کد خبر: ۲۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۰

مصوبه اخير شوراي عالي اداري مبني بر ادغام سازمان هاي ميراث فرهنگي و گردشگري و حج و زيارت كه طي روزهاي اخير در رسانه هاي مطرح شده و با نظرات مخالف متعددي روبرو شده بود منتفي مي شود.

مصوبه اخير شوراي عالي اداري مبني بر ادغام سازمان هاي « ميراث فرهنگي و گردشگري » و « حج و زيارت » منتفي مي شود. به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس مصوبه اخير شوراي عالي اداري مبني بر ادغام سازمان هاي ميراث فرهنگي و گردشگري و حج و زيارت كه طي روزهاي اخير در رسانه هاي مطرح شده و با نظرات مخالف متعددي روبرو شده بود منتفي مي شود.

فيصل رئوف امام جمعه واشنگتن و استاد يكي از دانشگاه هاي نيويورك روز چهارشنبه در اجلاس دادستان هاي كشورهاي اسلامي به برخي اظهارنظرهاي مقامات جمهوري اسلامي ايران از جمله علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در مورد شعار تغيير اوباما پاسخ داد كه بلافاصله پس از اظهارات وي محمدجواد لاريجاني برادر علي لاريجاني كه رياست جلسه را به عهده داشت به اظهارات وي پاسخ داد. پاسخهاي محمد جواد لاريجاني چندين بار از سوي شركت كنندگان در اجلاس مورد تشويق قرار گرفت . امام جمعه مسجد واشنگتن گفت : اين كه آقاي علي لاريجاني مي گويد ما شاهد تغييري از سوي اوباما نبوده ايم بايد بگويم نفس اين كه سياه پوست در آمريكا رئيس جمهور شود آن هم كسي كه پدرش مسلمان باشد و در ميانه نامش نامي ايراني و اسلامي داشته باشد خود غيرقابل تصور بود. وي افزود : اوباما گفته است كه هنوز روند تغيير تمام نشده است و نژادپرستي پايان نيافته است . وي گفت « اين بي انصافي است كه چنين تغييراتي در آمريكا را ناديده بگيريم . ما بايد خودمان نيز بخشي از فرآيند تغيير باشيم » . محمد جواد لاريجاني در پاسخ گفت : از نظر ما حركات آقاي اوباما بيشتر ظاهري است اما اميدواريم اين حركت باطني باشد. وي با اشاره به جنايات رژيم صهيونيستي در قبال مردم گفت : در طول جنگ غزه آقاي اوباما حتي يك كلمه با مردم فلسطين همدردي نكرد. اين كه دوست عزيزم آقاي فيصل رئوف مي گويد متحول كردن آمريكا همانند متحول كردن يك كشتي در درياست بايد بگويم ما مي ترسيم مدت زمان اين متحول كردن بيش از 4 سال و يا حتي 8 سال باشد و طي اين دوران نه تنها تغييري ايجاد نشود بلكه امواج نفوذ صهيونيست ها آقاي اوباما را با خود ببرد .

بهمن قبادي فيلمساز ايراني گفته است كه ركسانا صابري « نامزد و دوست » او است و از مقامات ايران خواسته است او را رهاكنند. به گزارش بي بي سي قبادي روز شنبه اول ارديبهشت اين مطلب را در نامه اي سرگشاده خطاب به « همه دولتمردان و سياست مداران » ايران نوشت . ركسانا صابري خبرنگار ايراني ـ آمريكايي كه بهمن ماه سال گذشته در ايران بازداشت شده بود اخيرا به اتهام جاسوسي براي آمريكا محاكمه و به تحمل هشت سال زندان محكوم شده است . وي كه اطلاعات زيادي براي آمريكا جمع آوري كرده بود توسط وزارت اطلاعات دستگير و در دادگاه انقلاب تهران محاكمه و به 8 سال زندان محكوم شد . اوباما رئيس جمهور آمريكا گفته است او هيچ فعاليت جاسوسي نداشته و خواستار برخورد درست با وي شده است .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: