کد خبر: ۲۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۵:۱۹

نماینده اسلام آباد غرب گفت: اگر اسنادی در راستای وصول شدن این یک میلیارد دلار به خزانه باشد، واقعا به دولت ظلم شده، وگرنه دیوان محاسبات معتقد بر مستندات خویش است و باید در این زمینه توضیحاتی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان شب گذشته رئیس‌جمهور در رسانه ملی گفت: بر پایه گزارش دیوان محاسبات بودجه سال 86 هم انحراف دارد.

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس، حشمت‌الله فلاحت پیشه، نماینده اسلام اباد غرب در تذکری آیین‌نامه‌ای درباره سخنان رئیس‌جمهور در شبکه یک سیما در شب گذشته، با استناد به اصول 54 و 55 قانون اساسی و ماده 218 آیین‌نامه داخلی مجلس بیان داشت: رئیس‌جمهور در برنامه شب گذشته درباره سرنوشت یک میلیارد دلار در بودجه 85 مطالبی را بیان کرد که جای تأمل دارد.

نماینده اسلام آباد غرب اضافه کرد: اگر اسنادی در راستای وصول شدن این یک میلیارد دلار به خزانه باشد، واقعا به دولت ظلم شده، وگرنه دیوان محاسبات معتقد بر مستندات خویش است و باید در این زمینه توضیحاتی داشته باشد.

وی تأکید کرد: رئیس مجلس باید در قالب این دو اصل قانون اساسی تکلیف این موضوع را روشن کند.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما درست است، مطابق اصول نامبرده، دیوان محاسبات مرجعی است که حساب‌ها را تطبیق می کند و تفریغ بودجه را ارایه می‌دهد و مجلس هم باید این نظرات را به آگاهی عموم برساند و نقش اصل 55 قانون اساسی هم این است .

وی با بیان این‌که گزارش خوانده شده در مجلس، مربوط به تفریغ بودجه سال 85 و زمانی است که آقای رحیمی، معاون کنونی امور پارلمان و حقوقی رئیس‌جمهور در دیوان محاسبات مسئولیت داشته است، گفت: اگر اسنادی بود، باید تا کنون ارایه می‌شد تا در گزارش تفریغ بودجه لحاظ شود.

وی با بیان این‌که مرجع اصلی ما دیوان محاسبات است، گفت: مجلس بر پایه گزارش دیوان محاسبات است که می‌تواند قضاوت کند.

رئیس مجلس در پایان گفت: تفریغ بودجه سال 86 هم همین گونه است و گزارش دیوان محاسبات، نشان دهنده انحراف و اشکالاتی در اجرای بودجه است، اگر دستگاه های دولتی نظراتی دارند، باید اعلام کنند تا دیوان محاسبات اسناد و مدارک را بر پایه آنها اصلاح نماید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۸ - ۱۳۸۷/۱۱/۳۰
0
0
بابا این قدر دولت نکوبید خدارو خوش نمییاد.مردم که گول نمیخورن دم انتخابات دارین دولت سم پاشی میکننین.