کد خبر: ۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۲

مهندس میرحسین موسوی در صورتی که رییس جمهور شود از ایجاد شرایطی که مردم در مراسم استقبال ها و دیدارهای منطقه یی و استانی، دنبال ماشین مسوولان بدوند، جلوگیری خواهد کرد.

رييس جمهوري اسلامي ايران صبح روز پنجشنبه در ادامه دور دوم سفرهاي استاني هيات دولت به استان تهران وارد شهرستان اسلام شهر شد.

به گزارش ايرنا، دکتر " محمود احمدي نژاد"در بدو ورود به اسلام شهر از سوي امام جمعه و فرماندار اين شهرستان و مسئولان محلي مورد استقبال قرار گرفت.

ريبيس جمهوري بلافاصله عازم ورزشگاه خليج فارس اسلام شهر شد و قرار است تا دقايقي ديگر در جمع مردم اين شهرستان سخنراني کند.

رييس جمهوري در دور دوم سفرهاي استاني، روند اجراي مصوبات دور اول سفر را پي گيري مي کند.

بنابر اين گزارش، هم اکنون مسيرهاي منتهي به محل سخنراني رييس جمهوري مملو از جمعيت استقبال کننده است و مردم اسلام شهر همچنان روانه ورزشگاه اين شهر هستند.

رييس جمهوري در مرحله دوم سفرهاي استاني به استان تهران روز گذشته به ورامين سفر کرد و عصر امروز نيز ميهمان مردم شهريار است.

×××
مهندس میرحسین موسوی در صورتی که رییس جمهور شود از ایجاد شرایطی که مردم در مراسم استقبال ها و دیدارهای منطقه یی و استانی، دنبال ماشین مسوولان بدوند، جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش قلم نیوز، مهندس موسوی که توجهی ویژه به کرامت انسانی و احترام به مردم دارد، از ابتدای حضورش در عرصه انتخاباتی قویا بر این نکته تاکید کرده است که باید شان و منزلت مردم ایران حفظ شود و با هرگونه برخوردی که به عزت نفس مردم لطمه وارد کند، مخالف است. موسوی در سفر اخیرش به استان گلستان در جملاتی شفاف و روشن بر این موضوع تاکید کرد و گفت: وقتی می‌گویم مردم را خوار و ذلیل نکنید و صدقه ندهید - نه اینکه صدقه بد باشد اما صدقه را پنهانی می‌دهند - برای این است که باید متوجه عزت نفس کسی که پول را می‌گیرد، باشیم؛ آن هم در این دنیای پر از دشمن که خودمان هم به این دشمن‌ها اضافه می‌کنیم.

موسوی با طرح این سوالات که «مگر ما شیعه‌های حضرت علی (ع) نیستیم؟»، «مگر مسلمانان صدر اسلام را الگوی خود قرار نمی‌دهیم؟»، «آیا بارها نشنیده‌ایم که گفته‌اند مردم را در رکاب خود ندوانیم؟ پس چرا این‌ کارها را می‌کنیم؟» بیان کرد: کار خوب را باید برای خدا انجام دهیم و در این صورت است که اثر خواهد داشت و یقینا خدا هم برکت خواهد داد.

او که بر حفظ عزت نفس مردم تاکید دارد، چند بار به سخنان حضرت امیر (ع) و آموزه های دینی اشاره و خطاب به مسوولان پرسیده است که «آیا بارها نشنیده‌ایم که گفته‌اند مردم را در رکاب خود ندوانیم؟»

مهندس موسوی که نسبت به ایجاد شرایطی که مردم به دنبال اتومبیل مسوولان بدوند، به شدت انتقاد دارد، در سفرهایش به استان های مختلف کشور نیز این سیاست را دنبال می کند که مردم علاقه مند به شنیدن سخنانش، در یک مکان مشخص جمع شوند و او به دیدار با آنها برود نه اینکه مردم به استقبال او بیایند یا دنبال اتومبیل حامل وی بدوند.

او در چند سفر اخیر خود نیز به محض مشاهده تجمع مردمی که به استقبالش آمده و اطراف اتومبیل حامل وی را می گرفتند، بلافاصله برای ادای احترام از ماشین پیاده می شد و تلاش داشت تا از به وجود آمدن چنین شرایطی و به زحمت افتادن مردم جلوگیری کند.

بنا بر اخبار رسیده، میرحسین موسوی در صورت رییس جمهور شدن، با اتخاذ تدابیری، از به وجود آمدن شرایطی که موجب دویدن مردم به دنبال ماشین مسوولان در استان ها و شهرستان های مختلف شود، جلوگیری و تلاش خواهد کرد که منزلت مردم حفظ شود.

مهندس موسوی، شان مردم را اجل از این می داند که برای دیدن مسوولان مجبور شوند به دنبال اتومبیل حامل آنها بدوند. او مسوولان را خدمت گزار مردم می داند و تاکید دارد که شان مردم به عنوان ولی نعمت مسوولان حفظ شود.

موسوی در سفر اخیر خود نیز در دیدار با مردمی که دور اتومبیلش حلقه می زدند، بر این نکات تاکید می کرد و می گفت که لیاقت این همه محبت آنها را ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۵ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۳
0
0
معلومه كه آقاي موسوي از مردم به دور است و.............
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۳ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۵
0
0
از مهندس مووی جز این امر پسندیده انتظار نمیرود