کد خبر: ۲۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۶

اصلاح الگوي مصرف و هدفمند شدن يارانه‌ها بايد به صورت پلكاني انجام شود و بودجه كشور بايد به گونه‌اي باشد كه به بخش توليد كشور كمك كند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: هدفمند كردن يارانه‌ها بايد به صورت پلكاني انجام شود.

به گزارش فارس ، علي لاريجاني عصر امروز در ديدار با آيت‌الله موسوي اردبيلي در سخناني با اشاره به وضعيت ‌عراق اظهار داشت: در حال حاضر وضعيت ‌عراق بهبود يافته است، البته وضعيت اقتصادي اين كشور در شرايط نامطلوبي قرار دارد و بيش از 60 درصد از بيكار هستند.

وي با اشاره به وضعيت حضور نيروهاي آمريكايي در اين كشور گفت: ‌تئوري‌هاي آمريكايي‌ها در كوتاه مدت افزايش نيرو در عراق و افغانستان با هدف مبارزه با تروريسم است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت زائران در عراق بيان داشت: در حال حاضر مشكل گرد و غبار در اين كشور اثرات بدي برجاي گذاشته است و حتي ما شاهد اين گرد و غبار در داخل كشور نيز هستيم.

وي منشا اين گرد و غبار را خشكسالي در كشورهاي عربستان و اردن عنوان كرد و گفت: بايد با برگزاري اجلاس مشترك بين كشورهاي اين منطقه نسبت به چاره‌انديشي براي حل مشكل اقدام كنيم.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حضور زائران ايراني در كشور عراق تصريح كرد: طبق توافقات صورت گرفته قرار بر اين شده است كه تعداد ورود زائران ايراني به كشور عراق در هر روز دو برابر شده و به 10 هزار نفر افزايش يابد.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت بررسي طرح هدفمند شدن يارانه‌ها بيان داشت: اصلاح الگوي مصرف و هدفمند شدن يارانه‌ها بايد به صورت پلكاني انجام شود و بودجه كشور بايد به گونه‌اي باشد كه به بخش توليد كشور كمك كند.

لاريجاني با اشاره به ضرورت اجراي اصل 44 قانون اساسي و توجه مجلس به اجراي اين اصل گفت: مشكل اصلي در شرايط كنوني متورم بودن دولت است و قطار دولتي شدن همچنان در حركت است و راه حل توقف اين قطار اجراي اصل 44 قانون اساسي است.

وي افزود: البته بايد دست دولت نيز باز شود تا بتواند كارها را به مردم واگذار كند و ما نيز در مجلس كميسيون ويژه‌اي براي پيگيري اصل 44 قانون اساسي تشكيل داده‌ايم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: