کد خبر: ۲۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۸

بدون شک مجامع و همکاریهایی مانند این نقش مهمی در حفظ افراد بشر از دست این بلای خانمانسوز دارد.

سرمایه گذاری‌هایی که در سه سال اخیر در راه مبارزه با مواد مخدر در کشور صورت گرفته موجب شده است ایران با بیش از یک هزار تن مقام اول دنیا در کشفیات مواد مخدر را به دست بیاورد که این مسئله به تایید مجامع بین‌المللی نیز رسیده است.

به گزارش شبکه ایران سردار احمدی مقدم با حضور در مراسم افتتاح موزه و نمایشگاه دائمی پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به لزوم همکاری بیشتر همه کشورهای دنیا در راستای مقابله جدی با عرضه و مصرف مواد مخدر گفت: بدون شک مجامع و همکاریهایی مانند این نقش مهمی در حفظ افراد بشر از دست این بلای خانمانسوز دارد.

وی تصریح کرد: نگاهها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده و کشور در همه عرصه‌های این مبارزه پیش رو بوده است.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه سالیانه 600 میلیون دلار به صورت مستقیم در امر مبارزه با مواد مخدر در کشور هزینه می شود، اظهار داشت: یک تا دو سوم این میزان هزینه توسط کشورهای بین‌المللی به جمهوری اسلامی ایران پرداخت می‌شود.

وی در خصوص اجرای طرح جمع آوری معتادان گفت: امروز جلسه طرح‌ریزی موضوع انتقال معتادان به اردوگاه‌های اجباری کار برگزار می‌شود و براین اساس از ابتدای خرداد ماه جمع آوری معتادان ولگرد در تهران و سپس سایر شهرهای کشور آغاز می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای اجرای این طرح علاوه بر معتادان ولگرد به سراغ معتادانی که در خانواده‌ها نیز وجود دارند می‌رویم، جمع آوری معتادان و مواد فروشان و انتقال آنها به اردوگاههای کار درمانی با هماهنگی قوه قضاییه انجام می شود . ستاد مبارزه با مواد مخدر ، نیروی انتظامی و قوه قضاییه درحال بررسی تعیین موقعیت جغرافیایی این اردوگاهها هستند تا پس از آماده شدن آنها، اجرای طرح شروع شود.

احمدی مقدم در خصوص برگزاری این اجلاس گفت: این اجلاس به صورت مرتب در سطوح مختلف و با هدف توسعه همکاری‌ها بین پلیس‌های کشورهای درگیر برگزار می‌شود که در کشور با استقبال خوب کشورهای عضو مواجه شده است.

وی افزود: افسران رابط شرکت کننده در این اجلاس آموزش‌های لازم را می‌گذرانند تا بتوانند درزمینه تبادل اطلاعات و عملیات مشترک از این تجربیات استفاده کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: