کد خبر: ۲۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۱:۵۶
خطر انفجار از خنده ! افراد 2 تا 99 ساله نخوانند (خبر ويژه)
جلسه توجیهی عضو مرکزیت حزب مشارکت بااعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، حاوی اظهارات قابل توجه و بعضاً مضحک این عضو مشارکت بود.

محسن امین زاده در حالی به دیدار اعضای انجمن اسلامی رفت و نسبت به انفعال آنان در حمایت از نامزد اصلاح طلبان هشدار داد که چند سال پیش هم حزبی افراطی وی در دیدار اعضای انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف و پس از شنیدن انتقادهای آنان مدعی شده بود «جنبش دانشجویی حرف مفت است، شما زیاد دویده و درگیر شده اید و الان باید برگردید کار تئوریک بکنید».

به گزارش قلم نیوز، امین زاده (قائم مقام ستاد منحل شده خاتمی) از نگرانی برخی مقامات خارجی شرکت کننده در اجلاس ائتلاف تمدن ها (در ترکیه) نسبت به انصراف خاتمی خبر داد. وی تصریح کرد «کنار رفتن خاتمی با وجود رأی بالای وی، ناشی از فقدان ساختارهای حزبی قدرتمند بود... من نگرانم و احساس می کنم بعد از شوک انصراف خاتمی شرایط در دانشگاه ها دشوارتر شده و تحرک و فعالیت انتخاباتی شما کاهش یافته است... اگر شما مصمم به پیروزی در انتخاباتی نباشید، احتمال عدم پیروزی اصلاح طلبان بالاست».

امین زاده با بیان اینکه «متأسفانه آرای احمدی نژاد نسبت به ماه بهمن افزایش یافته» ادعا کرد این افزایش محبوبیت به خاطر تداوم اقتصاد صدقه ای و توزیع نقدی پول و افزایش پرداخت است!

وی مدعی شد: «آرای منفی احمدی نژاد بالاست و این همان رأیی است که باعث شکست هاشمی رفسنجانی در سال 84 شد... در سال 84، باخت هاشمی به دلیل رأی منفی اش روشن بود». امین زاده اما نگفت این همان رأی اعتراضی بود که باعث شکست ائتلاف همه جانبه اصلاح طلبان در سال 84 (18 میلیون رأی به 9 میلیون رأی) شد و آن نگاه منفی به عملکرد اصلاح طلبان سر جای خود باقی است. وی همچنین به تأثیر منفی افراطیون مدعی اصلاح طلبی در کاهش آرای هاشمی رفسنجانی که می تواند سرنوشت مشابهی را برای موسوی رقم زند، اشاره نکرد.

معاون وزیر خارجه در دولت خاتمی همچنین بی آنکه به ناکامی مطلق فهرست «یاران خاتمی» در انتخابات مجلس هشتم (اسفند 86) به ویژه در تهران اشاره کند، ادعا کرد: آرای مثبت خاتمی حدود 60 درصد بود اما رأی مثبت موسوی به دلیل ناشناخته بودنش پایین است و 80 درصد جامعه دوره مدیریت او را به خاطر نمی آورد.

وی سپس با انکار فضای کاملاً شفاف انتخابات سال 84 به توهین علیه شعور مردم پرداخت و مدعی شد «2 میلیارد تومان آش از بودجه شهرداری میان مردم در تهران توزیع شد و باعث پیروزی احمدی نژاد گردید که آن 2 میلیارد تومان، خرج حدود 10 میلیون کاسه آش می شود»!

چندی پیش در جریان استقبال کم سابقه و با شکوه مردم زادگاه خاتمی (یزد) از احمدی نژاد هم برخی مدعیان اصلاح طلبی گفته بودند آن جمعیت انبوه به خاطر وعده توزیع آش و ناهار آن اجتماع عظیم را ترتیب دادند والا احمدی نژاد نباید در یزد چنین پایگاهی داشته باشد!

امین زاده در ادامه اظهارات جالبش با اشاره به اجماع اصولگرایان، به حمایت از موسوی و تهدید کروبی پرداخت و او را متهم به بیخردی در صورت ماندن در صحنه کرد. عضو مرکزیت مشارکت گفت «رقابت در کار سیاسی طبیعی است. کار آقای کروبی در تشکیل حزب و راه اندازی روزنامه ارزشمند بود. تا اینجا حضور ایشان و بیان سخنانی که به روشن تر شدن ابعاد مطالبات کمک کند مفید است. حتی اگر آقای نوری هم به صحنه می آمد خوب بود. اما این نیمی از مسئله است. در نهایت هیچ کس نمی تواند با ماندن و متعدد کردن رقابت در حوزه اصلاح طلبان شانس احمدی نژاد را افزایش دهد چون چنین کسی متهم بزرگ بیخردی سیاسی در آینده خواهد بود»!

امین زاده همچنین نسبت انتقال آرای خاتمی به نفع موسوی ابراز تردید کرد و گفت در ساختار انتخاباتی ایران، مردم باید از کسی خوششان بیاید تا به او رأی بدهند و کسی نمی تواند محبوبیت خود را منتقل کند.

وی درباره امکان حمایت اصولگرایان و نیروهای دفاع مقدس از نامزد اصلاح طلبان تأکید کرد: سهم رأی آنهایی که در حوزه دفاع مقدس بدون سلایق خاص سیاسی به موسوی علاقمندند، خیلی تعیین کننده نیست. نیروهای فعال به نفع موسوی در این حوزه ها خیلی محدودند. عملاً نیروهای فعال برای پیروزی موسوی عمدتاً اصلاح طلبان هستند. این تصور درست نیست که همه گروه ها و سلایق مختلف دهه 60 بر روی موسوی اجماع کنند. تعداد اصولگرایان ناراضی که از موسوی حمایت کنند خیلی کم است و نقش تعیین کننده ای نخواهد داشت.

گفتنی است در پایان سخنان امین زاده یکی از دانشجویان به افراد دعوت کننده از وی گفته است آیا شما این لاطائلات را باور می کنید. که در پاسخ شنیده است؛ مهم تشکیل این جلسه است وگرنه ما هم «مغز ...» نخورده ایم که حرفهای او را باور کنیم!

کيهان وکالت شما را هم قبول مى کند! (خبر ويژه)
پایگاه اینترنتی تابناک که علاقه فراوانی به یکی به دو کردن با کیهان دارد روز گذشته به تیتر درج شده در صفحه اول کیهان یکشنبه از قول علی لاریجانی رئیس مجلس واکنش نشان داد.
کیهان از قول لاریجانی خبر از منتفی شدن حضور کاندیدای دیگری از اصولگرایان غیر از احمدی نژاد در صحنه داده بود اما ظاهراً این خبر چندان خوشایند گردانندگان سایت تابناک نبوده و به همین دلیل کیهان را متهم به تحریف نظرات لاریجانی و وکالت داشتن از جانب وی کرده اند. این در حالی است که ادامه خبر کیهان عین متن مصاحبه خبرگزاری فارس با لاریجانی است و دفتر وی نیز تاکنون این مصاحبه را تکذیب نکرده در نتیجه نوبت به وکلای خود خوانده ایشان در این سایت نمی رسد که درباره آن اظهار نظر کنند.

ثانیاً طبعاً اگر آقای لاریجانی حرف هایی می زند که به مذاق برخی آقایان خوش نمی آید یا برنامه آنها را خراب می کند، این قصه ها به کیهان ربطی ندارد و ثالثاً اگر برادران ما در تابناک هم حاضر باشند حرف هایی از این دست بزنند، کیهان آماده است وکالت آنها را هم بپذیرد!

موسوى مرهون احمدى نژاد است (خبر ويژه)
«آن چیزی که امروز میرحسین موسوی را به صحنه کشانده موج عدالت خواهی است که دولت نهم به راه انداخته است. او به هیچ عنوان نمی توانست در 2 دولت قبل به صحنه بیاید زیرا اصلاً فضا و شرایط برای فکر و اندیشه های وی فراهم نبود.»

نشریه جامعه اسلامی مهندسان با درج تحلیل فوق نوشت: اگر چه موسوی موضع انتقادی نسبتاً تندی به دولت دارد اما حقیقت این است که فضا را دولت نهم تغییر داده که شخصی مثل میرحسین امروز احساس می کند فضا طوری است که می تواند کاندیدا شود. یادمان نمی رود آن زمان که موسوی بحث توهم توطئه را در نقد رویکرد دوم خردادی ها مطرح کرد همین آقایان آن چنان به نخست وزیر سابق تاختند که تا سال ها به انزوا رفت.

«جام» که با مدیرمسئولی محمدرضا باهنر فعالیت می کند، در سرمقاله خود اضافه می کند: در دوران بعد از جنگ اصلاً شرایط برای میرحسین موسوی فراهم نبود و علت این که ایشان حضور نمی یافتند همین مسئله بود که شرایط کشور، وی را برنمی تابید همان طور که الان بسیاری از افراد جریان دوم خرداد، او را برنمی تابند.

ارگان جامعه اسلامی مهندسان در عین حال سکوت 20 ساله موسوی را مورد پرسش و چالش قرار داد و ضمن برشمردن وی به عنوان نیروی انقلاب پرسید: آیا موسوی پیام مردم در طرد افراطی های دوم خرداد از عرصه حاکمیت را دریافته است؟ اگر پاسخ مثبت است حمایت بی دریغ از مشارکت و مجاهدین به چه معناست؟

محبيان ادعاى سايت حاميان موسوى را تکذيب کرد (خبر ويژه)
عضو مأسس حزب نواندیشان ایران اسلامی، حضور در دیدار شماری از فعالان حزبی با میرحسین موسوی را تکذیب کرد. امیر محبیان با ارسال توضیحی به کیهان تصریح کرد: نه اینجانب انفراداً یا از جانب حزب نواندیشان و نه فرد دیگری از حزب نواندیشان در چنین جلسه ای حضور نداشته و علیرغم احترامی که برای کاندیداهای محترم قائلیم براساس تحلیل حزب و در چارچوب جریان اصولگرایی موضع گیری خواهیم نمود.

وی همچنین خواستار برخورد با منبع کاذب خبر مذکور شد. گفتنی است خبر مذکور به نقل از سایت قلم نیوز (سایت رسمی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی) منتشر شده بود. کیهان در همان خبر هم به سایت قلم نیوز به عنوان منبع خبر اشاره کرده بود.

ولخرجى کارگزاران براى نامزد اصلاح طلبان (خبر ويژه)
کمیته انتخابات حزب کارگزاران در راستای کمک و ارائه امکانات مالی و تبلیغاتی به ستاد موسوی در سراسر کشور تشکیل شد.

سخنگوی کارگزاران گفت: «کمیته انتخابات حزب کارگزاران سازندگی متشکل از آقایان دکتر امراللهی، علی هاشمی، هدایت آقایی، جبارزاده و اینجانب است که تمام تصمیم گیری های حزب را تا انتخابات، برعهده دارد و تاکنون دو جلسه تشکیل داده و مصوب کرده تمام امکانات حزب را متناسب با نیازهای ستاد آقای مهندس موسوی در سراسر کشور، در اختیار آنان قرار دهد.
به گزارش فرارو، وی افزود: «اعضای کمیته انتخابات حزب کارگزاران وقت خود را آزاد کرده اند تا متناسب با نیاز، به شهرهای مختلف سفر کنند، همچنین کانون های حزب برای بسیج مردم و ارائه امکانات برای تقویت جایگاه آقای مهندس موسوی آماده هستند.»

عصبانيت از لو رفتن الگوى انقلاب مخملى غرب! (خبر ويژه)
یک پایگاه اطلاع رسانی وابسته به میرحسین موسوی با عصبانیت و دستپاچگی به خبر ویژه روز گذشته کیهان درباره سوءاستفاده ستاد این کاندیدا از احساسات دینی مردم از طریق توزیع اقلام سبزرنگ - که کیهان آن را الگو برداری از انقلاب های مخملی و رنگی غربی ها دانسته بود- واکنش نشان داد.

«قلم نیوز» روز گذشته این اقدام را «ترویج صحیح نمادهای مذهبی» خواند و نوشت که رنگ سبز نشان دهنده عمق ارادت به پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) است و پرسید آیا شال سبز سیدها سوءاستفاده ابزاری از مذهب است؟! قلم نیوز همچنین از قول ابوالفضل فاتح مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد موسوی نوشت که «نمادهای ما مذهبی است نه مخملی».

کیهان البته دستپاچگی اطرافیان آقای موسوی از لو رفتن پروژه ای که قرار بود همه را «سورپرایز» کند درک می کند ولی چند سوال ساده هست که خوب است «مروجان محترم نمادهای مذهبی»! به آن پاسخ بدهند.

مسئولان ستاد آقای موسوی باید روشن کنند که هدف آنها از توزیع پیراهن و بازوبند سبز در میان هواداران اولا؛ «ترویج نمادهای مذهبی» است یا «گرفتن رای از مردم»؟! واقعاً اگر انتخاباتی در کار نبود باز هم آقایان علاقه ای به اقداماتی از این دست از خود نشان می دادند. ثانیاً؛ مگر سادات محترم در پوشیدن شال و پیراهن سبز چشمداشتی از مردم دارند و یا برای کسب رأی ملت سبز می پوشند؟! ثالثاً؛ اگر آنگونه که خودتان نوشته اید لباس سبز مخصوص سادات محترم است چرا از هواداران خود بدون در نظر گرفتن اینکه سید هستند یا نه می خواهید لباس سبز بپوشند؟ آیا این بی حرمتی به سادات محترم برای کسب چند رأی نیست؟! رابعاً؛ کاملاً پیداست که ستاد آقای مهندس موسوی قصد دارد در فضای تبلیغاتی به گونه ای عمل کند که گویی رای دادن به او به معنای رای دادن به نواده پیامبر(ص) است و این - با عرض پوزش- نه فقط ترویج نمادهای دینی و نگهداشتن حرمت سادات- که بر همه واجب است- نیست بلکه نوعی کلاهبرداری است. آیا بهتر نیست ستاد آقای موسوی به جای الگو گرفتن از رفتارهای توطئه گرانه غرب در راه اندازی انقلاب های مخملی و رنگی، به معرفی بی حاشیه کاندیدای خود بپردازند؟!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: