کد خبر: ۲۴۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۸:۵۷

وی افزود: البته وزیر نفت گفت این اقدام وزارت نفت با حسن نیت بوده و اصل قضیه که خلاف قانون بوده را کسی نفی نمی کند.

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص واردات بنزین و گازوئیل بدون مصوبه مجلس گفت: گزارش دیوان محاسبات در تفریغ بودجه 85 متقن و قانونی بود و با توجه به اعتراف وزیر نفت ، بهتر است دولت به جای مخفی کاری درباره واردات بدون مجوز بنزین از ملت عذرخواهی کند.

محمدرضا خباز در گفتگو با مهر، با اشاره به گفتگوی شب گذشته رئیس جمهور در رسانه ملی و توضیح در خصوص واردات بنزین و گازوئیل اظهار داشت: وزیر نفت در جلسه گذشته مجلس به این اشتباه و تخلف از قانون اعتراف کرد.

وی افزود: البته وزیر نفت گفت این اقدام وزارت نفت با حسن نیت بوده و اصل قضیه که خلاف قانون بوده را کسی نفی نمی کند.

خباز تصریح کرد: قانونگذار اجازه نداده دولت بیش از 3 هزار میلیارد دلار بنزین وارد کند بنابراین هر گونه اتفاق دیگری که افتاده خلاف قانون است، وزیر نیز براین نکته اعتراف کرده و چهار بار نیز به رئیس جمهور نامه نوشته تا برای این خرید، به مجلس لایحه دهد. بنابراین جای هیچ گونه شک و شبهه ای باقی نمی ماند که این کار خلاف قانون بوده است .

مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در خصوص گزارش دیوان محاسبات و عدم واریز بیش از یک میلیارد دلار به خزانه کشور گفت : هیچ کس نگفته این پول کجا رفته، بحث این است که این مبلغ به خزانه واریز نشده که آقایان می گویند بعدا قرار است واریز شود، سئوال این است که از سال 85 تاکنون این مبلغ کجاست؟ که در حساب خزانه نیست، این خلاف اصل 53 قانون اساسی است.

خباز تاکید کرد : به جای مخفی کاری بهتر است از ملت عذرخواهی شود و تاکید شود دیگر این اتفاقات رخ نمی دهد.

وی به لحن سخنان رئیس جمهور نیز اشاره کرد و یادآور شد: معتقدم رئیس جمهور با استفاده چندین باره از کلمه "بسیار متاسفم"، "بی انصافی شده" قصد داشت تا از گزارش کاملا قانونی و متقن و قابل دفاع دیوان عبور کند.

خباز تصریح کرد: صراحت، صداقت و عدالت حکم می کند که به این اتفاق رخ داده اعتراف و اعلام کنند آن مبلغ کجاست و آدرس آن را بدهند تا ابهام برطرف شود.

خباز با اشاره به تذکر خود در جلسه گذشته به وزیر نفت که خواستار پاسخ دقیق نسبت به واردات غیر قانونی بنزین و گازوئیل شده بود، یادآور شد: خوشحالم که اظهارات وزیر نفت تا حدودی با واقعیت نزدیکتر بود و بر اساس عملکردی که داشتند توضیح داد و پذیرفت که باید از مجلس مجوز می گرفت ، ای کاش رئیس جمهور هم می پذیرفت و فرافکنی نمی کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: