کد خبر: ۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۰

این بمب حدوداً یکصد کیلوگرمی در محل کارگاه ساختمانی موزه جزیره، در نزدیکی ساختمان موزه جدید برلین کشف شده است.

کشف یک بمب 100 کیلوگرمی باقی مانده از جنگ جهانی دوم در اطراف محل زندگی "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان، باعث تخلیه ساکنان این منطقه شد.

به گزارش شبکه ایران، کارگران یک گارگاه ساختمانی دیروز جمعه یک بمب منفجر نشده دوران جنگ جهانی دوم را در مرکز برلین و در نزدیکی خانه "آنگلا مرکل" یافتند.

روزنامه اینترنتی لنتا به نقل از خبرگزاری رویترز آورده است این بمب حدوداً یکصد کیلوگرمی در محل کارگاه ساختمانی موزه جزیره، در نزدیکی ساختمان موزه جدید برلین کشف شده است.

پس از اعلام این واقعه، تمامی خانه‌های اطراف این ساختمان در شعاع 300 متری محل کشف، برای احتیاط لازم تخلیه شدند که بنابر اعلام پلیس برلین، خانه "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان هم در این محوطه خطر قرار داشته است.

بنابر اعلام این روزنامه، "مرکل" خود در زمان کشف بمب در منزل حضور نداشته است و برای سخنرانی و شرکت در مراسمی به بخش دیگر شهر برلین رفته بود.
پلیس همچنین اعلام کرده است تا زمان خنثی شدن این بمب ساخت شوروی، "مرکل" قادر به بازگشت به خانه خود نشده است.

متخصصان خنثی‌سازی بمب، پس از حضور در محل و بیرون آوردن مواد منفجره آن، این بمب را خنثی کرده‌اند.

بنا بر اعلام این خبرگزاری بر اساس برآوردها، ده تا بیست درصد تمام بمب‌هایی که در زمان جنگ جهانی دوم بر سر آلمانی‌ها فرو ریخته شد عمل نکرده‌اند و با این که بخش اعظم آنها بلافاصله پس از پایان جنگ خنثی شدند اما هنوز تعدادی از آنها در مناطق مختلف آلمان باقی مانده‌اند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: