کد خبر: ۲۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۸

پرسپوليس با داشتن 55 هزار تماشاگر در بازي با الشارجه که با پيروزي 3-1 همراه شد بيشترين تعداد هوادار در استاديوم را داشته است

پرسپوليس رکورد دار تعداد تماشاگران بازيهاي ليگ قهرمانان حالا زير فشار شديد طرفداران خود است.

به گزارش ايسنا، پايگاه خبري كنفدراسيون فوتبال آسيا نوشت: پرسپوليس که با داشتن 55 هزار تماشاگر در بازي با الشارجه که با پيروزي 3-1 همراه شد بيشترين تعداد هوادار در استاديوم را داشته است، تا اين مرحله از ليگ قهرمانان در بالاي فهرست بازيهاي پرتماشاگر قرار گرفته است، بالاتر از همه باشگاه هاي ژاپني، کره اي، چيني يا حتي عربستاني. آنها حتي از استقلال رقيب ايراني خود هم بيشتر هوادار داشته اند.

اما شکست 5-1 پرسپوليس تهران برابر الغرافه قطر در روزهايي که آنها سه مقام اول ليگ ايران را از دست داده اند جهت فشار هواداران را معکوس کرده است.

پرسپوليس تا اينجاي کار بيشتر شبيه به تيم هايي است که در خانه و با تماشاگران خودي حريفان را به زانو درمي آورد اما در بيرون آن تيم خطرناک خانگي نيست.

بلافاصله بعد از باخت مدير عامل باشگاه از طرفداران عذرخواهي کرد و با رد تغيير در کادر فني گفت که اصلاحاتي را بوجود خواهد آورد.

با اين وجود جريمه 10 درصدي مبلغ قرارداد بازيکنان با اعتراض آنها روبرو شد و بعد حضور طرفداران خشمگين تمرين روز پنجشنبه را با مشکل روبرو کرد.

بنا بر خبرگزاريهاي ايران علي کريمي در جمع طرفداران ناراضي گفت: " همه بد بوديم و باختيم . البته اتفاقات در فوتبال زياد است و شما ديديد كه بايرن مونيخ چگونه مغلوب بارسلونا شد تا نتيجه اي غير معمولي بدست بيايد."

کاپيتان دوم پرسپوليس که استثناً با حمايت هواداران روبرو شده بود گفت : " تيم ما مشكل دارد و ما بايد يك بازسازي مجدد را در آن صورت دهيم. برخي بازيكنان پرسپوليس به لحاظ مبالغ دريافتي از باشگاه مشكل دارند".

كريمي در پاسخ به اعتراض هواداران به عملكرد وينگادا نيز گفت" : به هر حال هر مربي سليقه خود را دارد كه بايد به اين سليقه احترام گذاشت. وينگادا هم عملكرد بدي نداشته است."

پرسپوليس تا اينجا بهترين عملکرد تيم هاي ايراني را داشته و از چهار بازي با 7 امتياز در رده دوم جدول گروه B است.

کريمي که ستاره اين تيم در هفته اي اخير بوده گفت: " در ليگ قهرمانان آسيا چيزي از دست نداده ايم و با قرار گرفتن در رده دوم گروه دوم، شانس زيادي براي صعود داريم. اين در حالي است كه استقلال در رده آخر گروه خود است. اگر شما جاي هواداران استقلال بوديد چه مي كرديد؟ "

پرسپوليس در بازي با الشارجه پنجاه و پنجهزار تماشاگر داشت و در بازي با الغرافه قهرمان قطر که بازهم 3-1 برنده شد 200و53 نفر را به استاديوم آزادي آورد.

اين دو بازي در صدر فهرست تعداد تماشاگران همه بازيهاي ليگ قهرمانان 2009 تا روز چهارم قرار دارند. اما آيا بازهم پرسپوليس مي تواند آزادي را پر از جمعيت کند و با حمايت آنها ميزباني برنده باشد؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: