کد خبر: ۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۶

مرداد سال گذشته مأموران پلیس آگاهی پایتخت از کشف جسد زن سالمندی به نام «زبیده» در بزرگراه آزادگان باخبر شدند. در ادامه تحقیقات محل زندگی مقتول نیز در شرق تهران شناسایی شد. همسر وی در نخستین بازجویی‌ها گفت: «زبیده» سه روز قبل برای دریافت وام از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت.

شکارچی زنان سالمند، در جریان رسیدگی به پرونده مرگ مرموز یک زن سالمند با ردیابی‌های کارآگاهان پلیس تهران دستگیر شد.

به گزارش ایران، 26 مرداد سال گذشته مأموران پلیس آگاهی پایتخت از کشف جسد زن سالمندی به نام «زبیده» در بزرگراه آزادگان باخبر شدند. در ادامه تحقیقات محل زندگی مقتول نیز در شرق تهران شناسایی شد. همسر وی در نخستین بازجویی‌ها گفت: «زبیده» سه روز قبل برای دریافت وام از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت.

همزمان با طولانی شدن غیبت او موضوع را به پلیس اطلاع دادم. از سوی دیگر کارآگاهان در تجسس‌های بعدی دریافتند پیرمردی به نام «تورج» نیز برای دریافت وام به مقتول کمک می‌کرد. اما به دنبال کشف جسد مقتول، او نیز ناپدید شده بود. بنابراین با دستور قاضی حسین اصغرزاده – بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران – تجسس برای شناسایی تنها مظنون جنایت در دستور کار پلیس جنایی قرار گرفت.

در تجسس‌های بعدی نیز مشخص شد متهم عبدالله نام دارد که به دروغ خود را تورج معرفی کرده است. با شناسایی هویت واقعی متهم فراری سرانجام کارآگاهان او را 31 فروردین در کرج به دام انداختند.

مرد 65 ساله‌ پس از انتقال به اداره آگاهی در حالی که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، گفت: سوار بر خودروی شخصی به عنوان مسافربر در مکان‌های عمومی بویژه اطراف بیمارستان‌ها و مراکز خرید پرسه می‌زدم و زنان سالمند را به عنوان مسافر سوار می‌کردم. در طول مسیر سر صحبت را با آنها باز کرده و به بهانه‌های مختلف بخصوص کمک برای دریافت وام یا فراهم کردن امکان ادامه تحصیل فرزندانشان در دانشگاه اعتمادشان را جلب می‌کردم. سپس در فرصتی مناسب طلاها و پول نقد زنان را سرقت کرده و متواری می‌شدم.

در این میان وقتی «زبیده» از نیتم باخبر شد بین ما جر و بحث تندی در گرفت و او به دلیل ایست قلبی روی زمین افتاد. پس از اطمینان از مرگش جسد را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده و کنار بزرگراه آزادگان رهایش کردم.

سرهنگ کارآگاه سعید لیراوی – معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران – با اعلام این خبر گفت: در پی اعتراف‌های متهم تعدادی از زنان سالمند که اموالشان از سوی «عبدالله» سرقت شده بود نیز شناسایی شدند که تحقیقات تکمیلی در این‌باره ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: