کد خبر: ۲۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۸

اوایل سال گذشته مرد مسلحی با مراجعه به دادگستری چالوس ضمن ارائه معرفی نامه و کارت شناسایی -جعلی- بازرس قوه قضائیه به بازرسی بخش‌های مختلف دادگستری پرداخت. او در پی حضور در یکی از محاکم، پرونده یک زندانی خطرناک را خواست.

مرد تبهکار که با جعل عنوان بازرس قوه قضائیه، درچند قدمی آزادی یک زندانی خطرناک قرار داشت، پس از دستگیری،رئیس شبکه سرقت مسلحانه و جعل چک پول از آب درآمد.

به گزارش ایران، اوایل سال گذشته مرد مسلحی با مراجعه به دادگستری چالوس ضمن ارائه معرفی نامه و کارت شناسایی -جعلی- بازرس قوه قضائیه به بازرسی بخش‌های مختلف دادگستری پرداخت. او در پی حضور در یکی از محاکم، پرونده یک زندانی خطرناک را خواست.

پس از بررسی و مطالعه پرونده، با ارائه نامه جعلی اعلام کرد طبق دستور باید پرونده مزبور را با خود به تهران ببرد. در این میان قاضی دادگاه که به رفتار و نامه مرد جوان مشکوک شده بود رئیس دادگستری را در جریان قرار داد. مسئولان دادگستری نیز پس از استعلام از قوه قضائیه دریافتند هیچ فردی از سوی آنها برای بازرسی به دادگستری چالوس فرستاده نشده ‌است. بنابراین مأموران حراست دادگستری که می‌دانستند او مسلح است در یک عملیات غافلگیرانه بازرس قلابی را دستگیر کردند.

مأموران در بازرسی بدنی متهم، یک قبضه سلاح کمری و کارت شناسایی و معرفی نامه جعلی نیز کشف کردند. از سوی دیگر صاحبخانه مرد تبهکار که بطور اتفاقی برای انجام کاری به دادگستری مراجعه کرده بود، با مشاهده منصور به مأموران گفت: این مرد چند روز قبل خانه‌ام را اجاره کرده است. مأموران پس از مراجعه به خانه متهم در بازرسی‌ها چند قبضه سلاح و دستگاه و تجهیزات رایانه‌ای، کاغذ مخصوص چاپ چک پول و اسکناس و اوراق و اسناد جعلی مربوط به چند سازمان و نهاد را کشف کردند.

یک مقام قضایی درباره پرونده مرد تبهکار به خبرنگار ما گفت: مأموران حراست قوه قضائیه در پی اطلاع از دستگیری مرد مسلح بلافاصله با مراجعه به دادگستری چالوس او را با پرونده به تهران منتقل کردند. مأموران پس از تحقیق درباره متهم دریافتند منصور حدود دو سال قبل به اتهام قاچاق مواد مخدر در شهر یزد، دستگیر و به 14 سال زندان محکوم شده است. اما پس از مدتی با سپردن وثیقه مناسب برای چند روز به مرخصی رفت و هرگز به زندان بازنگشت.

بعد هم وی با همدستی چند تن از اقوام و دوستانش شبکه قاچاق مواد مخدر تشکیل داد. وی در ادامه گفت: گروه‌ تبهکاران در حوالی مشهد پس از شناسایی قاچاقچیان و ردیابی محموله‌های مواد مخدر، در جاده‌های منتهی به شهر پاسگاه‌های قلابی ایست و بازرسی دایر کرده و به بازرسی خودروها می‌پرداختند.

بعد هم مواد مخدر کشف شده را سرقت می‌کردند. آنها همچنین در اقدام تبهکارانه دیگری در ایست و بازرسی‌های قلابی به دور از چشم سرنشینان، داخل خودروی برخی افراد مواد مخدر جاسازی کرده و به بهانه این که مواد را از داخل خودرو کشف کرده‌اند با تهدیدات جدی، مبالغ قابل توجهی اخاذی کرده و طعمه‌‌هایشان را رها می‌کردند.

بدین‌ترتیب مأموران حراست قوه قضائیه پس‌از ردیابی‌های گسترده 9 تن از اعضای شبکه را نیز به دام انداخته و از مخفیگاه‌هایشان در تهران و چند شهرستان چهار قبضه کلت، یک قبضه اسلحه دوربین دار مادون قرمز و یک قبضه مسلسل دستی به همراه مقدار زیادی فشنگ جنگی، پلاک‌های جعلی خودرو، لباس مأموران انتظامی، انواع مهرهای نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌ها به همراه چند دستگاه رایانه، وسایل و تجهیزات چاپ چک پول و مقداری قابل توجه کاغذ سفید خارجی مخصوص چاپ چک پول و کارت‌های شناسایی با عناوین مختلف مقام‌های عالیرتبه کشف کردند.

متهمان در شهرستان‌های مختلف از جمله تهران، چالوس، مشهد، ارومیه به سرقت مسلحانه، آدم ربایی، جعل اسناد دولتی، آزادی زندانیان با احکام جعلی می‌پرداختند. به گفته این مقام قضایی، پرونده اعضای شبکه برای رسیدگی به شعبه پنج دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است و تحقیقات در این باره از سوی «قاضی» بازپرس پرونده ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: