کد خبر: ۲۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۴

درغیر این صورت اگر هر کسی به خودش اجازه دهد خارج از مصوبات مجلس عمل کند دیگر نیاز به کار مجلس نیست، در مجلس را تخته کنند تا به کار های خود در بیرون مجلس برسیم.

آریا - رئیس کمیسیون انرژی مجلس: من نسبت به سیاستی که رئیس‌جمهور نسبت به گزارش دیوان محاسبات به کار برد کاملاً معترضم.

حمیدرضا کاتوزیان، رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم تهران گفت: این روش که وقتی دولت مورد نقد قرار می گیرد با کلمات نامناسبی نظیر بی‌سواد یا غرض ورز یا غیر منصف از منتقدان خود اسم می برد اصلاً صحیح نیست.

وی افزود: دولت به جای این کار ها باید نقد را جواب دهد . جدای از آنکه اینگونه ادبیات را رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی دیشب خطاب به چه کسی انجام داد حال می خواهد مجلس یا کمیسیون انرژی یا دیوان محاسبات باشد یا رسانه ها، نباید ایشان چنین الفاظی را به کار می برد و مخاطبین هم نباید به شنیدن این الفاظ عادت کنند .

وی تأکید کرد: از آنجایی که نظام ما از دموکراسی های نو محسوب می شود، لذا از همین حالا باید حواسمان باشد که اجازه ندهیم ، هیچ کس با این نوع ادبیات با ما صحبت کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بحث آقای احمدی نژاد در مورد رد خرید بنزین و گازوئیل بیش از سه هزار میلیارد تومان باید گفت یا صحبت های ایشان صحیح است یا صحبت های وزیر نفت . وقتی خود وزیر نفت و همچنین ایران محاسبات مجلس اعلام می کند اعتبار 3 هزار میلیارد تومان در مرداد ماه به پایان رسیده است و از مرداد تا به حال خرید سوختی که از خارج وارد می شود غیر قانونی بوده است.

وی تأکید کرد: وزیر نفت وقتی چند روز پیش به مجلس آمد عنوان کرد که رئیس جمهور را برای خرید بنزین از گرفتن از اجازه مجلس آگاه کرده بودند ولی متأسفانه چنین کاری انجام نشده است.

وی اذعان کرد: این که رئیس جمهور فرموده اند هنوز به سقف 3 هزار میلیارد تومان نرسیدیم باید گفت مقصر وزیر است که اطلاعات لازم را در اختیار رئیس جمهور نگذاشته است.

وی در پایان اظهار داشت: مجلس در گذشته نیز به رئیس جمهور متذکر شد که دولت برای خرید مازاد از آنچه در لایحه بودجه آمده ، نیاز به اخذ مجوز از مجلس دارد و این تخلف دولت با آگاهی کامل انجام شده است. مجلس تنها تقاضایی که از دولت دارد این است که با ارائه یک لایحه این کار را قانونی کند تا قانون مندی رعایت شود.

درغیر این صورت اگر هر کسی به خودش اجازه دهد خارج از مصوبات مجلس عمل کند دیگر نیاز به کار مجلس نیست، در مجلس را تخته کنند تا به کار های خود در بیرون مجلس برسیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: