کد خبر: ۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۴۵

اين روزنامه اصلاح‌طلب در ضميمه روزانه دیروز (يکشنبه) خود مصاحبه‌اي از «الف.ن»، عنصر ضدانقلاب فراري، درج کرده است.

روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اطلاعيه‌اي تصريح کرد: خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با انتشار خبري خلاف واقع - و يا حداقل تحريف شده - به نقل از صفار هرندي، بار ديگر بسترساز آلوده سازي فضاي رسانه‌اي کشور شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، خبرگزاري ايسنا در خبر سرويس قم خود (2/2/1388) ادعا کرده « وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: 70 درصد کتاب‌هايي که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت قبل مجوز چاپ گرفته، داراي انحرافات اساسي بود‌ه‌اند.

در اطلاعيه اين وزارتخانه که يک نسخه از آن با عنوان «صداقت رسانه‌اي کجاست؟» براي ايرنا ارسال شده، آمده است:

«ايسنا نه تنها با تحريف‌گويي و خلاف واقع نويسي بستر انتشار خبري کذب در برخي روزنامه‌ها را فراهم ساخت، بلکه بهانه‌ را به دست برخي اشخاص داد که گويا برغم ادعاهاي بسيار، عادت کرده‌اند پيش از جستجو در صحت و سقم ماجرا به موضع‌گيري بپردازند. چنين شد که خبري دروغ و تحريف شده دستمايه خبرها و تيتر‌هاي جنجال‌ساز و غير واقعي گرديد.

اين جنجالي است که سال گذشته هم نقل خبري غير واقعي از سوي همين رسانه درباره «ايده‌آل بودن بستن در سينماها!» شبيه آن را به راه انداخت و البته به موقع خود پاسخ داده شد.

خبرگزاري دانشجويان ايران بعد از پيگيري‌هاي فراوان اين وزارتخانه با انتشار اصلاحيه‌اي کوتاه (6/2/1388) متن صحيح سخنان وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را بر روي خروجي قرار داد؛ اما پس از آنکه جنجال‌سازي هدايت شده رسانه‌اي در قالب پروژه به اجرا در آمد، برخي اشخاص نيز همانند گذشته به استقبال آن شتافتند.

اميدواريم برخي خبرگزاري‌ها، امانت‌داري و صداقت در اطلاع‌رساني را فداي سرعت يا اهداف ديگر نکنند؛ اميدواريم برخي روزنامه‌ها از صحت نقل قول‌هاي منابع خبري خود اطمينان حاصل کنند؛ اميدواريم اشخاصي که پيش از اين بر مناصب مديريت فرهنگي تکيه زده بودند پيش از اظهارنظر درباره سخني و کلامي درباره واقعيت ماجرا اندکي تامل و خويشتنداري پيشه سازند».

تذکر وزارت ارشاد به روزنامه اعتماد

روزنامه «اعتماد» به دليل مصاحبه با يک عنصر ضد انقلاب از معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تذکر شديد دريافت کرد.

معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد به استناد تبصره 8 ماده 9 قانون مطبوعات اين تذکر را به روزنامه اعتماد داده است.

اين روزنامه اصلاح‌طلب در ضميمه روزانه دیروز (يکشنبه) خود مصاحبه‌اي از «الف.ن»، عنصر ضدانقلاب فراري، درج کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: