلال در ليگ قهرمانان آسيا بود.

به گزارش ايسنا، امير قلعه‌نويي پس از توقف استقلال مقابل ام‌صلال قطر در جمع خبرنگاران اظهار كرد: تيم استقلال 40 روز است كه وارد حاشيه شده و با روزهاي اوج خود فاصله گرفته است اما معتقدم در بازي امروز مقابل ام‌صلال چندان بد نبوديم بلكه بدشناسي گريبان استقلال را گرفت ضمن آن‌كه من در بين دو نيمه به بازيكنان تذكر دادم كه مواظب فضاي پشت سر حسين كاظمي باشند اما آن‌هااين موضوع را رعايت نكردند تا با يك اشتباه بچه‌گانه گل تساوي را دريافت كنيم.

وي افزود: در هر صورت حاشيه براي تيم‌هاي بزرگ است و اگر اين حاشيه‌ها هنوز جمع نشده است من مقصر هستم.

وي درباره صعود تيم استقلال نيز گفت: شانس ما بسيار كاهش يافت و درواقع كارمان به اما و اگر كشيده شده است.

سرمربي تيم استقلال درباره افزايش حاشيه‌ها در فوتبال ايران و راهكارهاي جلوگيري از آن نيز گفت: من راهكاري ندارم وظيفه‌ام اين است كه تيم خود را ساماندهي كنم اما در كل معتقدم اين شرايط براي فوتبال ما خوب نيست و در كشوري اسلامي نبايد چنين حاشيه‌هايي را به وجود بياوريم.

وي ادامه داد: اين حاشيه‌سازي‌ها امسال بسيار حاد شده است و يك روز مي‌گويند قلعه‌نويي تباني كرده است و روز ديگر مسئله ديگري را مطرح مي‌كنند آن‌وقت اگر سكوت كنم مي‌گويند چرا جواب نمي‌دهد و اگر هم حرفي بزنم مي‌گويند به پيشكسوتان بي‌احترامي شده است، شما بگوييد من چه‌كار كنم.

قلعه‌نويي درباره وضعيت تيم ملي نيز گفت: من معتقدم واقعا بايد حاشيه‌هاي اطراف تيم ملي برطرف شود و تيم ايران آرامش پيدا كند ما ديدار حساسي مقابل كره شمالي داريم و بايد از اين ديدار پيروز خارج شويم. زماني‌كه علي دايي را از سمت خود كنار گذاشتند گفتم كه بايد اجازه مي‌داديم او به كارش ادامه دهد اما در هر صورت براي مسايل و حاشيه‌هايي كه اكنون به وجود آمده معتقدم رييس فدراسيون فوتبال و مراجع قضايي بايد اين حاشيه‌ها را از فوتبال ايران دور كنند.

قلعه‌نويي درباره اين‌كه تنها برنامه استقلال در بازي امروز استفاده از حركات خسرو حيدري در سمت راست بود نيز اظهار كرد: نقطه قوت تيم استقلال در سمت راست است اما ما نه در اين بازي بلكه در ديدارهاي گذشته هم برروي نفوذ در عمق كار كرده بوديم البته طبيعي است كه حيدري به دليل بازي روان‌ترش بيشتر به چشم مي‌آيد.

قلعه‌نويي در پاسخ به اين سوال كه شما همواره مدعي بوديد سطح فوتبال ايران از كشورهاي عربي بيشتر است و آيا با نتايج اخير هنوز هم همين نظر را داريد نيز پاسخ داد: ما از نظر نيروي انساني بر آن‌ها برتري داريم اما شايد از نظر امكانات نسبت به آن‌ها ضعف‌هايي داشته باشيم در هر صورت استقلال شش‌هفت سال است كه در آسيا حضور نداشته و شايد هم دليل نتيجه‌نگرفتن ما همين دوري از فضاي مسابقات در آسيا بوده است اميدواريم با تجربه رقابت‌هاي اين دوره در سال‌هاي بعد نتايج بهتري را به دست آوريم. اعتقادم اين است كه ما ظرفيت بالايي داريم.

وي افزود: درست است كه استقلال پرافتخار‌ترين تيم آسياست اما چندسالي است از مسابقات به دور بوده است و برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌گرفته هم در نتايج ما تأثير داشت البته نمي‌خواهم بگويم كه سازمان ليگ مقصر بوده است اما ما زمان‌هايي را از دست داديم كه سبب شده اكنون به هر چهار نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا فشار بيايد و هيچ‌كدام از آن‌ها خوب بازي نكردند كه اميدوارم در سال‌هاي آينده با قدرت و شرايط بهتري وارد مسابقات شويم.

قلعه‌نويي ادامه داد: در هر صورت نبايد فراموش كنيم كه همين كشور قطر مسابقات آسيايي را برگزار كرده است و باشگاهي چون السد قطر ورزشگاهي مانند ورزشگاه تيم منچستر يونايتد دارد. من در سال 1987 در ليگ اين كشور بازي مي‌كردم آن موقع آن‌ها نسبت به ما بسيار ضعيف‌تر بودند اما اكنون پيشرفت داشتند و حتي ليگ فوتبال زير 12 سال دارند. ضمن آن‌كه با استفاده از پاسپورت‌هاي وطني بازيكنان آفريقايي رامليت قطري مي‌دهم و از آن‌ها استفاده مي‌كنند.

قلعه‌نويي در ادامه اظهار كرد: در هر صورت در فوتبال ما مسايلي مطرح مي‌شود كه شاهد آن هستيم و به آساني به افراد اتهام مي‌زنند همين مسايل به فوتبال ما لطمه زده است، در مورد بحث‌هايي چون بيانيه شماره يك و شماره دو فدراسيون فوتبال و مراجع قضايي بايد اين مسايل را كنكاش كنند تا ديگر در فوتبال به وجود نيايد.

قلعه‌نويي درباره شرايط تيم استقلال نيز گفت: در هر صورت ماامروز بد بازي نكرديم و حق‌مان مساوي نبود اگر قدر موقعيت‌مان را مي‌دانستيم سه امتيازي بازي را مي‌گرفتيم من معتقدم استقلال به غير از بازي رفت مقابل ام‌صلال در سه بازي ديگر شايستگي اين پيروزي را داشت اما نتوانستيم به اين هدف برسيم.

سرمربي تيم استقلال تهران درباره اين موضوع كه آيا در پايان فصل در استقلال مي‌ماند يا از اين تيم جدا مي‌شود نيز گفت: هنوز بازي‌هاي استقلال در ليگ برتر، جام حذفي و آسيا باقي مانده است و پس از آن مي‌توانيم در اين‌باره صحبت كنيم.

قلعه‌نويي در پايان پيرامون رفتار تماشاگران استقلال در بازي‌هاي اخير اين تيم نيز گفت: تماشاگران ما كاري انجام نداده‌اند در بازي امروز دروازه‌بان حريف در انتهاي بازي آن حركات را انجام داد كه طبيعي بود عكس‌العمل نشان دهند و در بازي با سايپا نيز با وجود آن‌كه در دقايق پاياني گل خورديم اما آن‌ها از تيم خود حمايت كردند كه تصور مي‌كنيم كارشان بسيار فرهنگي بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: