کد خبر: ۲۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۵:۵۶

برخی از سرمایه‌گذاران، باشگاه‌های ورزشی زنانه را با عنوان سالن آرایشگاه و یا مرکز درمانی طبیعی افتتاح کرده‌اند.

بر مبنای نوشته‌های روزنامه‌ی عربستانی و به زبان انگلیسی عرب نیوز باشگاه‌های ورزشی بانوان که بدون مجوز قانونی و دولتی در عربستان سعودی مشغول به فعالیت هستند، تهدید به بسته‌شدن و ممنوعیت از کار شده‌اند. این در حالیست که دولت عربستان مجوز افتتاح باشگاه را فقط به باشگاه‌های ورزشی مخصوص به آقایان می‌دهد.

به گزارش پرس.تی.وی و به نقل از این روزنامه به مدیریت عامل امور جوانان و ورزش عربستان اجازه‌ی تنظیم و تدارک برای باشگاه‌های مخصوص بانوان داده نمی‌شود و این ارگان قادر به انجام کاری د این زمینه نیست.

این روزنامه در ادامه می‌نویسد که برخی از سرمایه‌گذاران، باشگاه‌های ورزشی زنانه را با عنوان سالن آرایشگاه و یا مرکز درمانی طبیعی افتتاح کرده‌اند.

عبدالعزیز القسیم وکیل عالی رتبه‌ی عربستانی در کفتگو با این روزنامه گفته است که هیچکدام از ادارات دولتی از ترس مواجهه با علمای دین متعصب و متشدد و مفنی‌های وهابی عربستان، که در بین آنها کسانی هستند که مخالف ورزش کردن خانم‌ها هستند، راضی به تحمل مسئولیت در قبال این باشگاه‌ها نیستند و در نتیجه همه‌ی این باشگاه‌ها تهدید به بسته شدن و ممانعت از ادامه‌ی فعالیت قرار دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۸
0
0
کمتر اين زنان عربستاني را به سر ما بزنيد