کد خبر: ۲۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۰

تهیه کننده وکارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) ضمن متهم کردن منتقدینش برای به حاشیه راندن تاثیرات غیرقابل انکار این سریال ،گفت: این سریال منافع سه قشر را بشدت زیر سوال میبرد:

فرج الله سلحشور با رد برخی انتقادات مبنی بر استفاده از اسرائیلیات درسریال پرمخاطب یوسف پیامبر(ع) گفت : تاکنون هیچ مصداقی بعنوان استفاده ازمنابع غیرموثق در فیلمنامه سریال ارایه نشده است .

به گزارش البرز تهیه کننده وکارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) ضمن متهم کردن منتقدینش برای به حاشیه راندن تاثیرات غیرقابل انکار این سریال ،گفت: این سریال منافع سه قشر را بشدت زیر سوال میبرد:

1- انها که میخواهند سینما به انحراف کشیده شود تا آنها به آرزوهای کثیفشان ازحاشیه آن برسند.
2- کسانی که به واسطه استفاده ابزاری ازسینما واین هنر تلاش دارند تا درجامعه انحراف ایجاد کنندوفرهنگی که خودشان خودباخته آن شده اند وافکار صهیونیستی را براحتی میتوان درآن مشاهده کرد را به جامعه القا کنند.

3-بعضی مسوولین که یوسف پیامبر(ص) اشتباهات آنها را برملا کرده وچهره واقعی تری ازآنان برای مردم به نمایش میگذارد.

عمده کسانی که سعی میکنند این سریال رابا حاشیه های ساختگی مشغول کنند تا مانع تاثیر گذاریش درجامعه شوند همین اینها هستند.آنها سعی دارند به مردم بقبولانند که این سریال منطبق با اسلام نیست یا اینکه ازبودجه های کلان استفاده کرده است .

سلحشور درپاسخ به سوال خبرنگار البرز مبنی براینکه برخی ها میگویند شباهتهای بسیار زیاد عملکرد یوسف (ع) درسریال شما با دولت نهم اتفاقی نیست وشما قصد داشتید با چنین کاری به دولت آقای احمدی نژاد کمک کنید؟پاسخ داد:
من خوشحالم ازاینکه سریال حضرت یوسف درجهت کمک به دولت نهم تعبیر وتفسیر میشود اما حقیقت چیز دیگریست واصلا چنین قصد ونیتی درساخت سریال وجود نداشته است چون من متن این سریال را درسال 81 بپایان رساندم وآن زمان آقای احمدی نژاد حتی شهردار هم نبوده اند.

حالا اگر فرهنگ ما ونوع نگاهمان به مدیریت با رئیس جمهورمان یکی است نه بخاطر متنی است که درسریال استفاده شده بلکه این به ریشه های اسلامیمان وعقایدی که به آن باور داریم برمیگردد.

ضمن اینکه من سفرهای استانی را میتوانم قبل ازآقای احمدی نژاد از سفرهای مقام معظم رهبری الهام گرفته باشم یا حتی ازمسافرتهای حضرت امیر(ع) به شهرهای امپراطوری اسلامی آن زمان الهام گرفته باشم که ازجمله آنها میتوان به سفر مشهور امیرالمومنین علیه سلام به شهر انبار ایران نام بردومن گمان میکنم آنها که شکست را درآینده فعالیتهای انتخاباتی خودشان میبینند زاینده چنین القائاتی به جامعه وتکثیرکننده آن هستندو قصد شان هم ساختن توجیهات غلط برای پیروزیهای آقای احمدی نژاد است .

وی معتقد است خلق چنین آثاری قرآن کریم را ازانزوا در منازل خارج و آنرا وارد زندگی مردم میکند.
کارگردان یوسف پیامبر(ع) ضمن اشاره به این مطلب افزود: من میخواستم ثابت کنم هنری به نام هنر مذهبی وسینما وتلویزیون اسلامی وجود خارجی هم دارد ومختصات وتعریف خودش را دارد واگر پس از چنین سریالهای موفقی در وجود هنر اسلامی ودینی شک وتردید وارد سازد بیانگر این خواهد بود که خودش دچار بیمار دلی است .

وی از حوزه های علمیه خواست نگاه خود را به هنر تغییرداده و به این ابزار برای تبلیغ دین مبین اسلام درسراسر جهان مجهز شوند.

وی با انتقاد ازمسوولین بویژه صدا وسیما درعدم نقش آفرینی و جریان سازی مناسب ازفرصت پیش آمده میگوید: ازمسوولین صداوسیما خواهشی دارم وآن اینکه : معمولا دشمنان ما از آثار خودشان به هر شکل ممکن نهایت بهره برداری را میبرند وازآن بعنوان ابزاری برای القاء وترویج باورهای غلط بهره میبرند،سوال اینست که آیا سریال یوسف که الظاهر موفق هم بوده نمیتواند بعنوان یک الگو مطرح شود ؟ نمیوشد ازاین سریال قرآنی یک جریان هنری ،مذهبی واجتماعی ایجاد کرد؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: