کد خبر: ۲۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۰

تیم ملی در شرایط موجود بیش از توجه به مسائل فنی به تقویت روحیه و افزایش توان انگیزشی نیاز دارد و در صورت ایجاد روحیه وفاق و همدلی بر فوتبال کشور پیروزی مقابل کره شمالی و امارات دور از دسترس فوتبال ایران نیست.

رئیس کمیته تخصصی فوتبال فراکسیون ورزش مجلس گفت: افشین قطبی پیشنهاد اول این کمیته برای هدایت تیم ملی به فدراسیون فوتبال بود.

مقداد نجف نژاد نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به مهر افزود : کمیته تخصصی فوتبال فراکسیون ورزش مجلس براساس وظیفه و رسالتی که در این برهه احساس می کرد، نشست ویژه ای را برای بررسی وضعیت تیم ملی و انتخاب گزینه مناسب برای هدایت تیم ملی فوتبال برگزار کرد که در پایان پس از جمع بندی نظرات اعضای کمیته، افشین قطبی به عنوان گزینه اول و امیرقلعه نویی به عنوان گزینه دوم به فدراسیون فوتبال و آقای کفاشیان پیشنهاد شد و خوشحالم که فدراسیون فوتبال نیز به خواست و نظر نمایندگان مردم توجه کرد.

نجف نژاد تصریح کرد: پس از اتفاقاتی که ظرف دو هفته گذشته در فوتبال رخ داد و فضای این رشته را دچار التهاب کرد، می بایست در انتخاب سرمربی تیم ملی شاخص های بسیاری باید مورد توجه قرارمی گرفت که پرهیز از مناقشات و تعامل با مربیان لیگ، داشتن ادبیات مناسب و پختگی لازم ، شناخت ازحریفان ، داشتن مقبولیت عمومی و... از جمله مهمترین این ویژگی ها بود که آقای قطبی علاوه بر داشتن بخش عمده ای از این شاخص ها، محبوبیت و مقبولیت خاصی هم بین طرفداران فوتبال داشتند و این ویژگی می تواند تیم ملی را درکوتاه مدت حداقل به لحاظ روحی متحول کند.

نماینده مردم بابلسر با تاکید بر اینکه کمیته تخصصی فوتبال تمام توان خود را برای حمایت از تیم ملی بکارگرفته و اعتقاد دارد می توان با ایجاد وحدت ملی در شرایط موجود زمینه صعود فوتبال ایران به جام جهانی را هموار کرد، اظهار داشت: تیم ملی در شرایط موجود بیش از توجه به مسائل فنی به تقویت روحیه و افزایش توان انگیزشی نیاز دارد و در صورت ایجاد روحیه وفاق و همدلی بر فوتبال کشور پیروزی مقابل کره شمالی و امارات دور از دسترس فوتبال ایران نیست.

وی صعود به جام جهانی را خواست مردم و بویژه جوانان علاقمند به فوتبال عنوان کرد و یادآورشد: صعود به جام جهانی اثبات بخشی از شایستگی های جوانان ایران است و تحقق این امر موجی از نشاط و شادابی ملی را باعث خواهد شد و نباید این فرصت ارزشمند برای حضور در میعادگاه جهانی فوتبال را به راحتی از دست بدهیم.

نجف نژاد تاکید کرد: تیم ملی هنوز سه مسابقه دیگر پیش رو دارد و این ظرفیت در فوتبال ایران وجود دارد تا درسایه تدبیر، استفاده از تمامی پتانسیل فوتبال و حمایت ملی برای چهارمین بار در جمع بهترین های فوتبال دنیا قرار بگیرد و شایستگی ها و قابلیت های فنی خود را به دنیا ثابت کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: