کد خبر: ۲۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۰

حفظ سقف اعتبارات هزينه کردن آنان و جذب اعتبارات چارچوب هايي دارد که ديوان محاسبات به آنها مي پردازد.

سخنگوي دولت در پاسخ به پرسشي در باره گزارش ديوان محاسبات در خصوص تفريغ بودجه اظهار داشت: موضوع اين گزارش موضوع حسابرسي است و اين گزارشات بايد بررسي و پاسخ داده شود.

به گزارش ايرنا، غلامحسين الهام در ادامه نشست خبري خود با خبرنگاران اظهار داشت: حفظ سقف اعتبارات هزينه کردن آنان و جذب اعتبارات چارچوب هايي دارد که ديوان محاسبات به آنها مي پردازد.

سخنگوي دولت افزود: هرجا که انحرافي صورت گرفته باشد به هيأت مستشاري ديوان محاسبات ارجاع مي شود و اين هيأت رسيدگي مي کند.

الهام گفت: اگر انحرافي از بودجه صورت گرفته باشد، بايد بر اساس احکام مستشاري ديوان محاسبات باشد.

الهام آنچه را که مطرح شده است به اختلاف حسابداري تشبيه کرد و گفت: وقتي اختلاف حساب مشخص شود بايد اين موضوع بررسي و نتايج آن نيز اعلام شود.

الهام گفت: ما به عنوان دولت نيز مدعي هستيم که اشکال کار کجاست و نتيجه چه شده است؟

سخنگوي دولت گزارشي را که به مجلس داده شده است، براساس پاسخ دستگاه ها کامل ندانست و از ديوان محاسبات خواست تا نتيجه موارد را بررسي و به مردم، دولت و مجلس اعلام کند.

وي گفت: طبق روال گذشته کميسيون هاي مربوط در مورد گزارش اظهارنظر مي کردند اما اين گزارش سريع داده و خوانده شد که گوياي گزارش اوليه است.

سخنگوي دولت گزارش اوليه را نوعي اختلاف حساب برشمرد و گفت: دستگاه ها مدعي ارائه پاسخ هستند و البته برخي پاسخ ها را به کارشناسان فني ديوان محاسبات ارائه کرده اند و برخي دستگاه ها معتقدند قبل از بررسي و ارزيابي پاسخ ها گزارش خوانده شده است.

سخنگوي دولت گفت: از ديوان محاسبات مي خواهيم نتيجه نهايي حسابرسي ها و ارزيابي ها به مردم اعلام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: