کد خبر: ۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۸

در اصل 43 قانون اساسي، تامين استقلال اقتصادي جامعه و ريشه‌كن كردن فقر و محروميت و در بند 8 اين اصل، جلوگيري از سلطه اقتصادي بيگانگان بر اقتصاد كشور مورد تاكيد قرار گرفته است.

نماينده درگز در خانه ملت در تذكري خواستار پاسخگويي در زمينه واردات پنبه و پرتغال شد.

به گزارش ایسنا، محمدعلي دلاور در اخطاري با استناد به اصل 43 قانون اساسي و در تذكري با استناد به بند 11 ماده 23 آيين‌نامه داخلي مجلس گفت: در اصل 43 قانون اساسي، تامين استقلال اقتصادي جامعه و ريشه‌كن كردن فقر و محروميت و در بند 8 اين اصل، جلوگيري از سلطه اقتصادي بيگانگان بر اقتصاد كشور مورد تاكيد قرار گرفته است.

وي با بيان اين‌كه در بهمن ماه گذشته نامه‌اي با 158 امضاء نمايندگان خطاب به رييس جمهور تقديم به هيات رييسه مجلس شده و تاكيد شد كه بيش از مورد نياز ، پنبه وارد شده است، تصريح كرد: هم اكنون بيش از 31 هزار تن پنبه در كارخانه‌ها مانده و در حال تغيير كيفيت هستند.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس با اشاره به ورود پرتقال‌هاي اسراييلي با بسته‌بندي چيني خاطرنشان كرد: چه كسي بايد در اين زمينه‌ها پاسخگو باشد.

علي لاريجاني رييس مجلس در پاسخ به نماينده درگز با بيان اين‌كه در خصوص پرتقال‌هاي چيني دولت توضيحات لازم را ارائه داده است، گفت: دولت توضيح داده است كه كار تقلبي صورت گرفته و مارك قلابي زده شده است، در صورتي كه پرتقال براي اسراييل نبوده است.

وي افزود: آقاي رجايي در كميسيون كشاورزي جلسه گذاشته و در مورد شير و پنبه پيگيري لازم را انجام داده و به جمع‌بندي با دولت رسيده‌اند، تا مشكل حل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
CANADA
۲۲:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۸
0
0
پرتقال براي اسراييل نبوده است. برای ایران بوده است.