کد خبر: ۲۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۶

رصد اینترنتی و آنلاین نیروی انتظامی چند سالی است که آغاز شده و در قالب آن، شناسایی انواع آگهی‌های غیرمجاز در مواردی از اعم از مسکن، لیزینگ و سایر مصادیق کلاهبرداری از مردم و همچنین شرکت‌های هرمی در دستور کار است.

در این طرح علاوه بر شناسایی و برخورد با سایت‌های مستهجن، با انواع سایت‌هایی که به قصد کلاهبرداری از مردم فعالیت می‌کنند، برخورد خواهیم کرد.

به گزارش شبکه ایران، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه گردهمایی افسران رابط مبارزه با مواد مخدر که در محل سازمان پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی برگزار شد، توضیح داد: رصد اینترنتی و آنلاین نیروی انتظامی چند سالی است که آغاز شده و در قالب آن، شناسایی انواع آگهی‌های غیرمجاز در مواردی از اعم از مسکن، لیزینگ و سایر مصادیق کلاهبرداری از مردم و همچنین شرکت‌های هرمی در دستور کار است.

وی افزود: افراد متخلف از بستر اینترنت برای جرم و کلاهبرداری‌های وسیع به خوبی استفاده می‌کنند، زیرا برای مثال روزنامه‌ها در این زمینه ضوابط سختی دارند، لذا آن‌ها به بستر اینترنت پناه می‌برند چرا که اساسا در حوزه اینترنت قوانین مشخصی وجود ندارد و کلاهبرداری‌هایی صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: بر این اساس، نیروی انتظامی در حوزه اینترنت رصد می‌کند تا اقدامات پیشگیرانه را قبل از به دام افتادن مردم، از طریق شناسایی متخلفان و برخورد با آن‌ها صورت دهد.

وی افزود: البته شاید اعلام این موضوع به موقع نبود، زیرا به هوشیار شدن متخلفان خواهد انجامید، در حالی که این طرح در چند سال اخیر به صورت مخفیانه انجام می‌شد.

وی همچنین گفت: البته این طرح که شیوه‌ها و مصدایق دیگری دارد با شدت ادامه خواهد یافت و در قالب آن، برخورد با سایت‌های مستهجن که فرهنگ مردم را هدف قرار داده‌اند، نیز با جدیت انجام می‌شود، زیرا قطعا فرهنگ جامعه مهم‌تر از پول و مال جامعه است.

رییس پلیس کشور در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد زمان آغاز اجرای طرح جمع‌آوری معتادان و انتقال خرده‌فروشان مواد به اردوگاه‌های کار اجباری نیز گفت: همین امروز جلسه طرح‌ریزی تشکیل شد و بر اساس آن، طرح جمع‌آوری پاتوق‌های معتادان از اوایل خرداد ماه در سراسر کشور و کمی زودتر در تهران آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که این طرح در ادامه طرح نجات انجام می‌شود، بیان کرد: در قالب طرح نجات تنها معتادان رها جمع‌آوری می‌شدند، اما با توسعه این طرح ما به کمک خانواده‌ها خواهیم رفت تا آن‌هایی که از نگهداری بیماران معتاد خود عاجز شده‌اند را به بخش خصوصی فعال در حوزه درمان اعتیاد پیوند دهیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان سال این پرونده‌ را به مرحله قابل قبولی برسانیم.

سردار احمدی‌مقدم در مورد انتقال موادفروشان به اردوگاه‌های کار اجباری نیز، گفت: انتقال این افراد به اردوگاه‌های کاردرمانی در دستور کار است و آیین‌نامه‌های آن در حوزه قوه قضاییه نیز در گذشته تدوین و ظرفیت‌های جغرافیایی آن پیش‌بینی شده است.

وی اعلام کرد: این طرح نیز در تهران بزرگ قبل از پایان اردیبهشت و در سراسر کشور از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: