کد خبر: ۲۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۰

طی 4 سال گذشته بیشتر مطالبات اصلی پرستاران به سرانجام رسیده و در حال حاضر خواسته‌ ها به سمت کیفی ‌تر شدن خدمات پرستاری و ارتقاء جایگاه و منزلت پرستاران پیش می ‌رود.

وزیر بهداشت از اختصاص 50 درصد استخدامها در دانشگاههای علوم پزشکی به پرستاران شرکتی و قراردادی خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر کامران باقری لنکرانی روز سه شنبه در مراسم روز پرستار در تالار وزارت کشور گفت: طی 4 سال گذشته بیشتر مطالبات اصلی پرستاران به سرانجام رسیده و در حال حاضر خواسته‌ ها به سمت کیفی ‌تر شدن خدمات پرستاری و ارتقاء جایگاه و منزلت پرستاران پیش می ‌رود.

وی افزود: پرستارانی که در گذشته به صورت شرکتی و قراردادی فعالیت داشتند تلاش شده به صورت قرارداد معین به فعالیت بپردازند. در این زمینه سال گذشته در هیئت امنای دانشگاهها طی مصوبه ‌ای مقرر شد که این پرستاران در اولویت استخدام باشند، همچنین از امسال مقرر شده که 50 درصد استخدامهای پرستاران به پرستارانی که به صورت قراردادی کار می‌کردند، اختصاص یابد.

وزیر بهداشت با اشاره به تصمیم ‌گیریهای انجام شده در رابطه با موضوع سختی کار پرستاران ادامه داد: در حال حاضر موضوع ساعت کار پرستاران در انتظار تصویب شور دوم شورای نگهبان است. با تصویب لایحه ارتقای بهره‌وری نیروهای بالینی نظام سلامت، این لایحه از امسال پیگیری می‌شود.

لنکرانی در رابطه با اقدامات انجام شده برای فراهم آوردن زمینه‌ های ارتقای تحصیلی پرستاران گفت: رشته ‌های جدیدی در مقطع کارشناسی ارشد با مبنای پرستار وظیفه‌مدار راه‌اندازی شده است، همچنین آموزش مداوم پرستاران با همکاری سازمان نظام پرستاری در کل کشور عملیاتی شده است.

وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که یکپارچگی در سیاستگذاری، ارزیابی، نظارت و تخصیص منابع به پرستاری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: