کد خبر: ۲۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۴۶

امروز مجموعه شهر تهران و هزينه‌هايي که براي اداره اين شهر صرف مي‌شود همه را يکايک شهروندان نجيب و شريف تهران پرداخت مي‌کنند و امروز شهر با پول شهروندان اداره مي‌شود.

شهردار تهران گفت: افتخار اين دوره مديريت شهري اعم از شهرداري و شوراي شهر اين است که نه تنها شش ماه يک بار، بلکه شهروندان مي‌توانند هر روز مجموعه عملکرد شهرداري، درآمدها و هزينه را مشاهده کنند.

به گزارش ايسنا، محمد باقر قاليباف عصر چهارشنبه در مراسم توزيع جوايز خوش حسابان ياري دهندگان شهرداري تهران در مرکز همايش‌هاي برج ميلاد، گفت: در مجموعه مديريت شهري بر اين باوريم تا مشارکت معني دار مردم در اداره شهر شکل نگيرد و اعتماد و اطمينان مردم که مهمترين سرمايه‌هاي اجتماعي هستند حاصل نشود هيچ کار و جهش بزرگي را نمي‌توانيم انجام دهيم، لذا همه سعي و تلاش ما بر اين است که بتوانيم با اطلاع رساني دقيق و برنامه صحيح و رويکردهاي درست اين امر را تحقق بخشيم.

وي افزود: امروز مجموعه شهر تهران و هزينه‌هايي که براي اداره اين شهر صرف مي‌شود همه را يکايک شهروندان نجيب و شريف تهران پرداخت مي‌کنند و امروز شهر با پول شهروندان اداره مي‌شود.

قاليباف با اشاره به ذهنيت نسبتا بد مردم از سه دستگاه بلديه، نظميه و عدليه، خاطرنشان کرد: تلاش ما اين است که جلوي عواملي که سبب تقويت ذهن منفي مردم مي شود گرفته شود.

به گفته شهردار تهران از مهمترين عواملي که ما را در اين امر ياري مي کند سلامت کاري و شفافيت مالي است.

وي با بيان اينکه قانونگذار شهرداري را مکلف کرده که هر شش ماه يک بار مجموعه درآمد و هزينه را به اطلاع شهروندان برساند گفت: متاسفانه در گذشته چنين اتفاقي نمي‌افتاد و افتخار اين دوره مديريت شهري اعم از شهرداري و شوراي شهر اين است که نه تنها شش ماه يک بار بلکه شهروندان مي توانند هر روز مجموعه عملکرد شهرداري، درآمدها و هزينه را مشاهده کنند. ضمن اينکه هر شش ماه يک بار نيز اين عملکرد در جرايد منتشر مي شود و پايان هر سال نيز گزارش مالي آن سال قابل مشاهده است.

به گفته قاليباف با صحت در عملکرد مجموعه مديريت شهري و رويکرد محله محوري، تقويت شورا ياري‌ها و دستگاه نظارتي تلاش مي‌کنيم تا کيفيت کار را بالا برده و از اسرافي که برخي مواقع در اجراي بعضي پروژه‌ها اتفاق مي‌افتد جلوگيري کنيم.

وي با اشاره به بهاي خدمات پرداخت شده از سوي شهروندان، گفت: امروز بهاي خدماتي که شهرداري ارائه مي‌دهد و عوارض آن را مي‌گيرد در مقايسه با هر کشوري در دنيا حداقل است.

قاليباف با بيان اينکه ظرفيت و منابع مالي بسياري در شهر وجود دارد، گفت: اگر رابطه خوب، عميق و دقيقي بين مردم و شهرداري برقرار شود مي توانيم همه ظرفيتهاي بالقوه را بالفعل کنيم.

در اين مراسم شهروندان خوش حساب که در قرعه کشي سال گذشته انتخاب شده بودند هداياي نفيس خود را از دست شهردار تهران دريافت کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: