کد خبر: ۲۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۴

معاونت هنري موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام خميني (ره) ، فيلم هم نفس بهار را پيرامون زندگي همسر بنيانگذار انقلاب اسلامي ساخته است كه در آن گفتگوهايي با برخي شخصيتها و نزديكان به خانواده امام انجام شده است.

به مناسبت چهلمين روز درگذشت خديجه ثقفي همسر امام خميني (ره)، فيلم "هم نفس بهار " براي پخش از شبكه‌هاي مختلف سيماي جمهوري اسلامي ساخته مي‌شود.

به گزارش فارس، معاونت هنري موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام خميني (ره) ، فيلم هم نفس بهار را پيرامون زندگي همسر بنيانگذار انقلاب اسلامي ساخته است كه در آن گفتگوهايي با برخي شخصيتها و نزديكان به خانواده امام انجام شده است.

همچنين براي اين مناسبت مجلات "سيب "، "دوست خردسال "، "دوست كودك " و "دوست نوجوان " از نشريات موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره) مطالب ويژه اي را منتشر مي كنند.

پيش از اين اصغر ميرشكاري، كتاب "هم نفس بهار " را با هدف معرفي منش، روش و رفتار حضرت امام در مسايل خانواده، قدرداني از همسر فداكار امام خميني و معرفي امام به عنوان يك اسوه حسنه در خانواده تدوين كرده بود كه قرار بود در سال گذشته و در زمان حيات اين بانوي مكرمه به چاپ برسد كه موفق به انتشار آن قبل از وفات مرحومه نشد.

اين كتاب شامل يك مقدمه به قلم دكتر زهرا مصطفوي، دختر حضرت امام راحل و چهار فصل است. در فصل اول اين كتاب ديدگاه هاي حضرت امام درباره حضرت فاطمه (س) ، مقام و رسالت و كرامت زن، توجه و اهتمام اسلام به نهاد خانواده و اهميت و شرافت مادري آورده شده است.

در فصل دوم مجموعه خاطرات فرزندان، عروس، نوه ها و دوستان و ياران حضرت امام در رابطه با مسايل خانوادگي آمده است. فصل سوم كتاب "هم نفس بهار " مشتمل بر، نامه هاي خانوادگي است كه حضرت امام عمدتا به فرزندان و همسرشان نوشته اند.

فصل چهارم كتاب، امام در خانه و سفارشات حضرت امام است. در رابطه با مقام مادر و به خصوص سفارش به فرزندانشان در رابطه با مادرشان، نامه‌هاي حضرت امام به همسرشان و خاطراتي كه عمدتاً از همسر امام نقل شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: