کد خبر: ۲۲۷۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴

نیروی مسلح ایران در حوزه هوایی با در اختیار داشتن انواع جنگنده‌ها، بالگردها، پهپادها، رادارها، موشک‌ها و سامانه‌های موشکی پدافندی و . . . ناامن‌ترین آسمان جهان برای جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه 12 آذرماه در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران حضور پیدا کرد و در نشستی حدوداً 3ساعته به بیان نقطه نظرات خود در حوزه انرژی هسته‌ای و سیاست خارجی و... پرداخت.

ظریف در این نشست و در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان اعلام داشت:"باید بگویم غربی‌ها از 4 تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند. آیا شما فکر کرده‌اید آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟".

این سخنان وزیر امور خارجه با واکنش‌های مختلفی همراه بود و در اولین اقدام 35 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ظریف تذکر دادند.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) در واکنش به این سخنان وزیر امور خارجه اعلام کرد که وی تخصص لازم را در امور امنیتی و دفاعی ندارد.

با توجه به این سخنان وزیر امور خارجه در سلسله گزارش‌هایی به بررسی بخشی از توان نظامی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

** مقدمه

جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که در بخش قبلی نیز بدان اشاره شد، دارای توانایی‌های بسیار فراوانی در حوزه دریا دارد. در کنار نیروی دریایی راهبردی که به همت ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفته، نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران نیز قدرت بلامنازع در منطقه به شمار می‌آید.

براساس تقسیم‌بندی‌های صورت گرفته در حوزه دفاع هوایی و فضایی، نیروی هوایی مبتنی بر جنگنده و بمب‌افکن در حیطه کاری ارتش قرار گرفت در حالی که دفاع مبتنی بر موشک نیز بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شد.

در این بخش، به توانایی‌های فراوان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌پردازیم.

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی ازنیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی است که مسئولیت حفاظت از مرزهای هوایی و پشتیبانی نیروهای رزمی دیگر آجا را دارد.

نیروی هوایی ایران طبق آخرین تخمین‌ها در سال 2013 هفتمین نیروی هوایی جهان از لحاظ تعداد هواپیماهای سوخت رسان و ترابری است.

البته رتبه‌بندی مذکور بسیاری از توانایی‌های پنهان و ویژگی‌های ممتاز نیروی هوایی را در نظر نگرفته که نمونه بارز آن توانایی خلبانان و نیروی انسانی است.

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر پایه نیروی انسانی آموزش دیده، پایگاه‌های متعدد و تجهیزات به روز و پیشرفته قادر است کوچکترین تجاوزی را با قدرت پاسخگو باشد و در این راستا با همکاری قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا به دفاع هوایی از پهنه کشور می‌پردازد.

الف) پایگاه‌ها:

پایگاه‌های مهرآباد، تبریز، همدان، دزفول، امیدیه، بوشهر، شیراز، اصفهان، بندرعباس، مشهد و چابهار از پایگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند.

البته آخرین پایگاه نیروی هوایی ارتش نیز بر اساس نیازهای کشور در شرق کشور و در حوالی بیرجند افتتاح شد.

ب) آموزش و نیروی انسانی:

ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار تجهیزات و پایگاه‌های سخت‌افزاری به بحث آموزش نیروی انسانی نیز اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و در مرکز تخصصی و دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری اقدام به تربیت و آموزش دانشجویان برای نیروی هوایی ارتش می‌کند.

از آنجا که دانش‌آموختگان این دانشگاه، افسران نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران خواهند بود، در زمان دانشجویی افزون بر آموزش‌های علمی، دوره‌های دشوار آموزش نظامی را نیز می‌گذرانند.

تاریخ نیروی هوایی جمهوری اسلامی که پس از انقلاب اسلامی شاهد تحولاتی شگرف بود، مفتخر به برخی از افتخارآفرینی‌هایی است که در قالب برخی عملیات‌ها مانند H-3 در ذهن مردم به ثبت رسیده است.

عملیات اچ-3 که از آن به عنوان بی نظیرترین عملیات در تاریخ جنگ‌های هوایی جهان یاد می‌شود در 15 فروردین سال 60 با هدف حمله به پایگاه هوایی اچ 3 در نزدیکی مرز اردن انجام گرفت. در این عملیات بیش از 48 هواپیمای عراقی که بیشتر آنها بمب افکن های روسی بودند از بین رفتند.

ج) تجهیزات نیروی هوایی ایران:

هواگردها اعم از جنگنده‌ها، بمب‌‌افکن‌ها و بالگردها هستند که در کنار پهپادها توانایی بالایی را برای نیروی هوایی ایران ایجاد کرده است.

1-جنگنده‌ها:

جمهوری اسلامی ایران در کنار تعداد زیادی از انواع جنگنده‌ و بمب‌افکن‌های چندمنظوره‌ای مانند سوخو، میگ و میراژ و دارای تعداد زیادی از جنگنده رهگیر اف-14 یا همان "تام کت" است که چندی قبل نیز برخی از قطعات آن در کشور ساخته شد.

در کنار این جنگنده‌ها انجام اورهال آنها نیز برعهده مهندسان و متخصصان صنایع هوایی است که توانسته‌اند با موفقیت بسیاری از هواپیماهای مذکور را بهینه‌سازی و به تجهیزات روز مسلح کنند.

** صاعقه:

تفاوت ظاهری این هواپیما با اف-5 وجود دو سکان عمودی V شکل است که برای ایجاد توانایی لازم برای مانور پذیری بهتر جنگنده صورت گرفته است. هواپیمای صاعقه حدود 10 تا 15 درصد بزرگ‌تر از هواپیماهای اف-5 است. البته دو سکان عمودی V شکل برای کاهش سطح مقطع راداری نیز بکار می‌رود.

نخستین اسکادران تخصصی صاعقه در اسفند 1388 در پایگاه دوم شکاری تبریز تشکیل شد.

وجود سکان‌های شبیه به اف18 نیز باعث شده تا در برخی گزارش‌ها این هواپیما دارای قابلیت‌هایی مشابه با اف-18 معرفی شود.

این جنگنده با سرعت 2 ماخ قابلیت انجام عملیات تا شعاع 560 کیلومتر را دارد و البته سقف پروازی این جنگنده نیز حدود 17000 متر است.

** آذرخش:

هواپیمای آذرخش را می‌توان یک جنگنده کوچک مانند اف5 دانست که در آن مساحت بال‌ها کمی افزایش یافته است. بارزترین تغییرات در سکان عمودی آن پدید آمده که می‌توان از آن‌ها به عنوان عوامل کنترل‌کننده مانورپذیری بسیار و بعضاً خارج از کنترل اف-5 دانست.

وزن این جنگنده در حالت عادی حدود 8 تن و در حالت بیشینه میان 15 تا 18 تن است و می‌تواند 4000 تا 4500 کیلوگرم مهمات با خود حمل کند و حداکثر سرعت آن 1.6 ماخ است.

** قاهر313:

قاهر یک جنگنده جت تک موتوره و تک سرنشینه با دو ورودی هوا در دو طرف کابین خلبان است. طول قاهر کمتر از 16 متر و فاصله دو نوک بال آن کمتر از 11 متر تخمین زده می شود.

ویژگی‌های برتر قاهر به شرح ذیل هستند:

1- از دو ورودی و مکنده هوا برای رساندن اکسیژن به موتور استفاده شده است؛ با توجه به زاویه غیر مستقیم ورودی هوا نسبت به موتور، بازتاب راداری آن کاهش یافته، و آن را زاویه‌دار ساخته‌اند تا بتواند انرژی موجی رادار را جذب کند، همانند آن چیزی که در F35 دیده می‌شود.

2-گازهای داغ خروجی موتور قبل از خروج با هوای خنک مخلوط می‌شوند، تا تاثیر گرمایی بر سطح هواپیما کاهش یابد.

3-از مواد جاذب راداری در بدنه استفاده شده است، تا انرژی موجی را جذب و بازتاب راداری آن کاهش یابد.

4- باتوجه به طول و ارتفاع کم 16 و 4 متری که برآورد شده است، هواپیما دارای دو محفظه با ظرفیت دو بمب 2000 پوندی، یا تعداد بیشتری موشک هوشمند کنترل شونده، یا حداقل 6  موشک هوا به هوا در رسته R-17 یا PL-12 می‌باشد.

مراحل طراحی و ساخت جنگنده بومی قاهر313 توسط دانشمندان و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام شده است تا امروز وظیفه حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی را به عهده داشته باشد.

این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد، دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است.

بال این جنگنده در وضعیت  همتراز با کاناراد در دو سوم عقب بدنه جای گرفته و شاید مهم‌ ترین چیزی است که در نخستین نگاه نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

شکستگی قسمت جلویی بال از نقطه‌ای حدودا موازی با لبه کانارادهاست. استفاده از این پیکره‌بندی بال در عرف طراحی در مقابل فدا کردن قسمتی از نیروی برای هواپیما به ثبات جانبی آن کمک می‌کند. البته این موضوع تعداد جایگاه جنگ‌افزارهای خارجی را نیز محدود می‌کند.

نیمرخ جنگنده به وضوح شبیه هیچ هواپیمای پنهانکار آشنایی که پیشتر دیده‌ایم نیست؛ با این حال طرح کلی آن از بعضی جهات یادآور پیکره‌بندی طرح مفهومی ایکس 36 شرکت مک‌دانل داگلاس است.

بهره‌برداری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سیستم‌های الکترواویونیک پیشرفته از دیگر ویژگی‌های جنگنده قاهر313 است.

این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالا برخوردار است همچنین قابلیت نشست و برخاست با طول باند کوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع از دیگر ویژگیهای این جنگنده بومی است.

2- ترابری، سوخت‌رسان و تشریفات:

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران دارای تعداد زیادی هواپیماهای تشریفات و ترابری از مدل‌های متنوع بوئینگ و فالکن و تعدادی دیگر از سری هواپیماهای چینی است اما آنچه این بخش را متمایز می‌کند حضور هواپیمای بومی ایران-140 است.

3- بالگرد:

جمهوری اسلامی ایران دارای بالگردهای متعددی از سری آگوستا-بل، بل و شنوک برای حمل و نقل متوسط و سنگین و همچنین گشت‌زنی است.

طوفان2:

بالگرد طوفان 2 جدیدترین بالگرد تهاجمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که به نوعی یک گام جدید در بحث ارتقای ناوگان موجود بالگردی کشور به حساب می آید.

مشخص ترین ارتقای صورت گرفته در این بالگرد نصب سامانه "پایدار شده ژیروسکوپی" در بخش دماغه جلویی این بالگرد است. بر اساس گمانه های موجود سامانه مورد نظر مدل "عقاب1" ساخت شرکت صاایران است.

این سامانه یک دوربین پرقدرت با لنزی با قابلیت زوم نزدیک به 30 برابر را با یک دوربین جلونگر فروسرخ و یک مسافت یاب لیزری بکار می گیرد تا سامانه ای با کارکرد دوگانه روزانه و شبانه بوجود آید.

در بالگرد طوفان-2 با استفاده از دو نمایشگر جدید به جای تعدادی از نمایشگرهای عقربه‌ای قبلی که به صورت پیش فرض، تنها داده‌های ضروری پرواز را نشان می‌دهند بار کاری خلبان شدیداً کاهش یافته و کاربر می‌تواند با یک نگاه سریع و در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نظر را از کابین خلوت شده خود در اختیار داشته باشد.

تصاویر موجود که حرکت توپ 20 میلیمتری بالگرد در زوایای مختلف را نشان می‌دهد خود گواهی بر مسئله فوق است. باید توجه داشت که برای استفاده از سامانه هدفگیری بر روی کلاه خلبان توپ بالگرد باید توانایی چرخش بالایی در زوایای مختلف داشته باشد که در بالگرد‌های کبرا، تیزتک و طوفان اینچنین است.

شاهد285:

این بالگرد نیز که در نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران بکار گرفته می‌شود، نوعی بالگرد هجومی متعلق به سپاه پاسداران است.

بالگرد تهاجمی مذکور دارای ویژگی‌های منحصر به فردی در حمل سلاح است.

جدیدترین تصاویر به دست آمده از این بالگرد نشان می‌دهد که به جای مجموعه‌ای از عقربه‌های مختلف از دو نمایشگر صفحه تخت در کابین شاهد 285 بهره گرفته شده است.

در این نمایشگرها اطلاعات مختلف پروازی به مانند نمونه کار شده در طوفان 2 در اختیار خلبان قرار گرفته و به وی کمک می‌کند تا به سرعت از وضعیت موجود آگاهی پیدا کند.

هم‌اکنون، نیروی مسلح ایران در حوزه هوایی با در اختیار داشتن انواع جنگنده‌ها، بالگردها، پهپادها، رادارها، موشک‌ها و سامانه‌های موشکی پدافندی و . . . ناامن‌ترین آسمان جهان برای جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی محسوب می‌شود.

در گزارش بعدی به توانایی پهپادهای تولید داخل کشور و بکار گرفته شده در نیروی هوایی پرداخته خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰۱
در انتظار بررسی: ۱۲۲
غیر قابل انتشار: ۹۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
735
793
ایران با یک بمب هسته ای محدود توان هسته ای خود را حتی د راعماق فردو از دست خواهد داد ولی آن چیزی که پاینده است عزم واراده ملت است این آن چیزی است که آقای ظریف عنوان نموده اند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
2491
3102
واقعا خنده دار بود يه سري به سايتهاي هماپيماهاي امريكا بزنيد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
بله همین آمریکای پیشرفته بود که در هشت سال با تمام امکانات سیاسی و ...نتوانست غلطی علیه مردم ایران انجام بده کمی بصیرت رو ببرید بالا لطفا.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
به به آقای بصیر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
مردم هم همان مردم زمان جنگند؟؟؟؟
کسری
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
ببینید توی مناظره جمعه ها بعد از ظهر خودرو ساز ها میگفتن قطعات اصلی خودرو ملی سمند از خارج وارد میشه - ساخت هواپیما جنگنده که جای خود داره
اون چیزی که در هشت سال دفاع مقدس دشمنان خارجی و اعراب رو به وحشت انداخت شهیدان گمنامی بودن که آگاهانه و عاشقانه رو مین میرفتن و معبر رو باز میکردن.
درود به روان پاکشان
ناشناس
Malaysia
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
603
1148
مثل این که نمی دونید آمریکا کجاست و ما کجا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
کاری به این متن ضعیف نوشته شده ندارم، ولی شمایی که نمی دانی ما کجاییم.
ناشناس
Malaysia
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
یه ذره راهنمایی کن ما کجاییم ؟! آمریکا وقتی به عراق حمله کرد صدام همین کری ها رو داشت می خوند ؟! چرا نمی خوایم واقعیت رو قبول کنیم ؟!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۲
برای ما همه جا عاشوراست.... ما فداییان ولایتیم از ارابه های شیطان ترسی نداریم...
در ضمن می دانید امریکا کجاست...در اعماق دوزخ
پونه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
267
626
زنده بادارتش قدرتمندجمهوری اسلامی ایران
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
بله ایران در جنگ هشت ساله با ارتشی رویارو شد که توسط دهها کشور از دندان تا بن مسلح شده بود اما با ایران آن زمان که ارتش آن از هم پاشیده بود توسط همان جوانان غیور توانست به مقابله با دشمن بپردازد.اما صدام وقتی با آمریکا مصاف شد که یک عده نیروهای مزدور داشت. و پایگاه مردمی نداشت. ( در تاریخ بسیار ثابت شده است که مصداق آیه( چه بسا گروهی اندک بر گروهی بسیار غلبه یافته اند) . پیروزی فقط به عده و عده نیست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
339
452
خدمت دوستان عرض کنم آمریکا اگه عرضه داره یکی از این بمبایی که اقای ظریف میگه تو افغانستان یا عراق در کنه که مثل خر تو گل نمونه.
بعدشم یه مشت جوون هیفده هیجده ساله با دست خالی و کلاشینکفو نارنجک این مملکتو سرپا نگه داشتن. یه وجب هم خاک به دشمن ندادن.
امریکاییها حواسشون جمع تر از آقای ظریفه.
اگه میدونستن از پس ایران برمیان یه لحظه هم تردید نمیکردن.
میگن سگی که پارس میکنه نمیگیره.
کیارش
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
تویی که ادعای ایران دوستی میکنی لطف کن و یادبگیر : پارس نه! واق واق درسته.... پارس رو عربها گذاشتن تا توهینی بشه به ایرانیا در زمان حمله اعراب
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
دیدی که وقتی خواست بگیره گرفت. دو تا ناو ایرانو به همراه یک هواپیمای مسافربری رو آسمون زد تا خاتمه جنگ اعلام بشه. آدم نباید ذلیل باشه نه دچار توهم و غرور کاذب بشه.
آراز
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
سلام جناب ایرانی حروف فارسی برگرفته از حروف عربی هست همان زبانی که خداوند قرآن را به آن زبان نازل کرده و در این زبان حروف گ چ پ ژ وجود ندارد

در ضمن عربها به فارس ها می گویند فارس نه پارس
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
227
275
خدایی شما به این میگین نیروی هوایی ؟
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
هیچ نظامی همه تجهیزات نظامی را در سایتها لو نمیدن .
عقیل
United Kingdom
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
آقا کیارش شمایی که میگی اعراب به جا واق واق پارس کردن گذاشتن / اصلا اعراب حرف پ داخل حروفاشون ندارن / این چیزی که شما میگی تحریف بیگانگانه / لطفا مطالعه فرمائید سپس بحث کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
8
178
قدرت ما مردم ماست نه جنگنده های ما! اون چیزی که ما رو نگه داشته اراده ماست وگر نه توان نظامی ما در برابر امریکا خیلی کمه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
دقیقا هعمینطوره
تامکت
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
107
153
درسته که از لحاظ نظامی به پای امریکا نمی رسیم .
درسته که تمام این تجهیزات نزدیک به نیم قرن عمر دارند .
اینم درسته که ایرانی غیرتی داره که امریکایی نداره .
شهیدان عباس بابائی ، عباس دوران ، حسین لشگری ، مصطفی اردستانی ، منصور کاظمی ، هاشم آل آقا ، علیرضا بی طرف ، غفور جدی اردبیلی ، علیرضا یاسینی ، علی اقبالی ، حسین خلعتبری (حسین ماوریک) ، نوژه ، دلحامد و... گواه بر این مدعا هستند .
کیارش
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
همه غیرت دارند برادر من اما واسه وطن خودشون!!!!!! نکنه انتظار داری یه امریکایی بیاد و واسه ما غیرت خودشو مصرف کنه!!!؟؟؟؟ خنده دار بود این حرفت
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
دقیقا" درسته. این نظر و منظور جناب ظریف بوده و هست.
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
215
150
خودتو نباز به ولای علی خرخرشونو با دندون میجویم نه بسیجی ام نه اینوری نه اونوری. هیچ غلطی نمیتونن بکنن .پا به خاک ما بزارن . مقایسه هارو ملاک نزارین ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
پس دندوناتو خوب مسواك بزن!
سرباز کرد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
سوهان میخوای
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
40
77
آمریکا از نیروهای مسلح ما نمیترسه درسته که از نظر نظامی از آمریکا ضعیفتریم ولی ما ایرانی هستیم قادر به کارهایی هستیم که به عقل جن هم نمیرسه،،،ولی آمریکا آش رو با جاش میخواد"هم خاک ایران و هم مردم "
سروش
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
318
223
در نهایت آمریکا هیچ غلطی نمیتوان بکند
حسن جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
واقعآ........؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
آمریکاهیچ غلطی (اشتباهی)نمیتونه بکنه
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
132
137
آیا همیت آمریکا نبود که بهمراه شوروی و کشورهای ارو پایی و45 ملیت عربی و..به صدام کمک کردند که جمهوری اسلامی را از بین ببرندبس چی شد چرا نتوانستند ایاابزار های پیشرفته جلویشان را گرفت اگه نمی دانید از یه پیربسیجی بپرسید /
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
راستی ما چرا قطعنامه 598 را پذیرفتیم؟ فکر کنم چون به شدت در موضع قدرت بودیم نخواستیم ضعیف کشی کنیم نه؟!
سید محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
213
206
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و امت ما همچنان راسخ و مقاوم و پابرجا خواهد بود
ناشناس
-
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
174
622
آامريكاهيچ غلطي نمي تواند بكند چون ماايراني هستيم آانهاي كه مي ترسند برن به لانه روبا
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
اونهای که منفی دادن یا ترسو تشریف دارن یا ایرانی مسلمان نیستند ویا حداقل ایرانی نیستند. بله قدرت نظامی ما روی کاغذ قابل مقایسه با امریکا نیست ولی ما چیزهای قویتری داریم که آمریکایی ندارد.ما فرهنگ والای شهادت داریم و اعتقادات قوی.وهمینه که آمریکا و سگ هارش با همه رجز خونی میدونن که یارای حمله به ایران را ندارند چون اونموقع باید همه چیز رو از دست بدهند.
يك خواننده
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
70
239
آن چيزي كه تاكنون باعث شده آمريكا از گزينه نظامي در مورد كشور ما استفاده نكند توان نظامي ما نيست از ملت عجيب و ميهن دوست و فداكار ايران مي هراسد چون در جنگ 8 ساله ديد كه هرچه طرف متخاصم را تقويت كرد ما انسجام بيشتري يافتيم. مي داند كه تا زمانيكه يك ايراني زنده باشد يك سرباز خارجي هم نمي تواند پاشو تو خاك ايران بگذارد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
462
418
با تمام احترام به نیروهای مسلح عزیز واقعا خجالت کشیدم از این چیزای که نشون دادین بی خیال شین بزارین ما در توهم قدرتمند بودن خودمون باشیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
بچه جون تو فکر کنم به دنیا نیومده بودی تا بفهمی دست خالی جنگیدن یعنی چی ضمنا توهم برای امثال تو که مواد می زنید نه برای وطن و ناموس پرست ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
141
301
من اگه بودم فکرجنگ باآمریکا رو ازسرم بیرون میکردم شمارو نمیدونم
مجتبي
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
122
216
همه ما ايرانيان تا زنده ايم رزمنده ايم
حسن جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
5
79
بالاخره ما نفهمیدیم این قاهر خوش تیپ می تونه پرواز کنه یا نه؟
اردشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
نه بابا اسباب بازی چینیه
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
138
199
درود به روان پاک پاکترین انسان امام راحل که باعث که دست اجانب از این مملکت کوته بشه
درود به شرف هر شهیدی که با خون خود بقا این انقلاب را تضمین کرد وبا خسته نباشید به همه ی نیروهای دلاور ارتش و سپاه که مثل شیر از این امانت امام وشهدا نگهبانی میکنند.
mazaher
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
199
335
اسلام پیروز است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
38
144
قدرتهایی زیادی بودن که توسط افراد و ملتهای ضعیف نابود شدن. این که بگیم چون آمریکا قدرت نظامی برتری داره پس باید جلوش کوتاه بیایم اوج حقارت و بدبختیه
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
42
242
اون عزیزانی که تخصص لازم ندارند نظر ندهند لطفا"، از کاه کوه نسازید ، اگه آمریکا توان مقابله را میدید و داشت تا الان درنگ نکرده بود ، عزیزان باید در میدانهای نبرد میبودید تا ببینید که ایران کجاست ، ضمن اینکه از سربازان آمریکایی که در خلیج فارس به اسارت گرفته شدند بپرسید ایران کجاست و سپاه کیست( قابل توجه اون عزیزانی که ندیده اند ....کردن کماندوهای آمریکایی رو در هنگام اسارت به دست بچه های سپاه )
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
3
69
با سلام
پیامبر فرمودند دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از ایران زمین به ان دست خواهند یافت
دوستان اگر به یه بچه 2 ساله بگین در مورد کهکشان راه شیری حرفی بزنه به نظر شما میتونه توضیحی بده تا وقتی بزرگ نشه و یاد نگیره نمیتونه .الانم باید ایرانو بسان یه کودک نو پا فرض کرد که داره یاد میگیره وتا اینجاشم خیلی عالی بوده .بنده چون بازنشسته ارتش هستم و وظیفه دونستم خدمت شما عرض کردم و باید بگم مسلما اگر امریکا میدونست که میتونه ساعت 12 شب به ایران حمله کنه ساعت 12.05 دقیقه به ایران حمله میکرد.همه شما ایرانیا موفق و شاد و سربلند باشین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
59
181
تاحسین فهمیده هاراداریم هیچ باکی ازامریکا نداریم
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
اوهوکی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
1
115
... عصر عصر لیزر وموشکهای استراتژیک قاره پیما وکهکشانی است اگر بخواهند کشوری را زحمت دهند دیگر نیازی به پرواز در اوردن پرنده اهنین در اسمان ندارند انچه برما لازم است باید امروز طوری رفتار نمائیم ضمن حفظ قدرت وابهت ملی وتوانائی دفاع از مردم وکشور به جهان وهمسایه ها در تعامل باشیم وبا اصلاح رفتار وعملکردهایمان دشمنان را در ردیف وجرگه دوستان دراوریم واز این طریق هزینه هارا کاهش دهیم...
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
3
676
من هم ایرانیم اما گیرم چگونه سیب زمینی این هفته را برای بچه هایم تامین کنم تعجب می کنم از این همه تفاوت مابین من و شما(بعضی هاتان) از نظر قدرت آیا در واقع می توان گفت ایران من وتو یکی نیست ؟قدرت یعنی چه ؟!
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
7
68
مگه ظريف حرف غير واقعي زده؟ ايران جز ٦٥ تا اف ١٤ آمريكايي نيروي هوايي نداره ... صاعقه كه كپي از إف ٥ آمريكاس كه ازونم كم توان تره ... ميخوايم با إف ٣٥ آمريكا يا ترنادوإ ناتو با صاعقه بجنگيم؟ خنده داره..قدرت ما يه ارنش ١٠ ميليوني از سپاه و ارتش و بسيج و جووناس .آمريكا از اين ميترسه نه از اسباب بازياي به اصطلاح سلاح ما
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
144
134
... ما نه نيروي هوايي داريم نه دريايي اون اسباب بازيا شدن سلاح ديگه
اردشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۷
به قران درسته
علي
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
90
17
اولا من يك سوال دارم آيا اين طور نيست كه علم و قدرت و فرهنگ يك جامعه نشان دهنده ي اراده و عزم ملي است؟
تحقير قدرت نظامي و به تبع آن علمي تحقير اقتدار ملي است.
دوما يك كشور تمام فن آوري هاي روز خود را به دشمن نشان نمي دهد.
اذر
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
42
157
تا مادامیکه ماد چار غرور هستیم برنامهای هم برای پیشرفت نخواهیم داشت این عکسها واقعیت قدرت هوای ماست ولی در مقابل هواپیماهای ترنادو و غیره عددی نیستند و بیشتر از موتورهای جنگندهای روسی قدیمی دهه شصت استفاده شده اند. واقعا خنده دار خواهذ بود بگیم با این تکنولوزی قوی هستیم به مانند مسابقه موتور گازی با یک موتور چهار سیلندر میمونیم... باید با تلاش شبانه روزی بر علم و قدرت خود بیافزایم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
2
10
هر چی میخونی هی نوشته جای عقربه صفحه نمایشگر گذاشتن.
خب اینم خودش خیلی پیشرفته.فکرشو بکن عقربه کجا صفحه نمایشگر کجا!
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
1
100
توانایی های ارتش و سپاه خوبه و خوب پیشرفت داشته ولی قابل مقایسه با تجهیزات جدید و پیشرفته آمریکا نیست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
3
412
ما اگر یه قلاب سنگ هم خودمون بسازیم بسیار بهتر از این هست که بهترین جنگنده جهان رو داشته باشیم اما برای تعمیرات و استفاده و قطعاتش چشم به دست دیگران داشته باشیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
کاش نظرت رو بهتر بیان می کردی مثلاً اینکه چرا اونها اختراع کنن بدن ما استفاده کنیم مگه خودمون عرزه نداریم اختراع کنیم و اونا التماس کنن که استفاده کنن و یا کپیش کنن ؟؟!!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
37
115
بابا شتر سواری که دلا دلا نمیشه. تکلیف مردم روشن کنین . یا توان نظامی شما مطابق ادعاتون با آمریکا برابری میکنه که اگه اینجوریه مثل آمریکا که پرواز جنگنده هاشو نشون میده شما هم پرواز این جنگنده های جدیدو نشون بدین . اگه هم امکانات اونا رو نداریم که نداریم ، باید با همراهی با دولت با تدبیر و مدیریت و با پشتوانه مردم در محافل سیاسی از حق مردم دفاع بشه.
نیما
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
84
174
چرا این جنگنده های مدرن را صادر نمی کنید اطلا" کسی خریدار این جنگ افزار های مدرن هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
مگه به قصد صادرات طراحی شده اند؟
حمزه
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
10
98
انگار فراموش کردین صاحب این مملکت حجت بن الحسن عج است
خیری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
243
42
مطمئنم نظراتی که دراین سایت مطرح میشه مورد تحلیل دقیق کارشناسان آمریکایی قرار میگیره تا تصویر مردم خودمان نسبت به توان دفاعیمون ودر نتیجه اعتمادمون به نیروهای نظامیمان را بسنجند.
انتظار میره که هم مدیریت سایت از به چالش کشیدن این اخبار واطلاعات نظامی پرهیز کنه وهم خوانندگان عزیز دقت کنند که هر حرفی رو نمیشه زد هرچند حقیقت داشته باشه
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
5
67
زنده باد ایران!
ما اگر امکانات نظامی آمریکاییها رو هم داشته باشیم بازهم خیلی ها خودشون رو باور نخواهند داشت.
8 سال جنگ کافی بود برای اثبات اینکه در جنگ فقط امکانات نظامی تعیین کننده نیست.
البته نمی دونم که ایرانی های فعلی آیا همون ایرانی های زمان جنگ هستند یا نه!
ولی هموطن بازهم میگم زنده باد ایران!!!
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
109
132
ایران اون زمون توان ساخت خار سیم نداشت تونست در مقابل این همه کشور باشه که یکیش امریکا بشه نمونش جنگ خلیج فارس
الان که شکر خدا پهپاد RQ170 شکار میکنند توان در حدی هست که بشه وایساد ولی بعضا نمیشه خیلی چیزا رو گفت به موقعش غالفگیری صورت میگیره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
8
54
من فکر کردم متن درباره آلودگی هواست!
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۳
109
6
آمریکا اگر وجودش راداشت،تا الان حمله کرده بود . آمریکا مثل سگ از ایران می ترسه.نگاه نکنید آمریکا تجهیزات بیشتری داره!ایران غیرت وایمان داره.
sadeh
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
1
7
آمریکا در حمله به یک کشور از قدرت کشورهای های متحد خود نیز استفاده میکند که حجم عظیمی از تسلیحات نظامی پیشترفته می شود باید واقع بین باشیم نبرد با این همه سلاح کار بسیار دشواریه .نباید دشمن رو کوچک و حقیر شمرد .اکثر تسلیحات ما از رده خارج و فرسوده است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
5
6
امریکا به نظر من ترسی از ایران ندارد در متن های بالا آمده امریکا اگر میتونست به ایران حمله میکرد اول اگر ایران پیشرفت کرده امریکا هم به همان اندازه پیشرفت کرده بعد جنگ زمان عراق کجا وجنگ این زمان کجا در پایان اگر امریکا بدون دلیل منطقی به ایران حمله کنه خودشو در منطقه خراب میکنه اگر میخواست این کارو بکنه تحت فشار اسرائیل این کارو میکرد
درخشش
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
تمام اینهادلیل نمیشودکه ماخواروخفیف وذلیل وحقیرباشیم وتسلیم زورگوئی وزیاده خواهی انهابشیم
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
6
115
ما اول خدا بعد14معصوم0 مردم تحت حمایتهای رهبرمعظم انقلاب وامکانات نظامی که با کمک نیرو های متعهدو متخصص ارتش وسپاه داریم0متاسفم برای آنها که از قدرت پو شالی امریکا جنایتکار می ترسند0لطفاچاپ کنید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
3
118
سلام.

فکر نکنید که ایرانی مسلمان فعلی با ایرانی زمان جنگ و اول انقلاب فرق کرده . خیر. کافی ست تغییرات غیر مترقبه ای در امور کشور پیش آید آنوقت می بینید که ایرانی مسلمان همان است که بود در جنگ و انقلاب.
قدرت آمریکا این سفیانی قرن بیست و یکم سرانجام نابود شدنی ست و نابود می شود. اللهم عجل لولیک الفرج.
طاها
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۷
2
11
هر کشوری تمام توان و تجهیزات خود را به نمایش نمی گذارد . البته نیروی هوایی آمریکا و روسیه قویترین نیروی هوایی جهان هستند . ولی سلاح های ضد دسترسی به فروپاشی قدرت هوایی آمریکا منجر شده است و در کشورها جایگاه ویژه ای برای دفاع دارد . حتی اسرائیل هم با داشتن قویترین نیروی هوایی خاورمیانه مجبور به استفاده از سلاح هاس ضد دسترسی ایست .
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
5
5
عزیزان اگر کمی فکر کنی میتونستن حمله کنن الان من و تو این جا نبودیم همین قاهر 313 ایران جزو 10 هواپیما جهان شده 5 میش کدوم کشوری تو این موقیت میتونه بسازه که جان کری گفته باید 1دونه از این هواپیما ایران باید برسی بشه میفهمی یعنی چی ؟؟؟
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
58
61
سلام .کدوم یک از شما خدمت رفته.عزیزان اینا که چیزی نسیت .من سرباز پدافند بودم من میدونم اونجا چخبره .که اگه بگم سرتون سوت میکشه ولی بدلایل امنیتی نمیشه گفت
ناشناس
United States
۰۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
7
19
هیچ دستی بالاتر از دست خدا نیست
وما خدا را داریم وبالاترین قدرت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۰
6
8
ماکه اینقدرتوانائی داریم چرانمی توانیم تورم رامهارکنیم وبازارگوشت مرغ تنظیم کنیم
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
4
6
تا وقتی که ایمان داشته باشیم خدا با ماست و هیچ دستی از دست خدا بالاتر نیست.(مرگ بر امریکا)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
3
8
خیلی ایران دست کم نگیرید هنوز ندیدید که چی ساخته هی باز بگین امریکا
طالب
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۱
3
7
حزب الله که فقط کلاشینکف داشت اسراییل را به زانو در اورد . ایران که بیشتر از کلانشیکف دارد.
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
2
8
شما ها چی دارین میگین . صاعقه ومیگ 29

توان مقابله با رافال وتایفون وتورنادو ومیراژ 2000
رو دارن . درضمن رپتور به سختی اونهم توی

داگفایت میتونه تامکت رو منهدم کنه .

اف 35 هم هواپیما نیست یه اسباب بازیه

البته در مقابل قاهر وتامکت .


آقای ظریف هم بیش از حد توان نظامی آمریکا روبزرگنمایی کرده .
م ح س ن
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
4
5
اول خدابعد ایران ومردم غیرتیش باتعصبش مرگ بردشمنان جمهوری اسلامی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
3
2
هیچی نداریم یه دل خوجسته داریم امیدوار باشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۳۰
3
4
اگرآمریکا به خودش جرءت حمله به ایران رابدهد ایران درجهنم رابه روی آنها باز میکند
غریب
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
3
3
ذوستان کمی اگاهانه فکر کنید
محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
3
7
هيچ کس مثل ما مجهز نيست چون ما خدا رو داريم
ما قوى ترين سربازاى دنيا رو داريم. چرا؟ چون حسين رو تو قلبشون دارن
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۲
2
1
میدونی امریکا از چی میترسه امریکا از این میترسه که باز ماجرای طبس براش پیش نیاد 1/5 سال داشتن برنامه ریزی میکردن اما دیدید که چی شد اونا از این ها میترسن
حسام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
0
3
The sky is my school
آمریکا میدونه که اگه جنگی رو علیه ما شروع کنه؛جون سالم ب در نمیبره
محمد
United States
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
0
3
آمریکا دور تادور ایران حضور داره ولی جرات حمله به ایران رو نداره من با همه دلبستگی به خانواده هر زمان که لازم باشه از کشور عزیزم دفاع میکنم با همه مشکلات اقتصادی من کارگر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
4
0
ﺧﺪا ﻭﻛﻴﻠﻠﻲ اﻳﻨﺎ ﺭﻭ ﺑﺎ ﻫﻮاﭘﻴﻤﺎﻫﺎﻱ ﻣﺪﺭﻥ ﻳﻜﻲ ﮔﺮﻓﺘﻴﺪ?
ali 2afm
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
4
0
اقا اینقدر این تجهیزاتو نشون ندین دشمن خوف میکنه ها از من گفتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
2
1
سلاح ما مردم با ایمان است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۳۰
0
3
کوچک و حقیر شمردن دشمن عین نادانی است.
omarali
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
2
1
ما امریکا رو زیر پا میگذاریم
bavaghar
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
0
1
با سلام.
دوستان دشمنان ایران باهوش هستند .
این علت آن هست که چنین جرأتی ندارند به ایران حمله کنند. چون جواب ایران سخت وخشن خواهد بود.
امام زمان عج پشتیبان ایران است.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
0
3
زنده باد ایران
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
0
3
زنده باد ایران
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
2
4
امریکا چند بار مستقیم به ایران حمله کرده اما به حول و قوه الهی شکست خورده.میخاین براتون بشمارم؟1-حمله نظامی طبس.که ریگهای بیابون شدن سربازای ولایت وامام زمان که دشمن شکست خورد2-جنگ ایران وآمریکا در خلیج فارس که بازم با کمک خدا و رشادت های جوانان برومند شهید کشورمون مثل شهید مهدوی شکست خوردند3-در جنگ عراق با ایران آمریکا اواخر جنگ خودش وارد میدان شد و شکست خورد و...ما خدارو داریم اونا کیو دارن؟حالا کدوممون قدرتمندیم؟خدا یا جنگنده های آمریکا؟با بصیرت باشین.اگه این دنیا واسه خدا ذره ای ارزش داشت شربت آبی از اون به دشمناش نمینوشاند. امام صادق ع