کد خبر: ۲۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۰

اخيراً شهرداري اعلام كرده است كه بايد اين مكان را تخليه و مي‌خواهند محل فعلي سردخانه را تغيير كاربري داده و برج بسازند.

نماينده بهره‌برداران سردخانه شهرداري تهران گفت: شهرداري سردخانه 12هزار تني مواد پروتئيني را كه بزرگترين سردخانه كشور است را پلمب كرد.

به گزارش فارس، بيژن زابلي ساعتي پيش در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه 20 سال است بهره‌برداران در سردخانه شهرداري در ميدان بهمن مشغول به كار هستند، گفت: اخيراً شهرداري اعلام كرده است كه بايد اين مكان را تخليه و مي‌خواهند محل فعلي سردخانه را تغيير كاربري داده و برج بسازند.

نماينده بهره‌برداران سردخانه شهرداري تهران ادامه داد:بيش از 45 شركت ماهي، ميگو و گوشت به اين سردخانه مي‌دهند و گوشت فروشگاه رفاه و شهروند از اين محل تامين مي‌شود.

زابلي با اشاره به اينكه با تعطيل شدن سردخانه 1500نفر به طور مستقيم بيكار مي‌شوند، گفت: همچنين 10هزار نفر به طور غير مستقيم با تعطيلي سردخانه بيكار مي‌شوند.

نماينده بهره‌برداران سردخانه شهرداري تهران اظهار داشت: در حال حاضر حدود 6 هزار و 500 تن مواد پروتئيني در اين سردخانه كه پلمب شده است، وجود دارد.

وي به ادغام سازمان سردخانه‌ها و كشتارگاه‌ها با سازمان ميادين ميوه و تره‌بار اشاره كرد و گفت: هنوز اين مصوبه مراحل قانوني خود را طي نكرده است.

زابلي با اشاره به اينكه بهره‌برداران براي اين مكان فعلي ماهانه 280 ميليون تومان كرايه به شهرداري تهران پرداخت مي‌كردند، گفت: اواخر سال گذشته شهرداري اعلام كرد كه قرارد داد را تمديد نخواهد كرد و بايد اين مكان خالي شود.

وي اضافه كرد: اين سردخانه بزرگترين و مجهزترين سردخانه كشور است كه قابليت نگهداري مواد پروتئيني را تا 2 سال دارد ولي ساير سردخانه‌ها قابليت نگهداري مواد را تا حدود 6 ماه دارد.

زابلي اظهار داشت: ظرفيت اين سردخانه حدود 12 هزار تن است.

نماينده بهره‌برداران سردخانه شهرداري تهران يادآور شد: اگر قرار باشد اين سردخانه به جاي ديگري منتقل شود و بخواهيم سردخانه‌اي بسازيم حدود 3 سال زمان لازم است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۷
0
0
بالاخره برای خراب کردن مملکت باید از یک جائی شروع کرد . این قسمت هم از انجا شروع
شده