کد خبر: ۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۳:۱۶

در دولت اسلامي مردم بايد با احترام و نه با ترحم اداره شوند و اينكه ما هر روز بودجه كميته امداد را افزايش دهيم، هنر نيست، هنر اين است كه افراد زير پوشش كميته امداد را نيز خودكفا كنيم.

امام جمعه موقت قم گفت: در كشور اسلامي مردم بايد با احترام و نه با ترحم اداره شوند.

به گزارش فارس آيت‌الله عبدالله جوادي آملي در ديدار رئيس مجلس با وي در سخناني اظهار داشت: جهان كنوني در شرف متلاشي شدن است و نظام سرمايه‌داري در اين جهان نيز در دست گروه‌هاي خاصي قرار گرفته است.

وي با اشاره به فروپاشي نظام سوسياليستي شرق گفت: امروز شاهد هستيم كه نظام كاپيتال غرب دولت را در دست گروهي خاصي سير مي‌دهد و ملت‌ها نيز فقط كارگري دولت‌ها را مي‌كنند.

استاد حوزه علميه قم با اشاره به تعابير اسلام در ارتباط با حق و مال تصريح كرد: بايد در كشور به سمت‌ پرهيز از مصرف كردن مال در مسير حرام گام برداريم و مجلس ما وقتي اسلامي مي‌شود كه معارف الهي در مصوبات آن تلقين شود.

وي گفت: پسوند اسلامي مجلس بايد در رأس فعاليت‌ها و امور قرار گيرد و كشور را نمي‌توان به صورت كميته امدادي اداره كرد.

امام جمعه موقت قم تاكيد كرد: در دولت اسلامي مردم بايد با احترام و نه با ترحم اداره شوند و اينكه ما هر روز بودجه كميته امداد را افزايش دهيم، هنر نيست، هنر اين است كه افراد زير پوشش كميته امداد را نيز خودكفا كنيم.

وي بيان داشت: بايد مردم با تخصيص وام‌هاي بي‌بهري در توليد كشور وارد شوند چراكه وام با بهره منحوس است.

آيت‌الله جوادي آملي با اشاره به وضعيت پرونده‌ها در دستگاه قضايي كشور اظهار داشت: بخش اعظمي از بودجه ما صرف نفهمي مي‌شود.

وي تصريح كرد: براي اينكه ما جامعه عاقلي داشته باشيم، بايد حوزه‌هاي علميه را تقويت كنيم.

استاد حوزه علميه قم با تاكيد بر اهميت سرمايه‌گذاري در بخش فرهنگي اظهار داشت: ما بايد مراقب باشيم كه راه درست را طي كرده و به بيراهه نرويم و اگر اينگونه شود،‌ مشكلي در كشور ايجاد نخواهد شد.

وي در پايان از فعاليت‌هاي مجلس و دولت در زمينه خدمت‌رساني به مردم تقدير كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: